Ankieta: Czy jesteś za tym, aby bramkarze mieli więcej roboty w trakcie meczu?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
87.50%
7 87.50%
Nie
12.50%
1 12.50%
Razem 8 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[SILNIK MECZOWY] Rola bramkarzy
Opis propozycji \ pomysłu: Po prostu sprawić, aby silnik meczowy bardziej doceniał bramkarzy - dawał im o wiele więcej szans na wykazanie się i zwiększył nieco % szans na skuteczne interwencje. Dodatkowo, aby nieco uatrakcyjnić im grę można dodać jakieś ikonki graficzne przy skutecznych interwencjach, bo obecnie podczas transmisji jest jedynie wzmianka tekstowa oraz miejsce w statystykach. Uzasadnienie poniżej.

Uzasadnienie przydatności: Bramkarze mają obecnie w grze bardzo małe pole do popisu. Wystarczy, że wyląduje się w czołowej drużynie ligi i w większości meczów golkiperzy potrafią być całkowicie bezrobotni. Ogólnie często zdarza się, że tracą oni więcej bramek niż mają skutecznych interwencji, a nawet jeśli częściej bronią to jest to malutka różnica. Dla przykładu jeden z najlepszych bramkarzy według rankingu ovr - Vanquish ma w sezonie na 15 meczów 9 straconych goli i 6 obronionych strzałów, co daje skuteczność obron na mizernym poziomie 40% co w rzeczywistości jest całkowicie nierealne, bo ta statystyka oscyluje u najlepszych w granicach 75-80%. Poza tym w przypadku tego samego zawodnika na 15 meczów przypada 15 szans na wykazanie się, co pokazuje jak mało do roboty mają bramkarze i jak mało atrakcyjna jest dla nich gra w porównaniu do innych pozycji (znowu odnosząc się do rzeczywistości to taki Łukasz Fabiański obronił w Premier League 144 strzały, a David De Gea grający w czołowym klubie ligi - 122, a tutaj w grze liczby te są mniejsze nawet kilkukrotnie). Przykładowo napastnicy potrafią zdobywać 1 bramkę (lub czasami nawet więcej) na mecz, gdzie w prawdziwym futbolu taka statystyka zdarza się bardzo rzadko. Dlaczego więc bramkarze w statystykach wypadają aż tak blado? Wiem, że to gra i nie można nagle podnieść ilość strzałów na mecz pięciokrotnie, a skuteczność interwencji bramkarskich zwiększyć o 500%, ale na pewno przydałoby się jakiekolwiek podniesienie tych współczynników, żeby gra bramkarzem sprawiała więcej frajdy i zachęcić więcej osób do tej pozycji. 
Jestem za, iż na wcześniejszych serwerach wydaje mi się że bramkarze właśnie mieli o wiele więcej do roboty, ale ja bym to zrobił tak, żeby napastnicy mniej przestrzeliwywali, a zamienić to na interwencję bramkarza i ewentualne sparowanie piłki na rożny, do swoich rąk, bądź do zawodnika swojej drużyny.
Temat z nad wyraz małym zainteresowaniem, a Aguero ma rację. Sam myślałem o dosyć podobnych rozwiązaniach, no ale moc sprawcza na forum jest niestety znikoma. Powinno być dokładnie tak jak napisał ThePanSzpan. Mniej niecelnych strzałów, więcej interwencji. Czasem fajnie jest się pośmiać, jak twój napastnik wystrzeli piłkę na orbitę, ale w gruncie rzeczy chciałoby się mieć poczucie, że ma się większy wpływ na rozgrywkę.

Przywołano też przykład akurat mojego bramkarza, więc odniosę się do tego. Gram w klubie, który jest faworytem w każdym spotkaniu i naturalne jest, że bramkarz i obrońcy mają mniej okazji do wykazania się. Obrońcy jednak od czasu do czasu coś przejmą, a do mnie piłka nie dociera praktycznie nigdy. W poprzednim sezonie miałem mniej interwencji niż wpuszczonych goli, co jest dosyć przykre przy moim aktualnym poziomie. W tym jest zgoła inaczej. Na czternaście meczów nie mam jeszcze wpuszczonej bramki, a obroniłem... 5 strzałów. Jeden celny strzał na 5 spotkań! Miło byłoby, gdyby jakaś część interwencji obrońców została oddana bramkarzom albo własnie ograniczono strzały niecelne. Nie mam na to żadnych danych, ale z tego co obserwuję to mniej więcej jeden na cztery strzały jest w światło bramki. Być może powinienem trenować skuteczność i rozgrywanie, żeby mieć lepsze wykopy? W gruncie rzeczy to moja główna rola Smile
Zgadzam się - więcej bramek bramkarze (i to dobrzy bramkarze) puszczają niż bronią strzałów, co rzadko ma miejsce w realnym świecie (wtedy to po prostu GK jest słaby albo ma słaby dzień). Gdyby przykładowo słynny mecz Atalanty z Empoli (w którym grał Drągowski i wybronił 17 strzałów) rozgrywać w FT to wynik byłby 6-0 ddla Atalanty a Drążek (nawet przy założeniu, że ma OVR 100 i rewelacyjne staty, tak wiem, daleko mu do tego, ale już załóżmy) wybroniłby może 4 strzały zamiast 17 a pozostałe strzały wyleciałyby poza stadion Big Grin
Troszkę się naśmiewam i przesadzam, ale fakt, ten moduł ewidentnie do poprawy Smile
Kiedyś widziałem wręcz kuriozum - jeden zespół wyszedł w 10 bez GK a mimo to bramkarzowi (czy raczej pustemu polu) zdarzało się "bronić" strzały a nawet wznawiać grę (a zamiast nazwy bramkarza było !DELETED!). To już ewidentnie do poprawki xD
Albo zauważyłem, że beznadziejny bramkarz (OVR poniżej 10 z beznadziejną kondycją) w pierwszej połowie wpuszcza wszystko jak leci a w drugiej połowie nagle się budzi i broni jak natchniony (chyba że strzał wyleci na orbitę) i wpuszcza 1 góra 2 bramki.
Zostawmy na razie interwencje GK i skupmy się na ich wykopach - czy bramkarz ma wpływ na to, czy wykopie bliżej czy dalej? Bo odnoszę wrażenie, że jest to zupełnie losowe.
W skrócie - przydałoby się coś poprawić w tym module Big Grin
Jeżeli jakiś klub ma żelazną obronę to zrozumiałe, że defensorzy będą dopuszczali mniej akcji podbramkowych.
Z zdrugiej strony, obserwując FT, to, co piszą gracze na cjat czy na Suport, widzę wielkie zdziwienie, czasem oburzenie albo kpiny graczy, gdzie jakiś ZDECYDOWANIE lepszy zespół straci gola z tzw. ogórkami.
Wniosek? Fajnie, jeśli bramkarz będzie miał więcej roboty, ale żeby z tego gole nie wpadały?Wink
Nie da się w ten sposób tego zrobić.