Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odwołanie- ban za multikonto
Witam,

W dniu dzisiejszym otrzymałem wraz z graczami o ID 30347 oraz 30330 bana za rzekome multikonto. Chciałbym poznać przyczyny tego bana. Osoby wraz z którymi zostałem zbanowany to moi koledzy. Wspólnie wraz z innymi znajomymi z pracy zaczęliśmy grać w tą grę. Proszę sprawdzić logowania większości kont z klubu o ID 2877. Większość z tych osób skończyła już grać, jednak wierzę że będziecie w stanie sprawdzić logi w archiwum. W związku z tym że pracujemy w jednym miejscu i logujemy się w godzinach pracy tj. 8-16 w sieci firmowej, IP z których gramy może być takie same. Jednak jeśli popatrzyć na logowania w weekendy czy po godzinie 16, wychodzi na to że każdy z nas korzysta z konta sam i o multikoncie nie może być mowy. Analizując punkt po punkcie regulamin a konkretnie jego 19 punkt:

Zabrania się posiadania przez 1 osobę więcej niż 1 konta na danym serwerze. 
Nikt z nas nie posiada więcej niż 1 konto na serwerze.

Na jednym komputerze może grać kilka osób pod warunkiem, że zachowanie graczy, ich dane nie wskazują, że zarządza nimi ta sama osoba. Konta te nie mogą mieć jednak podobnych maili/nicków/czasów logowań. Niedozwolona jest również jakakolwiek interakcja między kontami z tego samego adresu IP (np. wymiany przedmiotów, paczek, miniboostingów, bycia w tzw. poleconych). 
Jaki sens w takim razie mają poleceń? Jeśli polecił mi grę ktoś z pracy i obaj korzystamy z jednej sieci to logicznym jest, że będziemy mieć jedno IP. Owszem miałem w poleconych tych dwóch graczy, jednakże żadna wymiana przedmiotów czy paczek oraz boosterów nie miała miejsca.

Administrator zastrzega sobie prawo do zbanowania kont w przypadku, gdy któryś z powyższych warunków zostanie spełniony, a styl wypowiedzi z dwóch i więcej kont będzie sugerował, że opiekę nad nimi sprawuje ta sama osoba. Niedozwolone jest również zasiadanie konta innego Gracza w jakiejkolwiek formie.
Ta część regulaminu raczej również nie ma zastosowania. Na czacie nie udzielałem się, nikt z Administracji do mnie nie pisał. Oraz konta nie były w żaden sposób zasiadane przez innego gracza.

Domyślam się że powodem dla którego nagle zostałem zbanowany był dobry wynik w pojedynkach na triki. Doszły mnie słuchy, że na "pogaduchach" pewnym osobom strasznie nie podobało się że ktoś może być od nich lepszy. Czy od teraz nową metodą walki administracji z graczami będzie banowanie tych którzy mają lepsze wyniki niż płatnicy?

Bardzo chętnie poznałbym dowody na podstawie których stwierdziliście że kontami kieruje jedna osoba.

Pozdrawiam
Odpowiedz
Ban za multikonto jest określony w punkcie 19 regulaminu gry.

"Domyślam się że powodem dla którego nagle zostałem zbanowany był dobry wynik w pojedynkach na triki. Doszły mnie słuchy, że na "pogaduchach" pewnym osobom strasznie nie podobało się że ktoś może być od nich lepszy. Czy od teraz nową metodą walki administracji z graczami będzie banowanie tych którzy mają lepsze wyniki niż płatnicy?" -> to płatnicy nigdy nie dostali bana?Grasz od wczoraj, że takie rzeczy piszesz? Domysły zatem pozostaw dalej sobie. Natomiast, jeśli chcesz dalej grać w FT zalecam zapoznanie się z regulaminem gry i, tym razem, bezwzględne przestrzeganie go.

PS. Stało się normą, że każdego tygodnia są zgłoszenia typu "top 1 w TTT oszukuje", ale dla Administracji nie jest to argument. Gdyby tak było nikt nie wygrywałby piłki :] Wszystko jest weryfikowane w logach, a nie na podstawie zgłoszeń innych graczy.
Odpowiedz
Widzę że czytanie ze zrozumieniem kuleje. Przecież dokładnie przeanalizowałem pkt 19 regulaminu i nie widzę powodu dla którego cała nasza trójka miałaby otrzymać bana. Dowodów zapewne i tak nie otrzymam, a ta powyższa wiadomość jest wręcz żałosna. Wszystko jest w mitycznych logach.

PS. Jeśli zobaczymy na daty założenia kont, to wyjdzie że mają około pół roku. Dziwnym trafem administracja zainteresowała się nimi dopiero w momencie gdy pojawiłem się w topce tygodnia w trikach. Przypadek nie?
Odpowiedz
Oczywiście, że nie przypadek.
Odpowiedz