Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziwny podział umiejętności.
(08.07.2019, 20:56)Ten Dobry napisał(a): To nie Football Manager ani Fifa. Pewnie, że chcielibyśmy mieć takie takie technicznie możliwości, jak ekipa z tych 2 gier (i zarobkiWink), ale nie mamy.

Oczywiście TenDobry masz rację, że nie jest to ani fifa, ani football manager, ale nie możemy też popadać w skrajność. Nie grałem w poprzednią wersję FT, ale widziałem na YT filmiki ludzi, którzy pokazywali całe mechaniki, które obowiązywały wcześniej w grze: większa interakcja z grą, większa odpowiedzialność pod względem decyzji, więcej możliwości jako przedstawiciel klubu. Zasłaniacie się tym, że nie wprowadzicie możliwości ustawienia wykonawców: karnych, wolnych oraz rożnych - ponieważ jesteście przekonani, że będzie sytuacja, gdzie w 90% przypadkach to właśnie włodarze klubów będą się ustawiać jako główni wykonawcy, a ja myślę, że będzie to znikomy przypadek - ponieważ dla większość doświadczonych zarządów klubowych liczy się dobro zespołu i chęć wygrywania, niż indywidualna korzyść. Oczywiście, będą takie sytuacje, ale prawda jest taka, że dzięki możliwości zerwania kontraktów, ludzie będą uciekać od takich zespołów. Myślę, że możecie zacząć bardziej nam ufać jako graczom, którzy grają w Waszą grę. To samo tyczy sytuacja odnośnie transferów/wypożyczeń - bo ludzie będą robić przekręty, nie będą mogli odejść przez jakiś czas z drużyny, bądź coś jeszcze innego. Przecież można to łatwo ogarnąć i zrobić jakieś bariery dotyczące takich sytuacji: Transfer z jednego klubu do drugiego = banicja na powrót do poprzedniego klubu na 30 dni, jak w chwili obecnej ( ale możliwość zarobkowa dla zespołów ) wypożyczenie zawodników do innego zespołu = banicja na powrót do macierzyńskiego klubu na 15 dni ( brak możliwości zarobkowych dla klubów za wypożyczenie ). - wtedy jak już się tak obawiacie przekrętów finansowych, to można mniej więcej tak to zabezpieczyć.

FT to gra, gdzie oprócz rozwijania swojej postaci, dużym aspektem jest rozwijanie klubu, a na ten moment gra nie oferuje zbyt dużo. Zamiast zacząć się martwić tym, że ludzie będą pokrzywdzeni ( a to każdy przypominam, że powinien przemyślanie podjąć decyzję odnośnie całokształtu: transferów, dołączenia do klubów czy innych rzeczy), to dajcie nam narzędzie, abyśmy zaczęli się bawić w tą grę.

Pomysł Męczywora to tylko koncepcja jak można poprawić mechanikę gry, abyśmy więcej przyjemności dostawali od FT Smile

(09.07.2019, 13:11)darHen napisał(a): Graczy zawsze interesują zupełnie inne sprawy co devów Tongue Jakby developerka gamedevu polegała na spełnianiu życzeń klientów, to nie dałoby się na tym zarobić Big Grin

Oczywiście, że graczy zawsze interesują inne sprawy niż deweloperów, ponieważ to my budujemy społeczność w tej grze i to właśnie między innymi dzięki nam, mogą rozwijać swoją grę oraz inwestować zarobione pieniądze w rozwój. Oczywiście, każdy chce wyjść jak najlepiej pod względem finansowym, ale można to wszystko fajnie i ciekawie połączyć. Dla mnie gra ma olbrzymi potencjał, ale w chwili obecnej oprócz klikania codziennie treningów, robienia pojedynków na tricki i zapisywaniu się na trening klubowy - nie oferuje nic więcej. Oczywiście zaraz może paść hasło, że przecież można śledzić rynek, bawić się w handel bądź cholera wie co innego - ale samej interakcji z grą - jest niewiele. Również zainwestowałem jakieś pieniądze w FT i planuję tutaj zostać na bardzo długi czas, ale chciałbym też, aby projekt się rozwijał i szedł do przodu z nowymi możliwościami i mechaniką gry.

Można zrobić wiele w tej grze, bo potencjał jest ogromny. Można również i dobrze zarobić, ale chciałbym, aby administracja przykładała troszkę więcej uwagi do pomysłów graczy, bo wspólnym zaangażowaniu się w sprawę z FT - możemy sięgnąć nieba.
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
RE: Dziwny podział umiejętności. - przez Arcire - 08.07.2019, 11:34
RE: Dziwny podział umiejętności. - przez darHen - 09.07.2019, 13:11
RE: Dziwny podział umiejętności. - przez David Morra - 09.07.2019, 17:04
RE: Dziwny podział umiejętności. - przez Alex123 - 10.07.2019, 18:15
RE: Dziwny podział umiejętności. - przez gaddam20 - 11.07.2019, 11:31

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości