Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TE, czy w ogóle warto?
"administracja wytłumaczyła się dodaniem nagród dla 1 ligi i TM tym że mają one mieć prestiż, co jest zrozumiałe. Co nie jest zrozumiałe, to "mamy nadzieję zablokować celowe podkładanie spotkań, by grać w TE" - to lepiej, żeby nikt nie chciał grać w TE i zespoły podkładały się żeby skończyć poza TOP8? Czy chodzi o to, że bycie na 12 miejscu w 1 lidze jest bardziej prestiż niż gra w TE? W jaki sposób dodanie 1/2 (150 TE, 300 TM za mecz) czy 1/3 (100 TE, 300 TM za mecz) tego co jest w TM do TE zachęcałoby do podkładania meczy? W TM nagroda wciąż byłaby większa, prestiż wciąż byłby większy, ale TE przynajmniej miałoby jakiekolwiek znaczenie. Aktualnie gra w TE jest bezsensu, bo jedynie obniża kondycje, przez co zespoły grające w TE mają ciężej w ligach i pucharach, a nie otrzymują za to żadnej rekompensaty. No chyba, że to po prostu był zabieg, aby TOP gry mogła odjechać jeszcze bardziej reszcie zespołów? Chciałbym tu podjąć jakąś sensowną dyskusję, bo uważam że aktualne rozwiązanie jest nie fair, a poprawienie go nie wymaga świętego Mikołaja, a jedynie troche chęci, bo jest banalne."

Przenoszę temat z propozycji, bo tam został odrzucony bez uzasadnienia, ani bez linku do uzasadnienia. Wciąż nie wiem, jak można nie widzieć rozwiązania tego problemu. Nie wiem, wypowiadajcie się, może coś pominąłem.
Odpowiedz
Prosta matematyka:
100 energii za mecz w TE = MAXIMUM 1100 energii w przypadku dojścia do finału
150 energii za mecz w TE = MAXIMUM 1650 energii w przypadku dojścia do finału
300 energii za mecz w TM = MINIMUM 1800 energii w przypadku odpadnięcia w fazie grupowej

W którym miejscu będzie opłacało się awansować do TE kosztem TM?

Z resztą nie wiem jak uważają inni, ale to nie musi być koniecznie energia (chociaż jest to najprostsze no i jednocześnie bardzo dobre rozwiązanie), ale żeby były jakiekolwiek korzyści, bo w obecnej chwili najzwyczajniej nie opłaca się awansować. Szczególnie jeśli np. są drużyny na podobnym poziomie, jedna zajmie 8 miejsce i awansuje do TE, a druga 9. W takim przypadku następny sezon jest łatwiejszy dla drużyny, która zajęła 9 miejsce w tabeli, ponieważ nie będzie miała takich problemów z kondycją jak drużyna z 8 miejsca.

Naprawdę miło byłoby dowiedzieć się, czemu tak bardzo wzbraniacie się przed dodaniem tych bonusów za TE.
Odpowiedz
No muszę się zgodzić. Obecnie lepiej zająć 9 miejsce niż męczyć się w TE którego jeśli nie wygrasz nie masz praktycznie nic. Nie biorąc udziału w TE zwiekszasz swoje szanse na zajęcie miejsca promującego do TM w przyszłym sezonie. Symboliczne bo symboliczne, ale myślę że powinna być jakaś zachętą żeby powalczyć też o te miejsca 5-8
Odpowiedz
(11.08.2019, 07:27)keeshi napisał(a): No muszę się zgodzić. Obecnie lepiej zająć 9 miejsce niż męczyć się w TE którego jeśli nie wygrasz nie masz praktycznie nic. Nie biorąc udziału w TE zwiekszasz swoje szanse na zajęcie miejsca promującego do TM w przyszłym sezonie. Symboliczne bo symboliczne, ale myślę że powinna być jakaś zachętą żeby powalczyć też o te miejsca 5-8
No dokładnie, jeżeli poziom jest wyrównany, to drużyna która zajmie 9 miejsce w następnym sezonie może dzięki temu zająć np. 4 miejsce i mieć nagrody za TM podczas gdy inna będzie grać o nic w TE. Aktualna sytuacja nie prowadzi do niczego innego, jak unikania gry w TE jeżeli nie ma się chociaż 70% na wygraną rozgrywek.

I tak jak wyżej pisał @emkej, nagroda nie musi być koniecznie w postaci energii, można dać jakieś złote piłki czy bonusy w postaci euro za awans/mecz/faze grupową. Rozwiązań jest mnóstwo, a to z energią jest po prostu najłatwiejsze, ale zdecydowanie nie jedyne.
Odpowiedz
Wymieńcie chociaż jeden klub z poprzedniego sezonu z miejsc 9-12 walczącego teraz o TM Big Grin w naszej Lidze Angielskiej do TM awansuje taka sama czwórka jak w poprzednim sezonie, a w pozostałych Ligach po jednym innym klubie. 
13 klubów z poprzedniego sezonu awansuje ponownie do TM, 3 kluby są tylko inne (Full of Power, Bwin Redbull, Wyspa Klatki Schodowej - wszystkie trzy kluby grały TE w poprzednim sezonie)

euro za mecz TE ?? przecież dostaje się euro za mecze TE około 8mln, 6 spotkań grupowych to zarobek około 50mln, dojście do finału 100mln
9-12 miejsce dostaje te 50mln ?? NIE, bo nie grają tych spotkań
Odpowiedz
(11.08.2019, 19:53)Kaminho napisał(a): w naszej Lidze Angielskiej do TM awansuje taka sama czwórka jak w poprzednim sezonie, a w pozostałych Ligach po jednym innym klubie. 
13 klubów z poprzedniego sezonu awansuje ponownie do TM, 3 kluby są tylko inne (Full of Power, Bwin Redbull, Wyspa Klatki Schodowej - wszystkie trzy kluby grały TE w poprzednim sezonie)

No widzisz, czyli w zasadzie potwierdzasz to, co napisał Patrixon, czyli, że między drużynami grającymi w TM a resztą robi się duża różnica.

Jak już nawiązałeś do naszej ligii, to też podam konkretne przykłady. W zeszłym sezonie do TE awansowało Toxic Dogs, The Incredible, Check Engine i ALL STARS. Mimo, iż pierwsze 3 ekipy miały OVR w okolicach 125-130, a reszta ekip (nie licząc tych z TM) poniżej 120, to właśnie te ekipy zajmowały bardzo długo miejsca w okolicach strefy spadkowej (Toxic Dogs z tego powodu się rozpadło), a np. my czy Angry Wasps, czyli drużyny teoretycznie słabsze blisko top4. ALL STARS również nie było bardzo słabe, a miało ogromne problemy na początku sezonu.

No i fajnie, że napisałeś post, szkoda tylko, że tylko i wyłącznie po to, żeby się przyjebać. A jak już napisałeś to mógłbyś się jakoś sensownie odnieść do sedna tego wątku, bo tego nie zrobiłeś.
Odpowiedz
Obecnie ALL STARS 118, Elanki 119, nasz 121, Angry 121 Smile to już masz spadkowicza Team Galactic z overalem 119 który równie dobrze może wygrać z wami lub z nami
to chyba logiczne że liga nie ma 8 klubów z priorytetem do TE tylko 12-14 klubów gdzie każdy z każdym może wygrać Smile dlatego w TE są większe przetasowania niż w TM

Wasz klub chyba nigdy nie grał w TM/TE, a my już graliśmy 2x w TM i 2x w TE dlatego tak jak każdy możemy się wypowiadać co do nagród Smile piszecie pierdoły o euro za mecze TE Big Grin GDZIE ONE SĄ ZA KAŻDY MECZ TE
Odpowiedz
Czytanie ze zrozumieniem zdecydowanie nie jest Twoją mocną stroną...

Co mają do mojej wypowiedzi i ogólnie do całości tematu OVR klubów które wymieniłeś?

(11.08.2019, 22:13)Kaminho napisał(a): Wasz klub chyba nigdy nie grał w TM/TE, a my już graliśmy 2x w TM i 2x w TE dlatego tak jak każdy możemy się wypowiadać co do nagród Smile piszecie pierdoły o euro za mecze TE Big Grin GDZIE ONE SĄ ZA KAŻDY MECZ TE

Każdy może wypowiedzieć się co do nagród, tylko problem w tym, że Ty tego póki co nie zrobiłeś xd Przyjebałeś się po raz drugi do tego euro, gdzie jest to najmniej ważne w całym tym temacie, po prostu rzucane są luźne propozycje w jaki sposób wynagrodzić granie w TE, a tak po prawdzie to nie wiem, czy Patrixonowi nie chodziło o euro dla zawodników a nie dla klubu.

Polecam powrót do szkoły podstawowej, tam uczą czytania ze zrozumieniem.
Odpowiedz
(11.08.2019, 21:51)emkej napisał(a):
(11.08.2019, 19:53)Kaminho napisał(a): w naszej Lidze Angielskiej do TM awansuje taka sama czwórka jak w poprzednim sezonie, a w pozostałych Ligach po jednym innym klubie. 

a np. my czy Angry Wasps, czyli drużyny teoretycznie słabsze blisko top4. 

Angry Wasps blisko top 4 ?? Bilans bramkowy na minusie -2 i ty mówisz o bliskim top 4 Big Grin KS KRZYNACHA +20 bilans. 
to nieźle masz z banią
Odpowiedz
(11.08.2019, 22:29)Kaminho napisał(a):
(11.08.2019, 21:51)emkej napisał(a):

a np. my czy Angry Wasps, czyli drużyny teoretycznie słabsze blisko top4. 

Angry Wasps blisko top 4 ?? Bilans bramkowy na minusie -2 i ty mówisz o bliskim top 4 Big Grin KS KRZYNACHA +20 bilans. 
to nieźle masz z banią

Tak, zdecydowanie masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Przeczytaj jeszcze raz całe to zdanie. Napisałem tam wyraźnie, że przez długi czas zajmowaliśmy takie miejsce, a nie, że zajmujemy je teraz. W przypadku Angry Wasps jest to spowodowane paroma absurdalnymi wynikami jak chociażby przegrana z Red Bull.

P.S
To już 3 post, a dalej nie odniosłeś się do tematu tego wątku.
Odpowiedz
(11.08.2019, 22:27)emkej napisał(a): Co mają do mojej wypowiedzi i ogólnie do całości tematu OVR klubów które wymieniłeś?

(11.08.2019, 22:13)Kaminho napisał(a): Wasz klub chyba nigdy nie grał w TM/TE, a my już graliśmy 2x w TM i 2x w TE dlatego tak jak każdy możemy się wypowiadać co do nagród Smile piszecie pierdoły o euro za mecze TE Big Grin GDZIE ONE SĄ ZA KAŻDY MECZ TE

a tak po prawdzie to nie wiem, czy Patrixonowi nie chodziło o euro dla zawodników a nie dla klubu.

Czy ty człowieku rozumiesz że zwiększasz pensje na 650.000-700.000tys dla każdego zawodnika i ONI DOSTAJĄ z budżetu. Widać twoje rozumowanie :Big Grin euro dla zawodników, a nie dla klubu haha a mocne pensję to skąd masz ?? za TM/TE/Lige pomyśl zanim coś palniesz
Odpowiedz
(11.08.2019, 22:35)Kaminho napisał(a):
(11.08.2019, 22:27)emkej napisał(a): Co mają do mojej wypowiedzi i ogólnie do całości tematu OVR klubów które wymieniłeś?

a tak po prawdzie to nie wiem, czy Patrixonowi nie chodziło o euro dla zawodników a nie dla klubu.

Czy ty człowieku rozumiesz że zwiększasz pensje na 650.000-700.000tys dla każdego zawodnika i ONI DOSTAJĄ z budżetu. Widać twoje rozumowanie :Big Grin euro dla zawodników, a nie dla klubu haha a mocne pensję to skąd masz ?? za TM/TE/Lige pomyśl zanim coś palniesz
Mocne pensje mam za rozbudowane centrum marketingowe, no chyba że TE/TM pozwalają na rozbudowę centrum na wyższy lvl, a my o tym nie wiemy, bo chyba nigdzie nie jest to napisane? Już pomijam, że przyczepiłeś się do euro podczas gdy to tylko i wyłącznie była alternatywa, main target to dorzucenie energii dla zespołów grających w TE, nawet nie te 150 za mecz, 100 albo i 50 byłoby super dodatkiem. Fajnie że dostane 8mln za mecz, a w między czasie moja drużyna będzie się kopać w strefie spadkowej, jak przez długi czas Toxic Dogs aż w końcu się rozpadli. Mojej ekipie to nie grozi, bo większość gra od początku, ale inne ekipy pewnie poszłyby w tym samym kierunku co TD. 

Nie wymagam od Ciebie wielkich umiejętności dedukcji, bo łykasz jak pelikan to co się do Ciebie pisze, co niejednokrotnie udowodniłeś na FT.. ale matko boska, chociaż czytać Ty porządnie zacznij. Nie wiem co Ci dalej odpowiedzieć, bo 1) usrałeś się euro 2) nie jestem pewien czy jesteś trzeźwy, bo wymieniasz na początku posta drużyny i ich OVR bez jakiegokolwiek związku z tematem 3) na forum tak samo jak i na ft bawisz się w clowna 4) nie potrafisz odnieść się do głównego problemu, tylko pierdzielisz ile razy zagrałeś w TE/TM - oczekujesz za to oklasków? Tu ich nie dostaniesz, forum/gra to nie circus, choć coraz więcej na to zaczyna wskazywać. 

Proszę, zacznij odnosić się z sensem do poruszonego problemu, a jak nie masz zamiaru to idź startować na pajaca roku gdzie indziej. W tej kategorii masz przynajmniej szanse cokolwiek wygrać w przeciwieństwie do FT.
Odpowiedz
Przyczepić to się przyczepił twój ziomek jeśli nie potrafisz czytać że zrozumieniem czego dotyczył mój pierwszy post, że euro nie jest potrzebne skoro się dostaje. Forum służy do dyskusji takiej że kto chce może być na NIE co do zmian i masz z tego wielki ból dupy.
Patrixon chyba czas się wybrać do optyka po szkła mocniejsze skoro nie widzisz kto zaczął wymieniać overale bez jakiegokolwiek związku z tematem, twój kochany ziomek z klubu. Ja się odniosłem do samych zmian TM gdzie wymieniłem nazwy trzech klubów jakie wejdą do TM w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu. 

Obecnie to ty robisz za dzbana roku wypisując że masz mocne pensje za rozbudowe centrum marketingu, a euro w mocnych sumach samo wpadnie ?? za samo ligę ?? to nieźłe rozumowanie.

Liga 30 spotkań: 6.500.000 x 30 - 195.000.000, PK się liczy za 1 rundę gdzie można trafić od razu na mocnego przeciwnika i odpaść w 1 rundzie to już policzyć 15.000.000mln
to daje razem 210.000.000mln

700.000tys dla zawodników na 20 typa 14mln dziennie na kontrakty
14.000.000mln x 30 dni = 420.000.000mln

faktycznie się wypłacisz zawodnikom jak widać matematyka tobie też nie leży gdzie zysk 210mln, a strata 420mln
Odpowiedz
(11.08.2019, 23:53)Kaminho napisał(a): Przyczepić to się przyczepił twój ziomek jeśli nie potrafisz czytać że zrozumieniem czego dotyczył mój pierwszy post, że euro nie jest potrzebne skoro się dostaje. Forum służy do dyskusji takiej że kto chce może być na NIE co do zmian i masz z tego wielki ból dupy.

Oczywiście, że ktoś może być na nie. Tylko, że Ty w dalszym ciągu nie napisałeś ani jednego poważnego argumentu dlaczego jesteś przeciwny jakimkolwiek bonusom. (Tak po prawdzie to nawet nie napisałeś, że jesteś przeciwny, ale na podstawie Twoich idiotycznych odpowiedzi i ciągłego czepiania się można się domyślić jakie jest Twoje stanowisko)

(11.08.2019, 23:53)Kaminho napisał(a): Patrixon chyba czas się wybrać do optyka po szkła mocniejsze skoro nie widzisz kto zaczął wymieniać overale bez jakiegokolwiek związku z tematem, twój kochany ziomek z klubu. Ja się odniosłem do samych zmian TM gdzie wymieniłem nazwy trzech klubów jakie wejdą do TM w przeciwieństwie do poprzedniego sezonu.

Nie zacząłem wymieniać ich bez związku z tematem. Pokazałem przykłady, gdzie drużyny mimo iż były jednak sporo lepsze od innych miały ogromne problemy. Pewnie, nie zawsze w tej grze teoretycznie lepszy wygrywa, ale jednak to nie przypadek, że akurat te drużyny zaczęły sezon tak słabo. Za to Twoje wymienienie kilku drużyn nie miało kompletnie nic do rzeczy.

(11.08.2019, 23:53)Kaminho napisał(a): Obecnie to ty robisz za dzbana roku wypisując że masz mocne pensje za rozbudowe centrum marketingu, a euro w mocnych sumach samo wpadnie ?? za samo ligę ?? to nieźłe rozumowanie.

Liga 30 spotkań: 6.500.000 x 30 - 195.000.000, PK się liczy za 1 rundę gdzie można trafić od razu na mocnego przeciwnika i odpaść w 1 rundzie to już policzyć 15.000.000mln
to daje razem 210.000.000mln

700.000tys dla zawodników na 20 typa 14mln dziennie na kontrakty
14.000.000mln x 30 dni = 420.000.000mln

faktycznie się wypłacisz zawodnikom jak widać matematyka tobie też nie leży gdzie zysk 210mln, a strata 420mln

Napisałeś, że za TE można zgarnąć od ok. 50 mln do ok. 100mln. Czyli zamiast straty 210 mln robi się strata 110-160 mln. No to zmienia drastycznie postać rzeczy, wszystkie problemy finansowe znikają matematyczny geniuszu.
Odpowiedz
Kaminho czemu uczepiłeś się tego euro.. z tego co przeczytałem to patrixon dał tylko przykład jak można uhonorować ZAWODNIKA a nie KLUB grając w TE.

Zmierzając do sedna. Czemu administracja nie chce się słuchać graczy i na każdą prośbę popartą przez duże grono graczy odpowiadają przecząco... W tym momencie TE to rozgrywki nie wnoszące nic, a tylko ujmujące.. albo wygrasz całe rozgrywki albo nie masz nic, tylko zmęczonych zawodników... Według mnie TE to też powinny być prestiżowe rozgrywki, gdzie zawodnik coś z tego ma. Nie uda się dotrzeć do TM gdzie dostaje się 300 energii za mecz, to nic się nie stało, dostajesz 50-100 energii. Wtedy to miałoby jakiegokolwiek sens
Odpowiedz
Do emkeja:

O tyle geniuszu że mieć 50-100mln a nie mieć to chyba różnica co nie ?? masz łatwiej ? MASZ. Kluby z miejsc 9-16 tego nie dostają to muszą mieć dużo słabsze pensje.
W pierwszym poście wypowiedziałem się tylko na temat euro, a później ty mi zacząłeś wypisywać o jakimś przyjebaniu, więc rozmowa kontynuowana ;p

też głupote piszecie z tym że lepiej zająć 9miejsce niż 5-8, a to proszę bardzo inni chętnie zgarną 50-100mln na dużo lepsze pensje dla swoich zawodników Wink a jak sam widzisz do TM awansują te same kluby co sezon i tak jak napisaliście zrobili przewagę, połowa z nich to w jakimś stopniu płatnicy więc nie ma co się dziwić.

TM niech żyje swoimi graczami, a w TE wolę mieć bardziej przetasowania klubów z każdym sezonem aby nie było sytuacji jak z TM gdzie co sezon awansują te same kluby i to może spotkać rozgrywki TE przy takich zmianach = to jest mój główny powód.
Kluby z 2 lig zrobią awans do 1 Ligi po tym aby mieć nikłe szanse na utrzymanie się w 1 Lidze skoro te same top 8 by się trzymało co sezon.
Odpowiedz
Rowniez dobrze za TM można dostawać dwa razy więcej kasy niż za TE jeśli myślisz że euro ma aż takie znaczenie, a energii nie. Za TM każdy gracz indywidualnie dostaje energię za TE nie dostaje nic. Dla gracza nie ma znaczenia aż takiego że do klubu wpłynie kasa za udział (jeśli ma to po co energia za TM wystarczy że klub więcej zarobi idąc Twoim tokiem rozumowania ) W TM pewno co sezon grasz więc jesteś na nie. Proporcje niech zostaną zachowane, ale jeśli gracz indywidualnie dostaje za udział w TM to powinnien również dostawać za udzial w TE bo za dużo różnice się tworzą między klubami grającymi w TM,a TE. Wiadomo że TM to wyższa ranga i niech nagrody będą większe. Jednak jeśli kazdy gracz jest z osobna nagradzany w TM to powinien być również w TE .
Odpowiedz
Przed nagrodami za TM i za udział w 1 Lidze gracze byli porozrzucani po wszystkich Ligach również tych słabszych. Admini wprowadzili nagrody za udział w pierwszej Lidze i za TM i co się wtedy stało ?? szturmem najlepsi wrócili do 1 Ligi, a pozostali pchali się byle gdzie tylko po to aby grać w 1 Lidze, sam dostałem około 50 zgłoszeń od zawodników z chęcią dołączenia do klubu. Chcecie kolejnych nagród w TE ? to tym sposobem zrobicie kolejną przepaść nad klubami 9-16 jak każdy +130 ovr będzie wbijał do klubów 5-8.

Obecnie jest przepaść w graczach TM gdzie najlepsi wbili do TM, rezerwa najlepszych ma wbić do TE ?? od razu zróbmy różnice +15ovr nad klubami 9-16 aby wiedzieli kto awansuje do TE. Tutaj nie chodzi jakie to by były nagrody tylko o zwiększenie przepaści nad pozostałymi klubami z dolnej częsci tabeli ligowej. Obecnie kluby 5-14 trzymają równy poziom o zabieranie sobie punktów i lepiej jak tak zostanie.
Odpowiedz
Tu jest dyskusja na temat czy opłaca się grać w TE czy nie. Skoro kiedyś kasa nie przekonała klubów ze warto grać w TM tak samo teraz kasa nie przekonuje do grania TE rozumiesz ? Jeśli ktoś ma się męczyć w te i nie mieć z tego praktycznie nic to woli oszczędzić się na nowy sezon i mieć większe szanse w lidze. Tu chodzi żeby gracze mieli jakaś nawet skromna zachętę że warto w tym uczestniczyć kosztem zmęczenie w przyszłym sezonie.
Odpowiedz
Nas przekonuje kasa do grania w TE i też musisz to zrozumieć Smile już samo granie w tych rozgrywkach daje więcej emocji niż w spotkaniach ligowych Wink mnie zadowala i innych ulepszanie itemów za euro na dużo wyższy poziom. Nie chcemy powtórki z TM gdzie znowu się zrobi przepaść nad klubami TE, a 9-16.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości