Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mini poradnik dla graczy rozpoczynających swoją przygodę z FootballTeam
Dzień dobry.
Pozwoliłem sobie napisać taki post, abym nawet sam mógł podsyłać link z forum dla graczy, którzy tego potrzebują.
Zauważyłem na czacie, że wielu graczy nurtuje tematyka umiejętności i setów
Zacznę od tego, że wszelkie informacje, których potrzebujecie, aby efektywnie grać w tę grę znajdziecie na forum "poradniki". Ja jedynie uzupełnię tutaj swoje spostrzeżenia, które mogą okazać się dla was pomocne.

1. Więcej nie znaczy lepiej
Bardzo często udaje mi się zaobserwować praktykę "+more = better". Pozwolę sobie się z tym nie zgodzić. Nawet dziś napisał do mnie młody zawodnik - środkowy obrońca.
Nasz przyjaciel grając na wcześniej wspomnianej pozycji miał założone przedmioty: 2x gra ofensywna; 1x skuteczność; 1x stałe fragmenty.
To co chce wam uzmysłowić to nic innego jak to, że na pozycji ŚO lepiej założyć item dający +15 do gry defensywnej, niż +35 do gry ofensywnej. Zdaję sobie sprawę, że wasz OVR wzrasta i z tego powodu decydujecie się na takie ruchy, ale to tak jakby Romelu Lukaku zaczął grać na bramce <- Będzie to nieefektywne. Będąc np środkowym obrońcą jesteście lepsi w strzelaniu bramek aniżeli w odbiorze piłki i przerywaniu akcji przeciwników. To chyba mija się z celem prawda? Wink
Reasumując punkt pierwszy naszego mini poradnika: To na jakiej pozycji grasz wpływa na przedmioty jakie zakładasz.
I tak (choć w późniejszej fazie gry to się zmienia, ale do tego już dojdziecie z czasem) najpewniejszym setem* jest
1. Bramkarz/Obrońca - 3x1 (gra defensywna x kondycja)
2. Pomocnik - 3x1 (rozgrywanie x kondycja)
3. Napastnik - 3x1 (gra ofensywna x kondycja)

*set - w rozumieniu naszego poradnika oznacza 4 przedmioty, które możecie założyć [korki, getry, spodenki, koszulka]. Jeśli założycie 4 przedmioty tego samego koloru i przynależności narodowej/klubowej otrzymacie bonus +36% do umiejętności oferowanej przez sety.

Zatem lepiej założyć nawet niebieski set, niż 1 złoty item, 1 czerwony i 2 szare (np - ogólnie sety są bardziej efektywne).

2. OVR a siła zawodnika
Ogólnie, z tego co zaobserwowałem w klubach, w których grałem, nie liczy się sam OVR. Rzecz jasna na pewno wpływa on w jakimś stopniu na grę - w jakim? Tego nie wiemy. Tutaj każdy klub podchodzi do tej sprawy indywidualnie. Zależne jest to od taktyki przeciwnika, naszej, ustawienia i wielu wielu czynników, ale to nas nie obchodzi w tym poradniku - jeśli wiesz jak to działa - ten poradnik nie jest Ci potrzebny.
Przechodząc do sedna - Na poszczególnych pozycjach większy wpływ mają poszczególne umiejętności, które wpływają w znaczny sposób na siłę danej linii. Takimi umiejętnościami są
O w linii obrony - gra defensywna
O w linii pomocy - rozgrywanie
O w linii ataku - gra ofensywna
Zatem - zależnie od tego, w której linii grasz - te umiejętności wpływają na Twoją grę i grę całego zespołu. Tak więc, wbrew obiegowej opinii - tak - obrońca, który ma więcej gry ofens niż napastnik zagra lepiej na pozycji napastnika. (w uproszczeniu - wpływa na to jeszcze skuteczność i kondycja - zależnie od fazy meczu, ale to już wyższa szkoła jazdy - jak wspomniałem - jeśli o tym wiesz, to ten poradnik nie jest skierowany do Ciebie.)
Tylko musimy sobie odpowiedzieć - co to za obrońca? Jeśli już popełniłeś ten błąd masz 2 wyjscia:
1. Zmienić set, na taki który odpowiada Twojej pozycji
2. Zmienić pozycję, na taką która odpowiada Twojemu setowi

3. Pieniądze a gra
Wielu początkujących graczy twierdzi, że FT to gra pay2win. Nie zgodzę się. Jak większość tego typu gier oferuje ona "skrót" do bycia lepszym za pieniądze (ciężko się dziwić - nie jest to charity), ale jest wiele dróg, które można obrać, aby udoskonalać się w grze bez wkładu PLN'ów.
Nie podam tu wszystkich - każdy ma swoje, a magik nie zdradza swoich sztuczek, ale na potrzeby poradnika uzmysłowię Wam jeden prosty "trick" na start. Owszem - tym trickiem są pojedynki na tricki. Wystarczy wam odrobina szczęścia (albo czasu - zaufajcie mi, że prędzej czy później to zrobicie) i w pojedynkach na tricki możecie wygrać platynowe paczki. Wystarczą wam dwie (Tak - 2 paczki to cos koło 500-600 kredytów po sprzedaży na rynku), aby zbudować całkiem solidny zielony set.  Zależnie od tego ile czasu chcecie poświęcić na grę - tak zmienia się przystosowanie waszej postaci do warunków na boisku.
Ceny setów: *
Niebieski set - do 200 kredytów
Zielony set - 400-1k kredytów
Czerwony set - 1.8k-8k
Złoty set - 12k-XXX
* Ceny setów mogą się nieznacznie różnić w zależności od aktualnej sytuacji na rynku i ulepszeń. Podane ceny są cenami orientacyjnymi.

Jeśli macie jakieś pytania - zachęcam piszcie tutaj. Mam nadzieje, że gracze przerastający mnie doświadczeniem też odniosą się do tego co napisałem.
Chcę pomóc nowym graczom, którzy nie do końca wiedzą jak to działa. Może pominą pare moich błędów Wink

Pozdrawiam i liczę, że udało mi się pomóc
Odpowiedz
Szanuję Smile
Odpowiedz
Moim zdaniem, moderator powinien przypiąć ten materiak.
Świetnie napisany Smile

Niestety nie ma takiej możliwości, szukałem ale nigdzie nie znalazłem, podejrzewam, że to wina używanego stylu. // Serge
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości