Ankieta: Która propozycja powinna znaleźć miejsce w grze Twoim zdaniem.
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
§1
3.23%
1 3.23%
§2
6.45%
2 6.45%
§3
16.13%
5 16.13%
Wszystkie
70.97%
22 70.97%
Żadna
3.23%
1 3.23%
Razem 31 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[KLUB] Zmiany Mechaniki Zarządzania Klubem
Witam. Chciałbym przedstawić swoją propozycję odnośnie zarządzania klubem, nowymi mechanikami, dodatkowymi opcjami, które polepszą grę, urozmaicą ją oraz dodadzą kilka ciekawych możliwości. Niestety nie jest to tylko jedna propozycja zmian, także moja wiadomość będzie dosyć obszerna - jeżeli któraś z opcji zmian się przyjmie ( bądź całość ), będzie mi niezmiernie miło.

Moduł, w którym chcesz coś zmienić: [Klub] / [Nowe opcje]

Opis propozycji \ pomysłu: FootballTEAM to gra w której oprócz rozwoju indywidualnego, liczy się również rozwój klubu, w którym dany zawodnik gra. Każdy zespół walczy o to, aby pozyskać jak najlepszych zawodników i zachęcić ich do swojej drużyny. Jedni robią to przez wysoki overall klubu, inni zaś zachęcają rozwiniętą infrastrukturą zespołu. Mimo wszystko obecne opcje zarządzania klubem są bardzo skromne. Chciałbym zaprezentować kilka funkcji, które polepszą działalność klubów.

§ 1. Opcje Meczowe / Zarządzanie Zawodnikami / Ustawienia Formacji

Bardziej rozbudowana możliwość zarządzania zawodnikami. W obecnej chwili oprócz ustawienia formacji i zmiany zawodników, gra nie oferuje nic więcej. Chciałbym, aby została dodana funkcja ustawienia gracza do stałych fragmentów, możliwość zmiany tempa gry, kosmetyczne ustawienie kapitana zespołu.
Większa kontrola nad całością pod względem aspektów rozgrywki co da iluzję, że prowadzi się profesjonalny klub. Również system " MORALE DRUŻYNY " co skutkowałoby tym, w jakiej formie przystępują zawodnicy do meczu. ( szereg przegranych/wygranych, mecz wyjazdowy/domowy, walka z drużyną z wyższego miejsca/słabszego ) - te wszystkie elementy miałyby znaczenie. - poprawić troszkę ten algorytm co jest obecnie.

§ 2. Zarządzanie klubem / możliwość nawiązania współpracy z sponsorem / dodatkowy moduł treningowy ( miesięczny ).

Ciekawą opcją było by stworzenie wewnętrznego forum dla drużyny, gdzie były by umieszczane najważniejsze informacje. Oprócz wiadomo
ści klubowych i chatu gry ( który jest rzadko stosowany przez całą społeczność Footballteam) dodałbym opcję stworzenia wewnętrznego forum, gdzie każdy z zawodników mógłby zostawić stałą wiadomość moderowaną przez zarząd drużyny. Kolejnym ciekawym aspektem, byłoby nawiązanie współpracy z sponsorem, który doda dodatkowy zastrzyk pieniędzy dla klubu ( może być to również kwestia kosmetyczna, ponieważ za mecze dostajemy już pieniądze z reklam i sponsorów ), aczkolwiek wyglądałoby to bardziej profesjonalnie na pierwszy rzut oka. Obóz treningowy, również fajnie by się przyjął, ponieważ moglibyśmy przeznaczyć dany próg finansowy na wysłanie zawodników w offsezonie na obóz sportowy, który pozwoli na rozwinięcie umiejętności zawodników.

§ 3. Współpraca między innymi klubami / możliwość wypożyczenia zawodnika / transfery pomiędzy klubami

W Piłce nożnej od dawna istnieje coś na zasadzie założenia klubów filialnych - patronackich. Jestem przekonany, że możemy tutaj również wprowadzić podobną opcję, która pozwoli mniej rozwiniętym klubom rozwinąć skrzydła od dużo bardziej doświadczonych zespołów. Zachęciłoby to do nawiązywania umów pomiędzy takimi klubami, aby pomóc im w rozwoju ( pole manerwu, które tutaj można dodać jest tak naprawdę nieograniczone ( sponsoring, szkółka, akademia, wypożyczenia zawodników etc ) A jak jesteśmy już na etapie wypożyczeń - ciekawą opcją byłaby możliwość wypożyczenia zawodnika do innego klubu na okres ( pół sezonu oraz całego ). Gra by zyskała przede wszystkim na mądrych posunięciach pod względem wypożyczeń - słabsi zawodnicy mogli by reprezentować słabsze kluby, aby się rozwijać, a mocniejsze drużyny mogłyby pomiędzy sobą zawierać umowy i wypożyczać utalentowanych zawodników. Opcja byłaby na tyle ciekawa, że dzięki temu można by było również zaaplikować transfery między klubami ( stałe ). Dla każdego zawodnika w klubie, zostałaby dodana opcja ( wystaw na wypożyczenie / transfer ). Kluby szukałyby wzmocnień, bądź sprzedawały zawodników z których miałby pieniądze na rozwój klubu. Prawdą jest to, że jeżeli rozwijamy nowy klub, to ciężko zapewnić kontrakty zawodnikom - ponieważ zysk jaki dostajemy w fazie początkowej jest znikomy - dzięki tej opcji byłby dodatkowy zastrzyk finansowy dla klubów ( a przypominam, że jest czasówka na rozbudowanie poszczególnych elementów stadionu, więc to by nie zniszczyło ekonomii gry ). Kluby również mogłyby się licytować o zawodników wystawionych na sprzedaż co zbudowałoby dodatkowy element rywalizacji.

Uzasadnienie przydatności:

§.1 Poprawa wizualna, dodane nowe opcje oraz większa kontrola nad klubem

§.2 Lepszy kontakt z zawodnikami, możliwość "redaktora" dla zespołów, dodatkowa opcja sponsora, która będzie miała znaczenie wizualne/finansowe

§.3 Współpraca pomiędzy mocniejszymi/słabszymi klubami, okno transferowe, większa rywalizacja o zawodnika.

Pozdrawiam, Morra David.
Jestem za dla wszystkich
Oczywiście pomysłów jest jeszcze więcej, ale te moim zdaniem są priorytetowe, aby poprawić funkcjonalność gry. W życiu realnym uczestniczę w zarządzie klubu sportowego, gdzie pełnie funkcję osoby od PR drużyny, rozmów z sponsorami oraz poprawą funkcjonalności drużyny, także mogę troszkę pomóc w tym kierunku jeżeli chodzi o zarządzanie/funkcjami w klubie. Patrząc również na ankietę, to bardzo się cieszę, że tylu graczy jest za moimi pomysłami Smile - Myślę, że tworząc tutaj wspólne społeczeństwo, które będzie systematycznie pomagać administracji w rozwoju gry, powinniśmy za jakiś czas mieć bardzo dobrze rozbudowaną grę.
up  : )
Jestem za 3 opcją, moim zdaniem, najbardziej rozbudowana Big Grin
3 opcja nie wejdzie w życie. Sam kiedyś o tym pisałem bo też dostrzegam to jako ciekawą część gry. Jednakże administracja tłumaczyła, że nigdy tego nie wprowadzi, więc nie ma się co łudzić. Najbliżej mi do opcji 1, jednak nadal mam małe zastrzeżenia. Morale raczej nie wejdą w takiej formie do gry, poza nimi jestem w stu procentach za 1 opcją.
[Obrazek: 4kmef.jpg]
(24.06.2019, 13:23)Puzini napisał(a): 3 opcja nie wejdzie w życie. Sam kiedyś o tym pisałem bo też dostrzegam to jako ciekawą część gry. Jednakże administracja tłumaczyła, że nigdy tego nie wprowadzi, więc nie ma się co łudzić. Najbliżej mi do opcji 1, jednak nadal mam małe zastrzeżenia. Morale raczej nie wejdą w takiej formie do gry, poza nimi jestem w stu procentach za 1 opcją.

Wszystko jest do sprecyzowania i poprawienia. Moje propozycje są ogólnikowe, bez głębszego opisania każdej z funkcji - przerzucając na grę. Oczywiście mogę to zrobić, aczkolwiek na ten moment jeszcze czekam, aż może ktoś z administracji się wypowie na ten temat, bo jestem bardzo ciekawy ich zdania.

Wszystko to kwestia dobrego poprowadzenia i opisania całości - co mogę zrobić, jeżeli administracja wykażę taką chęć. Na ten moment post został dodany ponad dwa tygodnie i mógłbym to ująć, że jest w fazie " przyjęcia przez społeczność " - w kolejnym etapie możemy spróbować to rozwinąć tak, aby już typowo przestawić na silnik gry.
Wszystkie propozycje są bardzo dobre
Ja jestem za pkt. nr 3, widziałbym to tak:
-mamy 3 strony biorące udział w transferze (2 kluby i zawodnik) każdy musi zgodzić się na transfer by ten doszedł do skutku,
-klub kupujący musi zapłacić klubowi sprzedającemu kwotę za zerwanie kontraktu, tu można wprowadzić minimalną i maksymalną kwotę odstępnego tak jak jest to z pensją,
-wprowadzić nową zakładkę: lista transferowa, w której byliby piłkarze bez klubu oraz ci którzy zostali na nią wystawieni przez klub,
-ograniczyć czas wykonywania transferów do początku i końca sezonu wraz z przerwą między nimi (jakieś 2 dni)
-można by wprowadzić możliwość wysyłania zaproszeń do klubu przez właściciela i asystenta

Myślę że ta zmiana dałaby możliwość lepszym klubom inwestowanie pieniędzy po wymaxowaniu struktur stadionu oraz słabszym dodatkowy zarobek.
(08.07.2019, 19:54)Adrianbolo napisał(a): Ja jestem za pkt. nr 3, widziałbym to tak:
-mamy 3 strony biorące udział w transferze (2 kluby i zawodnik) każdy musi zgodzić się na transfer by ten doszedł do skutku,
-klub kupujący musi zapłacić klubowi sprzedającemu kwotę za zerwanie kontraktu, tu można wprowadzić minimalną i maksymalną kwotę odstępnego tak jak jest to z pensją,
-wprowadzić nową zakładkę: lista transferowa, w której byliby piłkarze bez klubu oraz ci którzy zostali na nią wystawieni przez klub,
-ograniczyć czas wykonywania transferów do początku i końca sezonu wraz z przerwą między nimi (jakieś 2 dni)
-można by wprowadzić możliwość wysyłania zaproszeń do klubu przez właściciela i asystenta

Myślę że ta zmiana dałaby możliwość lepszym klubom inwestowanie pieniędzy po wymaxowaniu struktur stadionu oraz słabszym dodatkowy zarobek.

Właśnie taki jest zamysł, aby poprawić interakcje z grą, zacząć robić przemyślane transfery, móc rozwijać się jako zespół na transferach ( jak w przypadku Ajaxu Amsterdam, gdzie zawsze wychowują wychowanków w jak najlepszy sposób, a potem sprzedają ich do innych mocniejszych zespołów ).
up Smile
Kwestie wyznaczania kapitana czy wykonawców stałych fragmentów były poruszane już co najmniej kilkukrotnie.
Odsyłam do uzasadnienia czemu zostały odrzucane.
Tak samo zresztą jak i transfery/wypożyczenia graczy czy forum klubowego.

Reasumując: down.