Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak ulepszyć to, co już mamy?
Przejrzałem sobie niedawno wszystkie zakładki w FT i naszło mnie kilka pomysłów. Nie chciałbym zakładać oddzielnie tematów z propozycjami, więc potraktujmy to jako jeden, duży panel dyskusyjny. Taka forma będzie chyba lepsza. Poruszam tu tylko kwestie względnie proste w realizacji, będące modyfikacjami obecnych modułów, więc może kogoś zainspiruje to do wprowadzenia jakichś zmian, które nie będą kolidowały z obecnymi planami administracji.

Lecąc od góry, wymarły jest trening trików, bowiem chyba każdy kto miał na to ochotę wytrenował je sobie na full. Należy odblokować możliwość dalszego treningu, który mógłby wyglądać choćby jak trening specjalności, a więc ze stałym czasem oczekiwania na trening triku z określonego koloru. Pozwólcie trenować triki do jakiejś wartości, która zajmie wiele miesięcy, np. o kolejne 30-40 punktów. Kwestia nagród za wytrenowanie? Kilka złotych piłek, bo są trudno dostępne. W ten sposób skończy się monotonia i przewidywalność zagrań, a każdy będzie mógł mieć swoją własną, nieprzewidywalną "talię kart", co z pewnością zachęci wielu do grania pojedynków.

Kolejnym cennym modułem, który mocno podupadł są zadania. Administracjo! Zadania są fajne Big Grin Potrzeba nowych zadań i nowych nagród, którymi mogłyby być złote paczki i złote piłki. Należy rozbudować obecne zadania i poszerzyć ofertę o zupełnie nowe. Jestem zdania, że powinno nagradzać się (choćby tymi samymi nagrodami) graczy osiągający kolejne poziomy OVR (rozbudowa obecnych zadań), ale symboliczne fanty powinno otrzymywać się choćby za ulepszanie przedmiotów (zupełnie to pominięto!), czyste konta, hattriki (nowe statystyki - pewnie odległa sprawa, no ale bajka), występy w meczach czy obronę krajowego mistrzostwa i pucharu.  Powinny też powstać zadania klubowe, które wykonywałaby cała drużyna (sezon bez porażki itp.). To tylko kilka pomysłów, a kto by przy nich usiadł z pewnością wymyśliłby więcej ciekawych propozycji. 

Nagrody... o tym powiedziano już wiele i to niestety źle, bo jedno z rozwiązań bije wszystkie pozostałe. Wiem, że trwają prace nad zachęceniem czołowych graczy do gry w 1. ligach (a w tych nagrody są nieproporcjonalnie niskie), więc przedstawię swoje myśli na przykładzie PK. Puchar wygrywa tylko jeden klub, cała reszta pozostaje z niczym. Skromne nagrody powinny być przyznawane za awans do kolejnej rundy (jeśli karkołomnym byłoby dawać je co kilka dni - zrobić rozliczenie na koniec sezonu). Początkujący klub doszedł do drugiej rundy? Dajmy im 50 energii na głowę. Runda trzecia? Sto! To oczywiście przykład wymagający zbalansowania, ale chyba każdy wie o co chodzi. Przez pewien czas myślałem, że istnieją obawy przed tym, że energii zrobi się za wiele, ale skoro na streamach o niczym (no przepraszam, ale niestety) rozdawane są każdorazowo tysiące kredytów, to nie ma już wymówek. Nie może być tak, że gra bardziej docenia czyjeś chęci na oglądanie pana czytającego za nas statystyki, niż choćby małe sukcesy. Co do nagród indywidualnych - zamienić boostery złotymi piłkami. Te pierwsze nie są już dzisiaj towarem deluxe, doceniajmy najlepszych.

Koniec końców jednak wszystko sprowadza się do klubu i najlepsi wiedzą, że ego trzeba schować do kieszeni. Obecnie przy wyborze klubu kierować można się jedynie jego poziomem i grupą ludzi, jaka go tworzy. Odstawmy na bok realizm i pamiętajmy, że to gra i tak samo jak relos lig jest mało realistyczny, czasem warto pomyśleć o innych korzyściach. Dodajmy nowe opcje rozwoju. Otwórzmy stadion dla kolejnych 50 tys. kibiców, na loże vip; pozwólmy na szersze parkingi. Zredukujmy przyrost UM z TK i każmy klubom ciężej napracować się za określone korzyści. Dodajmy szatnię, która w zależności od poziomu będzie dawała 1-2-3-4-5 złotych piłek dziennie (bądź więcej w skali miesiąca), dodajmy centrum odnowy biologicznej, dające symboliczną ilość energii uczestniczącym w TK. Powstaną obozy i do nich można dodać nowe opcje. Bazę treningową, centrum odpraw, autokar klubowy itd. Niech ulepszenia zajmują dużo czasu, ale będą wyróżnikiem klubów. Dlatego (to już w zasadzie nowa propozycja) proponuję aby każdy klub mógł wybrać sobie własną "filozofię" klubu, która dawałaby określone korzyści dla zawodnika. Dlaczego grając w klubie ceniącej sobie etos pracy nie miałbym wykonywać swoją pracę nieco szybciej?

Nie jestem programistą, więc może się mylę, ale wydaje mi się że większość z moich bazgrołów można zrobić bazując choćby częściowo na tym, co już zostało napisane. Są to zmiany względnie skromne, które mogłyby wznieść grę na znacznie wyższy poziom. Dlatego korzystając z ostatnich kropelek złotego napoju we krwi zapraszam wszystkich konkretnej, pozytywnej dyskusji ukierunkowanej na dobro naszej gierki Wink
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości