Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aktualizacja 1.6 - specjalizacje
[Obrazek: news16.jpg]

Szczegóły aktualizacji dostępne TUTAJ.

Zachęcamy do dyskusji.
Odpowiedz
Kolejna aktualizacja która niszczy grę.. niby fajnie bo się można rozwijać ale... Już bosta za bosta nie wymienisz tylko możesz kupić za kredyty... Czyli znowu trzeba płacić pieniazki a więc aktualizacja dla bogatych których stać na łożenie kasy w grę... Pozdro
Odpowiedz
Te aktualizacje to po prostu śmiech
w ogole powinna zostać wymiana bosta > za bosta
+ ta dodatkowa za monety
Odpowiedz
Zainwestowali trochę kasy w promocje gierki to musi im się teraz zwrócić. Już dawno było wiadomo że nie płacisz=nie ma szans na topkę, dla tego już nie ma co po nich cisnąć gra jest po prostu pay2win i tyle w temacie.
Odpowiedz
Takie gry sa zawsze p2w
w innych grach jest jakis tam balans a tutaj xDD i kazda aktualka pod  kupujacych
aa i nie gadajcie o odblokowaniu przedmiotow bo to juz beczka zeby odblokowac item trzeba przerobic ok 10 Big Grin

mozemy sie produkowąc a oni nam sie smieja w twarz i wyebane Smile
Odpowiedz
Co do aktualizacji jakie znaczenie ma w silniku czy wybiorę kreatywność czy przegląd pola ? Te nazwy są tylko tak "o" a chodzi o to żeby główną umiejętność trenować dalej? czy odgrywa to jakąś role ?
Odpowiedz
Myślałem że jeśli wprowadzicie dalszy rozwój postaci będzie on polegał na rozwijaniu góra 2 - 3 umiejętności na danej pozycji na boisku. Gość który rozwinie na maxa wszystkie umiejętności nie ma znaczenia czy jest bramkarzem i tak może stanąć jako napastnik jeśli ubierze odpowiednie przedmioty... dla mnie beznadzieja... wprowadźcie coś co da jakiś sens tym pozycją piłkarskim bo na razie każdy może grać wszędzie... pozdro.
Ps.. super po prostu z miniboostingami zrobiliście...
Odpowiedz
Cześć. Daję swój komentarz głównie dlatego, że nie zanosi się na inny, przychylny tej aktualce, a taki na pewno się należy.

O niszczeniu gry można przeczytać w każdym tego typu temacie, ale jednak dziwią mnie głosy oburzenia. Boostery rozwiązane wzorowo. Łatwiejszy doń dostęp, wyrównana ich wartość oraz ograniczone korzyści, jakie można z nich osiągnąć. Specjalności rzeczywiście są mało "specjalistyczne", niemniej nowinka ta przynosi rozwiązanie kilku problemów i mnie osobiście znacznie uprzyjemni grę. Życzyłbym sobie, żeby poszły za tym kolejne, nieco bardziej "indywidualizujące" zmiany, które zrobiłyby nieco zamieszania w szeregach drużyn, ale o tym może gdzieś napiszę później. Generalnie podoba mi się, że optymalna ścieżka codziennego rozwoju jest coraz trudniejsza do utrzymania. Nie należę do płatników i jeszcze daję radę, więc ilekroć czytam o p2w, chce mi się śmiać. Gra jest droga, a zdobywana pieniądzem przewaga - niewielka. Każdy ma swój wybór i każdy decyduje jak chce się bawić. Życzę sobie i Wam wszystkim więcej aktualizacji takich jak ta, bo w porównaniu z wprowadzonym niedawno ulepszaniem itemków jest bardzo przyjazna graczom Wink
Odpowiedz
Cytat ze starego njusa o treningu umiejętności
Cytat:Cześć,

Dzisiaj opiszemy Wam najbardziej rewolucyjną zmianę jaką zdecydowaliśmy się wprowadzić. Ze wszystkich źródeł informacji o grze wyróżniał się jeden powtarzający się problem - nowi gracze nie są w stanie dogonić czołówki jeżeli zaczęli grać później niż w dniu startu serwera.

[...]

Z każdym updatem gry (v1.1, v1.2) będziemy stopniowo podnosić limit umiejętności, tak by aktualna czołówka dalej mogła rywalizować, a jednocześnie nie mogła drastycznie uciec.
Skoro pisaliście o takich rewolucyjnych zmianach wtedy to dlaczego w szczegółowym opisie tej aktualizacji nie mamy ani słowa o tym, że zostało to zmienione?

Co spowodowało, że trening powyżej 100 OVR jest 5x lepszy w porównaniu z tymi, którzy będą zamrożeni przez kilka sezonów na 90 OVR? Czy po wytrenowaniu 110/125 OVR topka będzie odskakiwać jeszcze szybciej?
Odpowiedz
Zobowiązałem się na Pogaduchach wypowiedzieć, więc to czynię. Chociaż wiem, że jakiekolwiek ustosunkowanie się do danego tematu w 99% nic nie daje, co najwyżej pole do dalszego narzekania. Było już tak wielokrotnie. Mentalności niektórych osób nie da się zmienić.

"Nowi gracze nie są w stanie dogonić czołówki". Zdefiniujmy kim jest ów NOWY gracz? Osoba rozpoczynająca grę miesiąc po starcie? Jeśli tak to takim nowym graczem był Cragbur. Dogonił czołówkę i sam się nią stał. Osoba rozpoczynająca grę po pół roku? Proszę wskazać mi grę, gdzie taka osoba jest w stanie dogonić czołówkę i gdzie zaczyna się ta czołówka? Top 100? Top 10? Nie chcę wymieniać tu z nicków graczy, ale w bardzo ścisłym top są osoby, które albo nie wydały złotówki, albo wydały mniej niż 100 zł i rywalizują na równi z szumnie nazywanymi "płatnikami". Dalej? Któż to płatnik? Ten, który wydał 100 zł czy 1000? Gdzie jest granica? Te retoryczne pytania są pisane w jednym celu - by wskazać Wam (większości tych narzekających), jak bardzo spłycacie pewne zagadnienia. Jak choćby szumne pay2win. Już nawet nie będę o tym pisał, bo swego czasu napisałem post na pół strony, a i tak zostało to odebrane inaczej. Bo najłatwiej rzucić kilka frazesów i tego się trzymać.

Skracając powyższe - da się grać bez wydawania kasy i być w top, tylko, jak ze wszystkim, potrzeba na to poświęcić dużo czasu. Taniej kupić, drożej sprzedać, snajpić coś na rynku, pomóc szczęściu. Najłatwiej wejść i napisać, że na FT nie ma co robić, nudy, a poza tym płatników nie da się dogonić. No pewnie, skoro kliknie się tylko CS i idzie do pracy, tricków nie chce grać to co robić? Wink
Odnosząc się już stricte do tematu treningu powyżej 100 UM. Co mają robić gracze, którzy "przeszli" FT? Ku uciesze wielu graczy Cragbur skasował konto (ach ta zazdrość i wrogość). Przez 1,5 m-ca nie miał możliwości treningu, był czas, żeby go doganiać, a nie narzekać Wink Kiedy weszły specjalizacje na serwerze było ok. 500 UM rozwiniętych na maxa. Kilka miesięcy temu zapowiadaliśmy tzw. prunning, jednak po jakimś czasie odeszliśmy od tego pomysłu. Proszę zrozumieć, że nasze pomysły ewoluują, rozwijają się, dywersyfikujemy je, kilkunastu pracowników firmy zbiera się i robi burzę mózgów, gdzie, jak wiadomo w takich sytuacjach, potrafi dojść do napięć, bo niemożliwym jest, by każdy miał takie same zdanie i akceptował pomysł innej osoby. Jednak wszystko ostatecznie kończy się jakimś konsensusem, jednocześnie wiedząc, że zawsze znajdą się wśród graczy głosy sprzeciwu. Bo przecież, kiedy coś Wam się podoba, nie napiszecie o tym, piszecie jedynie, kiedy coś jest ble.
Dlatego wpis Matiego zaszokował mnie Smile Nie wpisuje się w kanon 99% wpisów na forum Wink

Najważniejsze na koniec: KAŻDY gracz ma takie same możliwości grania, może wydać milion złotych, może wydać zero złotych, ale nie może oczekiwać, że grając 30 minut dziennie będzie w topce, która spędza po kilka dobrych godzin na FT.

Jak zwykle rozpisałem się i co z tego...a teraz proszę, udowodnijcie kolejny raz czemu zaprzestałem brać udziału w dyskusjach z graczami. Wybierzcie z kontekstu 2 zdania, odwróćcie o 180 stopni i dalej udowadniajcie, że wiecie najlepiej Wink To wszystko z mojej strony, możecie maglować dalej temat.
Odpowiedz
Masakra, gra pay 2 win. Schemat jasny, promocja na youtube, zbieranie bazy graczy a później zrobienie maszynki do pieniędzy. Aż odechciewa się grać Tongue
Odpowiedz
Cieszę się, że się rozpisałeś ale to ma mało wspólnego z tym o co zapytałem. Ja akurat nie mówię tu o tym, że ktoś nie poświęcając swojego czasu czy pieniędzy ma być ścisłą czołówką. Nie mówię o tym, że czołówką są tylko Ci, którzy wkładają pieniądze w grę. Nawet nie podjąłem się oceny tej aktualizacji tylko chcę wiedzieć konkretną rzecz o której nie raczyliście powiedzieć graczom.

Skoro w grze zostało coś zmienione to wypadałoby (a może nawet to konieczność) o tym powiedzieć, a nie ukrywać lub olewać. Do tej pory mieliśmy sytuację, że im więcej masz OVR tym trudniej wbić Ci kolejne, dzięki czemu różnice przy takim samym wkładzie energii się stale zmniejszały. To jest właśnie to gonienie czołówki, czym zresztą sami się chwaliliście. Domyślam się, że ustawienie "tyknięcia" 0.001 dla 90 OVR spowodowało, że plan (albo może i jego brak jak wskazuje Twoja wypowiedź i wcześniejsze zapowiedzi aktualizacji) na trening poszedł w Smile przy 1 aktualizacji gry związanej z zwiększeniem limitu.

To teraz mamy tak, że albo gracz jest zamrożony na 90 OVR i przestaje gonić czołówkę przez pewien okres czasu, a dopiero po przekroczeniu 100 OVR sytuacja wraca do pierwszej wersji albo tak, że im jesteś lepszym tym jesteś... lepszy?

Z wcześniejszego wpisu się nie dowiedziałem tego, więc liczę, że przestaniesz się gotować i udzielisz konkretnej odpowiedzi. Poproszę tym razem w kilku zdaniach, bo tyle zdecydowanie wystarczy.
Odpowiedz
Gra stałaby się zbyt monotonna, bo w końcu ile razy można klikać w ten "Trenuj" by zdobyć kolejne 0.0001 - 0.000001(przy 100-200), a w końcu tylko na tym cały czas opiera się ta "rewolucja".
W końcu ktoś stwierdził, że jednak trochę bez sensu, że napastnik ma 100 obrony, a przez kilka miesięcy szumnie na forum twierdzono, że właśnie o to chodzi w tej grze, czyli aby być robotem. Tylko co to zmieni? Nic, dokładnie.

Wchodzi do gry by kliknąć CS, o też tak robię, bo w końcu komu się chce cały czas, dzień w dzień monotonnie 'trenować' z taktyką by 'zrozumieć silnik meczowy, który jest BARDZO skomplikowany'.
Odpowiedz
(23.05.2019, 08:59)Ten Dobry napisał(a): Kiedy weszły specjalizacje na serwerze było ok. 500 UM rozwiniętych na maxa. Kilka miesięcy temu zapowiadaliśmy tzw. prunning, jednak po jakimś czasie odeszliśmy od tego pomysłu. Proszę zrozumieć, że nasze pomysły ewoluują, rozwijają się, dywersyfikujemy je, kilkunastu pracowników firmy zbiera się i robi burzę mózgów, gdzie, jak wiadomo w takich sytuacjach, potrafi dojść do napięć, bo niemożliwym jest, by każdy miał takie same zdanie i akceptował pomysł innej osoby. Jednak wszystko ostatecznie kończy się jakimś konsensusem, jednocześnie wiedząc, że zawsze znajdą się wśród graczy głosy sprzeciwu. Bo przecież, kiedy coś Wam się podoba, nie napiszecie o tym, piszecie jedynie, kiedy coś jest ble.
Panie Dobry jak widać można się wypowiedzieć !! Big Grin Odniosę się głownie do tego fragmentu bo w pewnych kwestiach nigdy się zgadzać nie będziemy bo każdy patrzy na to z innej strony. Nie jestem osoba która mówi ze ktoś kto zaczyna ma dogonić topke od tak. Chodzi mi bardziej żeby stopniowo zmniejszac ten dystans i Wasz pomysł z blokada zapowiadana na starcie był idealny ! Wiadomo ze ludzie by się nudzili, ale mozna było wypracować coś by mieli zajęcie !! Jednak już po herbacie Tongue Wasz projekt wasze decyzje i rozumiem to podobnie jak to ze kto płaci musi mieć przewagę wiec spokojnie !  Odnośnie cytowanego fragmentu ! Uwierz mi ze jeżeli informowalibyście na bieżąco o z zmianach jakie wprowadzacie nie byłoby mojego narzekania ani większości osób. Mówicie jedno robocie drugie bez słowa praktycznie ! Jeżeli się coś zapowiedziało, a potem odeszło od tego pasuje poinformować dlaczego tak i skąd ta zmiana i wszyscy będą żyli w zgodzie i harmonii.
Odpowiedz
(23.05.2019, 18:52)keeshi napisał(a):
(23.05.2019, 08:59)Ten Dobry napisał(a): Kiedy weszły specjalizacje na serwerze było ok. 500 UM rozwiniętych na maxa. Kilka miesięcy temu zapowiadaliśmy tzw. prunning, jednak po jakimś czasie odeszliśmy od tego pomysłu. Proszę zrozumieć, że nasze pomysły ewoluują, rozwijają się, dywersyfikujemy je, kilkunastu pracowników firmy zbiera się i robi burzę mózgów, gdzie, jak wiadomo w takich sytuacjach, potrafi dojść do napięć, bo niemożliwym jest, by każdy miał takie same zdanie i akceptował pomysł innej osoby. Jednak wszystko ostatecznie kończy się jakimś konsensusem, jednocześnie wiedząc, że zawsze znajdą się wśród graczy głosy sprzeciwu. Bo przecież, kiedy coś Wam się podoba, nie napiszecie o tym, piszecie jedynie, kiedy coś jest ble.
Panie Dobry jak widać można się wypowiedzieć !! Big Grin Odniosę się głownie do tego fragmentu bo w pewnych kwestiach nigdy się zgadzać nie będziemy bo każdy patrzy na to z innej strony. Nie jestem osoba która mówi ze ktoś kto zaczyna ma dogonić topke od tak. Chodzi mi bardziej żeby stopniowo zmniejszac ten dystans i Wasz pomysł z blokada zapowiadana na starcie był idealny ! Wiadomo ze ludzie by się nudzili, ale mozna było wypracować coś by mieli zajęcie !! Jednak już po herbacie Tongue Wasz projekt wasze decyzje i rozumiem to podobnie jak to ze kto płaci musi mieć przewagę wiec spokojnie !  Odnośnie cytowanego fragmentu ! Uwierz mi ze jeżeli informowalibyście na bieżąco o z zmianach jakie wprowadzacie nie byłoby mojego narzekania ani większości osób. Mówicie jedno robocie drugie bez słowa praktycznie ! Jeżeli się coś zapowiedziało, a potem odeszło od tego pasuje poinformować dlaczego tak i skąd ta zmiana i wszyscy będą żyli w zgodzie i harmonii.

Dobrze ujęte, to się nawet nie tyczy samych aktualizacji. Tydzień temu po zakończeniu się czwartkowych spotkań dostępnych do typowania pojawiła się informacje, że następnego dnia tj. W piątek otrzymamy energię, mając jeszcze zapas 500 energii postanowiłem wyklikac je jeszcze w czwartek i piątek rano, bo przecież na weekend dostanę 10k, i co dostałem? Nic nie dostałem, nawet krótkiej informacji, że zaszły zmiany i energię otrzymamy dopiero w poniedziałek. I to nie jest niestety 1 raz, tutaj nie będzie rozdzielenia na płatników, czy nie płatników bo wszystkich traktujecie w tym aspekcie tak samo, czyli lekcewazaco/bez szacunku, jak kto woli. Jeśli podajecie coś do informacji graczy, a potem wewnątrz zespołu ft decydujecie się to zmienić, to waszym priorytetem powinno być poinformowanie nas o tym, bo to dzięki nam ta gra tak naprawdę w ogóle istnieje, gdyby nie było tej ogromnej społeczności graczy ft, to ta gra by przestała istnieć, dlatego prosimy o okazywanie nam choć odrobiny szacunku i informowanie o wszelkich podjetych zmianach w stosunku do tego co nam wczesniej pisaliscie, bo do tej pory wygląda to tak, że coś zapowiadacie, potem robicie coś innego i sami o tym nawet nie poinformujecie, tylko sami musimy się o wszystko dopytywac.
Odpowiedz