Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odwołanie - ban za multikonto
Witam szanowną administracje,

W dniu wczorajszym otrzymałem od was bana za rzekome multikonto z graczami o numerach ID: 30326 oraz 30347.

Z tych kont korzystają 3 różne osoby. Jesteśmy kolegami z pracy i jak łatwo się domyślić, korzystamy ze wspólnego firmowego IP (wasz regulamin nie zabrania takich rzeczy). Jeżeli przejrzycie logi, zauważycie że logowanie z tego samego IP odbywa się tylko w godzinach 8-16 i wyłącznie w dniach roboczych. 

Wracając do regulaminu, a konkretnie pkt. 19, w którym jako jedynym można coś wyczytać o multikontach.

"Zabrania się posiadania przez 1 osobę więcej niż 1 konta na danym serwerze. Na jednym komputerze może grać kilka osób pod warunkiem, że zachowanie graczy, ich dane nie wskazują, że zarządza nimi ta sama osoba. Konta te nie mogą mieć jednak podobnych maili/nicków/czasów logowań."

Żaden z nas nie posiada drugiego konta, używamy osobnych komputerów. Może bana dostaliśmy za to że mamy podobny czas logowania? Tak jak pisałem wyżej, pracujemy w godzinach 8-16 dlatego te czasy będą się pokrywać. 

"Niedozwolona jest również jakakolwiek interakcja między kontami z tego samego adresu IP (np. wymiany przedmiotów, paczek, miniboostingów, bycia w tzw. poleconych)."

Między kontami nie dochodziło do wymiany przedmiotów. Także, domyślam się że, powodem bana było bycie w tzw. "poleconych". Jeżeli tak, to jaki sens w takim razie ma system "poleceń"?

"Administrator zastrzega sobie prawo do zbanowania kont w przypadku, gdy któryś z powyższych warunków zostanie spełniony, a styl wypowiedzi z dwóch i więcej kont będzie sugerował, że opiekę nad nimi sprawuje ta sama osoba."

Tutaj odwołania kolegów od bana:
1. https://community.footballteam.pl/thread-3270.html
2. https://community.footballteam.pl/thread-3269.html
Macie teraz możliwość porównania "stylu pisania", każdego z nas.

Podsumowując, mam nadzieje, że ogarnięcie się na tyle i posprawdzacie wszystko w logach i podacie jakieś konkretne powody bycia zbanowanym.
Bo jak na razie, wasz ban dla nas jest bezpodstawny.

Pozdrawiam,
.NETLepszy
Odpowiedz
Odpowiedź znajdziesz w tym temacie:

https://community.footballteam.pl/thread-3270.html
Odpowiedz
Witam,

Czytając twoją odpowiedz, dalej nie wiem czemu dostałem bana...
Jedynie co napisałeś to, że multikonto jest określone w regulaminie w punkcie 19. Nie wiem czy czytałeś moje odwołanie, ale ja ten punkt cytowałem...
Dlatego też, mógłbyś podać jakieś powody, dlaczego "szanowna" administracja zadecydowała dać mi jak i zarówno moim kolegą bana? W czym konkretnie zawiniliśmy?
Ogólnie wygląda na to, że nie potraficie się przyznać do błędu, że ban jest nie uzasadniony.

Pozdrawiam,
.NETLepszy
Odpowiedz
Witam,

Czy jest możliwość dostanie odpowiedzi dlaczego dostaliśmy bana, jakieś konkretne powody.
Bo naprawdę jedyną przyczyną jaką widzę to jest wspólne IP w godzinach 8-16 w dni robocze (ale na to zezwalacie według regulaminu) oraz wasz super system poleceń. Którego w sumie lepiej nie używać.
Także, jeżeli ban jest za te polecenia, to chyba nie jest to aż taki "grzech" żeby dać komuś bana na 2200 dni...

Pozdrawiam
.NETLepszy
Odpowiedz