Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycja stopniowego "eliminowania" graczy z wysokim ovrl z niższych lig
Jak zapewne wielu z Was zdążyło zauważyć w najniższych ligach nie da się grać ze względu na to, że gracze którzy mają po 100 ovrl odchodzą tam i zakładają mocarne drużyny. Dlatego nowi gracze nie mają żadnych szans na rozwój. Skąd to wiem ? Po pierwsze można to zauważyć a po drugie mój znajomy sam mi o tym napisał żaląc się, że nie może praktycznie nic osiągnąć.
Dlatego przychodzę z następującym pomysłem:
Załóżmy że w lidze mamy 15 zespołów o następujących ovrl: 40, 35, 55, 80, 70, 100, 43, 40, 35, 66, 90, 87, 29, 63, 50. Od razu widać że jest parę drużyn które na pewno nie założyły konta kilka dni wcześniej. Do czego zmierzam moim zdaniem powinno się obliczyć średni ovrl danej ligi w tym przypadku jest to w zaokrągleniu 59. Co należy w takiej sytuacji zrobić, należało by obniżyć ovrl zawodników wystających ponad poziom do właśnie tej średniej ligi. Oprócz tego należy obliczyć srednią najważniejszych umiejętności czyli: gry ofensywnej, defensywnej, rozgrywania oraz kondycji, bo co z tego, że obniżymy wszystkie statystyki napastnikowi skoro on nadal będzie miał 160 gry ofensywnej i 150 kondycji...bez sensu prawda ? Załóżmy, że średnia kondycja w tej lidze wynosi 75. W taki wypadku należy obniżyć wszystkim zawodnikom właśnie tę statystykę do tej liczby. Tak samo należy postąpić z kolejnymi umiejętnościami.
Reasumując ograniczony by było wystawienie mocniejszego składu niż średnia ligi, obniżane zostały by najważniejsze umiejętności w oparciu o średnią wszystkich zawodników z ligi. Plusy są takie, że gra stała by się bardziej wyrównana a gracze z "chorym" ovrl nie będą już rotować do 4 lig bo nie miałoby to sensu. 
Taka jest moja propozycja, wiele osób może się z tym nie zgodzić, a może znajdą się i takie które mają pomysł jakby ten system ulepszyć

Proszę zastosować się do wzoru. W przeciwnym wypadku temat zostanie zamknięty po 24h. //Serge

Mimo prośby nie zastosowałeś się do wzoru, więc temat zamykam i przenoszę do kosza. //Xenka