Ankieta: Czy jesteś za wprowadzeniem
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
80.00%
8 80.00%
Nie
20.00%
2 20.00%
Razem 10 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Zbiór pomysłów] Ogólna pogadanka nt. wielu zmian
#1
Star 
Moduł, w którym chcesz coś zmienić: zmiany dotyczą różnych aspektów i obszarów gry. 

Witam serdecznie.
Na wstępie chciałbym nakreślić cały zakres tej propozycji - otóż, zbieram w niej pomysły odnośnie działania, estetyki i innych aspektów gry, które wydają mi się pozytywne, tudzież przydatne. Oczywiście jestem otwarty na wszelkie zmiany, albo inne wizje poszczególnych punktów, więc mówcie śmiało co myślicie, konstruktywna krytyka niejednokrotnie pomaga w takich sytuacjach.Co by nie przedłużać, poniżej znajduje się ponumerowana lista pomysłów, od tych realniejszych, po bardziej wymyślne:


Opis propozycji:

1. Filtry wyszukiwania na rynku. Aktualnie rynek jest niezmiernie niewygodny do przeszukiwania, tak samo jak handel. W pierwszej kolejności warto wpisać na rynku wyszukiwanie - pole do wpisania danej treści, tj. nazwa przedmiotu. Aktualnie jest to lecenie po wielu stronach by coś dostrzec, można to ew. robić po umiejętności, ale niestety nie uwzględnia to przedmiotów ulepszonych w takim zakresie. Znacznie ułatwi to proces handlu - zapewniam. Druga kwestia, to informacja o sprzedawcy, wyświetlana w formie nicku z odnośnikiem na profil przy wystawionej ofercie. Ułatwi to ewentualne targowanie się, ustalanie ceny albo terminu kupna.

2. Zwiększenie grafiki kart w drużynie, bądź zmieniony układ tekstu - aktualnie bardzo często przy dłuższych nickach, znaki wyjeżdżają znacznie za kartę, a to już nieco psuje kwestie związane z estetyką. Dla kogoś kto przykuwa do niej większą wagę - boli w serduszko.

3. Chat prywatny - aktualnie wszystko odbywa się przez pw, co z kolei wiąże się z odświezaniem strony i lataniem po kartach jak struś pędziwiatr po solidnej dawce koksu. Otworzenie okna i prowadzenie płynnej rozmowy w kwestii sprzedaży czy handlu mogłoby być momentami zbawienne.

4. Centrum szkoleniowe - osobiście sądzę, że taki dodatkowy aspekt nie powinien wiązać się z takim samym wydatkiem jak trening podstawowy. Jest to forma uzupełniająca - tym samym powinna wynieść trochę więcej gotówki - bo kwestia energii to bolesna kwestia.

5. Nowe zadanie - Do osiągnięć warto dodać coś, na co Sergio Ramos cieszyłby się jak szczerbaty na suchary - otrzymaj czerwoną kartkę. Nie jest to częsta sytuacja, więc tym bardziej mogło być to miłym aspektem na otarcie łez, bo losowym systemowym wierszu, który pozbawi nas możliwości gry w najbliższym dniu.

6. Nowa kwota płatności - Osobiście uważam, że warto byłoby dodać opcję płatności za 10zł = 200 kredytów. Część osób pewnie byłaby bardziej skora do takiego zakupu - to bardziej przystępna kwota niż 10zł i działa dobrze w kwestii marketingowej - klient naciąga się bo to mało i ostatecznie zamiast kupić raz za 20zł, kupi trzy razy za 10zł w przeciągu podobnego czasu.

7. Dodatkowa strefa personalizacji - Od strony wizualnej warto byłoby też dać możliwość choć minimalnej personalizacji. Jak się to ma do sprawy? Otóż, chodzi o wprowadzenie 2-3 możliwych do wyboru postaci, na których będzie spoczywał nasz wojenny rynsztunek w postaci stroju piłkarskiego. Warto wprowadzić lekką różnorodność, fajniej wtedy wczuć się w postać, która pochodzi z dalszych zakątków naszego świata. [Obrazek: 1f609.png];)

8. Nowy turniej dla niższych lig - Biorąc pod uwagę ilość lig, warto wprowadzić coś dla tych niższych - mniejszy turniej obejmujący ligi 3-5. Niewielkie nagrody, aczkolwiek kwestia samej zabawy na pewno będzie przednia..

9. Wprowadzenie nowych państw i ich lig - im więcej tym lepiej, wtedy naprawdę przyjemnie się to wszystko rozkłada. Liga francuska, holenderska - warto wykorzystać aktualny hype na Ajax. Może to naprawdę jeszcze bardziej wpłynąć na rozwój gry.

10. Toplisty - działają naprawdę dobrze na promocję, a przy takim systemie gry, łatwo dorobić się wysokiej pozycji - chyba każdy kojarzy system opierający się na klikaniu w zamian za walutę premium - tutaj nawet 1 kredyt za jedno kliknięcie dziennie, na pewno zachęci mnóstwo graczy... a jest to naprawdę znikoma cena za reklamę.

11. Zdarzenia losowe - Dziś mamy to jedynie pod przykryciem sponsora za dolarki. Czemu by tego nie rozwinąć? Można w ten sposób wprowadzić naprawdę urozmaicenie dla rozgrywki. Od czasu do czasu mała szansa na zdarzenie dające 10-20 energii, parę złotych piłek, albo odblokowane itemy z tieru szarego-niebieskiego. Nie jest to coś co zaburzy rynek, a jednocześnie będzie sprawiało graczom naprawdę solidny uśmiech na twarzy.

12. Reprezentacje - Czemu by nie? Wymagało by to co prawda wprowadzenie do gry wyboru narodowości piłkarza, jednakże byłoby ciekawe do obserwacji i zapewne byłby to punkt docelowy każdego gracza. Samo prowadzenie reprezentacji sterowane byłoby przez system - same powołania miałyby miejsce z top 50 graczy z danego państwa, przy systemie losowania ich. Raz na sezon dana impreza z udziałem reprezentacji fajnie by wszystko urozmaicała. [Obrazek: 1f609.png];)

13. Transfery i wypożyczenia - Sprzedaż zawodników między klubami to dość ciekawa alternatywa, zważywszy, że mamy walutę - dolary. Wyobrażacie sobie transfery zawodników z czołowych drużyn po 100 milionów w górę? Jak najbardziej. Póki co mamy tylko system pozwalający na zerwanie kontraktu i ucieczkę z klubu, jednak czy tylko jedna możliwość jest zawsze właściwa? Analogicznie minimalne kary za zerwanie umowy powinny być o wiele wyższe, a faktyczne wymiany zawodników częstsze i ciekawsze. Co do wypożyczeń - pozwalałyby pozostać zawodnikom, którzy nie mieszczą się w składzie, w klubie, przy jednoczesnym podjęciu gry w danym sezonie w innych barwach. Nie wymagałoby od słabszego zespołu płacenia, ani od zawodnika podjęcia kosztów zerwania umowy.

14. Miesiąc przerwy do ponownego dołączenia do tego samego klubu to definitywnie za długi czas, zważywszy na to ile czasu toczy się jeden sezon. Byłbym za blokadą na 3-4 dni. 

15. Chat gry - aktualnie mamy go w osobnym dziale, często pomijany, zapomniany. Czemu nie wstawić by go jako osobnego okna, które będzie znajdowało się w którymś z dolnych rogów? Niezależnie co będzie się robiło, czat ciągle będzie pod ręką. Oczywiście niezbędna jest opcja zwinięcia tego okna, a w wersji na telefon - pozostawienie poprzedniej wersji chatu z uzupelnieniem o powiadomieniach dot wiadomości na chacie klubowym, bądź innym - w ustawieniach opcja "wyciszenia powiadomień na dane czaty".

16. Tutorial - powinien naprawdę ciekawie prowadzić graczy, przy jednoczesnym oferowaniu mu korzyści w zamian. Mówimy tu o początkujących, analogicznie więc można przyjąć iż były by to nagrody, które zachęcają, ale są również zbalansowane względem rynku. Np, mini boostery, brązowe-srebrne paczki, darmowe klucze, itemy z najniższego tieru. Jednocześnie ludzie poznają na początku lepiej mechanikę gry, przy jednoczesnej satysfakcji z tego iż udało im się coś uzyskać w skutek podjętych działań. Świadczy to w pewnym stopniu o przyjazności gry względem gracza.


Na ten moment to wszystko, o ile coś sobie przypomnę, albo wymyślę - zapewne dopiszę do treści tematu pod kolejnym punktem. Mam nadzieję, że choć część z propozycji was zaciekawi.
Pozdrawiam serdecznie.

Do Pana niżej - dzięki wielkie, nie zauważyłem, że ją pominąłem. Wink
Brak ankiety - Dodana / Dominik96
#2
Pomijając fakt, że nie zastosowałeś się do wzoru i pewnie któryś z władz ci to wypomni to:
1) Temat wałkowany miliony razy, chyba nawet jest w zaakceptowanych, ale jakoś nie widać, żeby coś było robione w tym kierunku
3) temat też gdzieś już kiedyś się przewijał, odrzucony chyba ze względu na zbyt duże obciążenie zasobów, ale mogę się mylić
4) bo nie wiąże, koszt w euro jest wyższy niż w przypadku treningu normalnego
5) zadanie na które masz 0% wpływu żeby je wykonać
7) spoko opcja, sukcesywnie dodawać po 1 postaci np. co pół roku i po jakimś czasie by się zebrało
8) nie ma szans, mocne ekipy specjalnie uciekają z 1 lig, żeby zrobić zadania o wygraniu lig, jeśli chcą uczestniczyć w turniejach, to coś kosztem czegoś
9) temat był ostatnio poruszony przy kwestii relosu 1 lig, z tego co kojarzę, to odrzucony
11) takie pomysły są odrzucane zwykle z powodu "trzeba się namęczyć, nie ma nic za darmo"
12) temat już był, czeka na realizacje
13) temat też już był i odrzucony
14) a ja byłbym za blokadą 30 dni Smile ile ludzi tyle opinii, jak ktoś opuścił klub to musi liczyć się z konsekwencjami
15) temat już chyba był z rok temu, coś mi się kojarzy że odrzucony
16) chyba nawet konkurs na to był
Pozostałe bez komentarza
#3
Proponuje wprowadzenie rowniez mozliwosc sprzedania calego seta - pakujemy go do "worka" i sprzedajemy worek z calym setem w srodku ... Da nam to ze nie bedzie mozliwosci ze ugadamy sie z typkiem a on kupi 1/2 itemy od nas i potem nas zablokuje i zostajemy bez seta, z polowa hajsu i z 2 niepotrzebnymi itemami
#4
Co do 5 zadania - owszem, brak wpływu i trochę losowości. Ale o to właśnie chodzi - niech będzie to rzadkie osiągnięcie ze stosownie wysoką nagrodą. Big Grin
[Obrazek: 4kmef.jpg]
#5
Jednak poproszę każdą propozycję w osobnym temacie...
  


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Exclamation [Klub] Zaplanowanie zmian .strict 5 1,136 28.03.2019, 14:15
Ostatni post: Ten Dobry
  [INNE] Propozycje co do zmian :) Savar 5 1,335 23.01.2019, 01:42
Ostatni post: Ten Dobry
  [PACZKI][KLUB][INNE] SPIS POMYSŁÓW FB/FORUM ZAPRASZAM DO WYPOWIADANIA SIĘ! Mati_10 4 1,186 21.12.2018, 22:21
Ostatni post: Ten Dobry

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości