Ocena wątku:
 • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Paczki z przedmiotami
#1
[Obrazek: news3.jpg]


Dzisiaj chciałbym Wam przybliżyć nieco system paczek, który postanowiliśmy wprowadzić niejako zamiast Fabryki.

W grze wyróżniamy 3 podstawowe typy paczek: Brązowa, Srebrna oraz Złota. Czasem, z okazji różnych eventów ze świata realnego bądź gry, będziemy udostępniać unikalne typy paczek (jak np. Platynowa Paczka za zapisanie się do newslettera czy np. Świąteczna Paczka na Święta).
 • Im wyższy poziom paczki tym większa szansa, że trafimy w niej dobry przedmiot. 
 • W KAŻDEJ paczce trafiamy jakiś przedmiot.
 • Wyższe poziomy paczek (np. Złota Paczka) od razu gwarantują trafienie lepszego przedmiotu (wyróżniamy 5 poziomów (tierów) ale o tym opowiemy w innym newsie)

Jak zdobyć paczki?

Paczki są zdobywane WYŁĄCZNIE za postępy w grze. Nie ma możliwości kupienia paczki za Premium. 

Podstawowe źródła paczek to:
 • losowo podczas treningu (dlatego warto robić ręczny trening zamiast 'szybkiego treningu'
 • nagroda za zadania
 • nagroda za wygranie meczu (losowych 3 zawodników ze zwycięskiego klubu)

Otwieranie paczki

Aby móc otworzyć paczkę potrzebny jest klucz. Klucze można zdobyć podczas treningu lub zakupić za Premium. Oczywiście każdy Gracz wystartuje z pewną pulą darmowych kluczy tak by otworzenie pierwszych paczek nie wymagało ani zakupu Premium ani nadmiernie spędzonego czasu na Treningu.

Ogromnym plusem tego systemu naszym zdaniem jest zależność od szczęścia. 
Gracz, który będzie mieć farta może trafić z Brązowej Paczki przedmiot Tieru 5 (Legendarnego) nie wydając przy tym nawet złotówki. Przy systemie z Fabryką to praktycznie nie możliwe do osiągnięcia.


Handel paczkami

Postanowiliśmy stworzyć rynek dla paczek. Jeśli Gracz zebrał dużo paczek a nie ma wystarczającej ilości kluczy do otwarcia może po prostu sprzedać część paczek za walutę Premium. 
Za uzyskane w ten sposób Premium może z kolei kupić Klucze do otwarcia pozostałych Paczek (może sprzedać swoje Brązowe Paczki a uzyskany klucz wykorzystać do otwarcia Złotej Paczki zgarniając gwarantowany przedmiot minimum 2-go tieru).

Naszym zdaniem taki system to klasyczne win-win. Gracz, który nie chce wydawać na Premium może je zdobywać z handlu i dalej rozwijać postać za uzyskane Premium, a Gracz, który ma Premium może skupować Paczki, otwierać je i liczyć na dobry przedmiot.


Następujące zagadnienia dotyczące przedmiotów z paczek omówimy w następnych newsach:
 • 5 poziomów (tierów)
 • Łączenie 2 przedmiotów tego samego poziomu w 1 przedmiot wyższego poziomu
Odpowiedz
#2
Zapraszamy do dyskusji Smile
Odpowiedz
#3
1. Czy w przypadku remisu/przegranej też będą wręczane paczki, czy tylko dla zwycięzców?
2. Będzie istniał system wymiany paczek? 3 brązowe na jedną srebrną, 5 srebrnych na jedną złotą?
[Obrazek: lxydi.jpg]
by:Anooxy
Odpowiedz
#4
Podoba mi się ten pomysł Smile
Odpowiedz
#5
(22.05.2018, 18:57)kradziej napisał(a): 1. Czy w przypadku remisu/przegranej też będą wręczane paczki, czy tylko dla zwycięzców?
2. Będzie istniał system wymiany paczek? 3 brązowe na jedną srebrną, 5 srebrnych na jedną złotą?
1. Nie mamy ostatecznej wersji ale skłaniamy się do nagradzania tylko zwycięzców.

2. Nie planujemy takiej opcji, zbyt ciężko będzie panowac nad podąża paczek przy losowym wypadaniu w treningu co mogłoby się przełożyć na setki złotych paczek.
Odpowiedz
#6
Czy w paczkach będą znajdować się tylko Itemy? Czy może również Premium, Konto Premium, Euro, dodatkowe klucze itp.
Odpowiedz
#7
podoba mi się zarys tego, każdy zyska tak naprawdę, i paczki zależą od szczęścia a nie od wydania pieniędzy w tą grę
Odpowiedz
#8
Wow. Bardzo fajny pomysł z tymi paczkami. Tylko kluczyk mi troszkę nie pasuję do paczki, bo jak taką paczuszkę można otwierać kluczem. Ale pomysł jak najbardziej na plus Smile
Odpowiedz
#9
Jak najbardziej na plus,oby tak dalej Smile
Odpowiedz
#10
Więcej takich fajnych pomysłów Wink
Odpowiedz
#11
Jeśli to ma zastąpić fabrykę to jestem na tak. : )
[Obrazek: ka32G6n.png]
Odpowiedz
#12
Myślę że to może być lepszy pomysł niż Fabryka Big Grin Big Grin Big Grin
Odpowiedz
#13
Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się całkiem dobry, aczkolwiek zawsze mam jakieś pytania.

1. Z tego co widzę jest możliwość sprzedaży paczek, natomiast co z pozyskanymi przedmiotami? Będzie możliwość ich sprzedaży (wymiana gracz-gracz)? Osobiście wolałbym, aby coś takiego nie miało miejsca, ale wolę zapytać.
2. Przedmioty z wypadających paczek będą dawać bonusy do randomowych umiejętności, czy będzie jakaś zależność?
3. Ceny paczek na rynku stałe, czy cena uzależniona od aktualnej sytuacji na runku?
Dobiorę kilka osób do klubu na FT. Pisać PW - tylko poważne i ogarnięte osoby. Topka. 
Odpowiedz
#14
(22.05.2018, 19:21)Asesor napisał(a): Czy w paczkach będą znajdować się tylko Itemy? Czy może również Premium, Konto Premium, Euro, dodatkowe klucze itp.
Na ten moment tylko przedmiot oraz niedlugo skiny do przedmiotow oraz być może boostingi. Rozważymy Twoja propozycje czesciowo. Na pewno nie każda rzecz możemy dać do paczki jak np energia bo ktoś kto skupi setki paczek z AH szybko zdobędzie zapas do końca gry
Odpowiedz
#15
1. Powinna być możliwość sprzedaży paczki, a nie przedmiotu z niej, bo to się robi druga fabryka pod względem sprzedaży przedmiotów. Po to są paczki, żebyś mógł sobie sam wylosować przedmiot, a nie, że ktoś będzie napierdzielał tymi paczuszkami i wszystko sprzedawał po dość dobrej cenie. To wyjdzie na drugą fabrykę, więc zgadzam się z Tobą, powinien być system oparty tylko na sprzedaży paczek, nie przedmiotów.
2. Prawdopodobnie byłoby to na zasadzie losowania wszystkich statystyk spośród tych które są dostępne, ponieważ każde coś dają. Wtedy faktycznie potwierdzone byłyby słowa adminów, że złożenie full setu z absolutnie najlepszymi bonusami na pozycję graniczy z cudem.
3. Kolejne ''prawdopodobne'' stwierdzenie, ale raczej będzie to uzależnione od ceny rynkowej. Dasz zbyt małą to na tym w sumie stracisz, dasz zbyt dużą, ktoś będzie wolał poczekać, aż samemu dostanie szansę otwarcia paczki i losowania, bądź ją sprzeda.
[Obrazek: lxydi.jpg]
by:Anooxy
Odpowiedz
#16
"nagroda za wygranie meczu (losowych 3 zawodników ze zwycięskiego klubu)"
Nie lepiej będzie żeby losowa osoba, która kibicuje jakieś drużynie podczas meczu dostała paczkę?
Moim zdaniem tak będzie lepiej, ponieważ osoby, które są aktywne i śledzą mecze (kibicują) mogą wygrać paczkę. A osoby, które będą mało aktywne lub wcale nie będą wchodzić zabierają szansę innym ;p
Kiedyś było jakoś fajniej..
Odpowiedz
#17
Ta sprzedaż za walutę premium będzie czymś uwarunkowana i zależna od graczy czy to będzie stała cena?
Odpowiedz
#18
W jaki sposób będą ustalane ceny paczek? Czy będą to aukcje czy możliwość wprowadzenia ceny przez użytkownika?
Odpowiedz
#19
@Dyszka, wystarczy, że losowanie odbędzie się pomiędzy zawodnikami, którzy wzięli udział w meczu. Nie każdy ma możliwość oglądania meczu, a skoro dałby nawet wygraną w meczu, tylko nie był obecny niech ma szansę na wygraną.
[Obrazek: lxydi.jpg]
by:Anooxy
Odpowiedz
#20
(22.05.2018, 19:48)Limonek napisał(a): Na pierwszy rzut oka pomysł wydaje się całkiem dobry, aczkolwiek zawsze mam jakieś pytania.

1. Z tego co widzę jest możliwość sprzedaży paczek, natomiast co z pozyskanymi przedmiotami? Będzie możliwość ich sprzedaży (wymiana gracz-gracz)? Osobiście wolałbym, aby coś takiego nie miało miejsca, ale wolę zapytać.
2. Przedmioty z wypadających paczek będą dawać bonusy do randomowych umiejętności, czy będzie jakaś zależność?
3. Ceny paczek na rynku stałe, czy cena uzależniona od aktualnej sytuacji na runku?

1. Zdecydowanie tak. Trafisz z brązowej paczki legendarny przedmiot który na AH będziesz mógł sprzedać za np 1000kredytow i jesteś ustawiony na jakiś czasSmile

2. Tak, full random, m.in po to by utrudnić zdobycie idealnego setu. Przypominam jednak że rzadko kiedy dana umiejętność jest mniej przydatna dla konkretnej pozycji. Większość sytuacji to bez znaczenia co nam poleci.

3. Oddajemy całkowicie mechanizm wolnorynkowy. Kupujący i sprzedający z czasem ustala wartosc paczek, przy czym mniej niż 1 kredyt wystawić się nie da.

Zamierzamy wprowadzić też machine learning który będzie analizować wszystkie transakcje i wyłapywać te podejrzane. W wypadku oczywistych oszustw lub handlu za PLN nagrodzimy banemSmile
Odpowiedz
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości