Ocena wątku:
  • 5 głosów - średnia: 3.4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przechodzenie z TM do TE
#1
[Proszę adminów o nieprzenoszeniu tematu; chciałbym, żeby inni też się wypowiedzieli.]

Witam.

Turniej Europejski został utworzony dla drużyn, które nie są w stanie zagrać w Turnieju Mistrzów ale również po to, żeby te drużyny też grały o coś więcej niż o środek tabeli ligowej; miało to uatrakcyjnić grę właśnie tym nieco słabszym drużynom. I moje pytanie brzmi: w jaki sposób gra ma być dla nich atrakcyjna, gdy jedna z drużyn ze ścisłego topu, która regularnie grywa w Turnieju Mistrzów, nagle zamienia się miejscami z drużyną, która miała grać w Turnieju Europejskim?

Podobna sytuacja do wyżej opisanej miała miejsce w sezonie 5, gdzie zespół Bwin RedBull został zasilony przez większość zawodników zespołu Valiance Crew, który w tamtym czasie był drużyną absolutnie topową i której zawodnicy najwyraźniej chcieli mieć nowe trofeum w gablocie. Nie mówię tu o 2-3 zawodnikach tylko o lwiej części drużyny, która po tej wygranej wróciła do swojego klubu macierzystego (co potwierdza moje poprzednie zdanie). Wyniku takiego działania każdy mógł się spodziewać i każdy miał słuszność - wzmocniony w ten sposób Bwin RedBull pozamiatał wszystkich przeciwników po drodze i wygrał całe rozgrywki. Różnica poziomu między zawodnikami tej drużyny a pozostałymi drużynami była absolutnie niemożliwa do zniwelowania. Wszyscy mieli nadzieję, że to była to tylko jednorazowa akcja i że wszyscy inni mają w sobie więcej uczciwości i szacunku do innych niż Valiance Crew.

Nadszedł sezon 9 i co się okazało? Okazało się, że topowy zespół BOIXOSNOIS C.F, który zajął 3 miejsce w lidze hiszpańskiej w poprzednim sezonie, zagra właśnie w TE pod nazwą PHOENIXOSNOIS C.F. (nawiązanie do feniksa odradzającego się z popiołów, chociaż w ogóle nie mam pojęcia, z czego mieli się odrodzić, skoro nie upadli). Absolutnie wszyscy zawodnicy "Boixów" zamienili się drużynami z zawodnikami Most Valuable Players, którzy to właśnie mieli zagrać w Turnieju Europejskim; od razu zmieniono nazwy obu drużyn, żeby stworzyć iluzję, że nadal grają w swojej drużynie.
W ten sposób po raz kolejny mamy sytuację, gdy jedna drużyna mocno się wybija ponad resztę i jest zdecydowanym faworytem rozgrywek,

Ponawiam pytanie z początku: w jaki sposób gra ma być atrakcyjna dla drużyn ze środka tabeli pierwszoligowej, gdy jedna z drużyn ze ścisłego topu, która regularnie grywa w Turnieju Mistrzów, nagle zamienia się miejscami z drużyną, która miała grać w Turnieju Europejskim? W ten właśnie sposób "Boixy" sobie zakpiły właśnie z tych drużyn, których szanse na wygranie czegokolwiek zmalały do minimum. Domyślam się, że administracja nie ukarze ich w żaden sposób, tak samo jak swego czasu nie ukarali drużyny Bwin RedBull, ponieważ na takie działania nie ma stosownego punktu w regulaminie gry; regulamin nie został naruszony ale kwestia uczciwości i szacunku wobec innych to zupełnie odrębna sprawa, która niestety nie może być uregulowana żadnymi przepisami.

Mi jednak przychodzi do głowy rozwiązanie, które mogłoby naprawić tą sytuację: znaczne zwiększenie wartości nagród za zadanie związane z czasem spędzonym w jednym klubie. Obecnie nagrodami są brązowe i srebrne paczki, które każdy może sobie kupić za 1 kredyt. Ja mam na myśli nagrody w stylu platynowych paczek za wyższe etapy zadania, a za ostatni etap nawet Paczka Mistrzowska. Po pierwsze: w wymierny sposób nagradzałoby to graczy wytrwałych i lojalnych wobec jednego klubu (a te dwie cechy są niezwykle rzadkie w tej grze. Po drugie: skłoniłoby to graczy zmieniających klub do dużo bardziej przemyślanych transferów i myślenia długofalowego.

Bardzo proszę o wasze opinie, w szczególności od graczy regularnie grających w Turnieju Europejskim.
Odpowiedz
#2
Wątpię aby wypowiedzi coś zmieniły znamy zdanie administracji w tej kwestii.
1.Pytanie dlaczego kilka sezonów temu Adminsitracja ukarała drużyny które chciały grac w TE i odpuszczali ostatnie mecze? Podobno to nie było Fair Play? A to jest tak?
2. Po co relos lig skoro można całą drużyną przejść do innej ligi? Fuzja to na pewno nie była...
3. Ciekawe co powiedzie o zgraniu jak wygrają TE?

Można mnożyć pretensje ale Administracjo należy coś zrobić aby takie sytuacje nie miały miejsca...
Odpowiedz
#3
Ze swojej strony dodam, że BSX straciło nie tylko darmową energię za TM, ale również dotychczas wypracowane zgranie, co w konsekwencji może spowodować ich słabszą grę/gorsze wyniki.
Ponadto nie rozumiem tej całej zadymy, ale oczywiście zostawiam pole do dyskusji zaznaczając, że nie będę brał w niej dalszego udziału.
Z czego wynika moje zdziwienie? Żeby zablokować pomysły a la BXS należałoby zakazać wszelkich fuzji, czyli tego, na czym w głównej mierze opiera się każda gra piłkarska - transferów, czyli przechodzenia graczy z klubu do klubu. Nie wiem jak to sobie wyobrażacie Smile

Proszę mnie już nie wywoływać do tablicy i zachować kulturę wypowiedzi.
Odpowiedz
#4
@TenDobry co to w ogóle jest za argument, że tracą energię za grę w TM, skoro są faworytami w TE, w którym nagrodami są 5k energii na głowę i mistrzowska paczka?
Odpowiedz
#5
(20.08.2019, 12:35)Horacjusz napisał(a): @TenDobry co to w ogóle jest za argument, że tracą energię za grę w TM, skoro są faworytami w TE, w którym nagrodami są 5k energii na głowę i mistrzowska paczka?

2 razy wiecej energi niz by ugrali w TM wyszli by z grupy jesli by sie im udalo i w cwiercfinale by przegrali
Odpowiedz
#6
(20.08.2019, 12:35)Ten Dobry napisał(a): Ze swojej strony dodam, że BSX straciło nie tylko darmową energię za TM, ale również dotychczas wypracowane zgranie, co w konsekwencji może spowodować ich słabszą grę/gorsze wyniki.

stracili darmową energię za TM, a zyskają jeszcze więcej w przypadku wygrania rozgrywek TE Big Grin

Nagrody za TM:
Gracze biorący udział w Turnieju Mistrzów (podstawa + rezerwa) otrzymają 300 energii za każdy mecz.
gra w fazie grupowej (6 meczy) - 1.800 energii dla każdego gracza
klub, który zakończy na 1/8 (8 meczy) - 2.400 energii dla każdego gracza
klub, który zakończy na 1/2 (10 meczy) - 3.000 energii dla każdego gracza
klub, który dojdzie do finału (11 meczy) - 3.300 energii dla każdego gracza


policzyć BOIXOM play offy 2.400 lub max półfinał 3.000 energii, natomiast wygrana LE daje 5.000 tys energii, + 1 paczkę mistrzowską wartą 2.500 kredytów Wink  kredki zamienić na energie i razem wychodzi 7.500 energii za wygranie LE ;Wink

co lepsze 7.500 energii czy 3.000 ? 
piękny przekręt Big Grin
Odpowiedz
#7
Drużyna (Grizzlies) grająca w TE jest przeciw temu wszystkiemu i chciałaby aby administracja coś z tym zrobiła. Wydaje mi się ze każda z drużyn jest takiego samego zdania i mamy nadzieje ze zostaną wyciągnięte temu konsekwencje, nie tylko w formie energii.
Odpowiedz
#8
Dokładnie. Powinni się tym zająć.
Odpowiedz
#9
Klub Bobry United jest zniesmaczony zaistniałą sytuacją. Doskonale jednak wiemy że administracja nic z tym nie zrobi. Mydlenie oczu zgraniem i energią jest żałosne. Jak ludzie mają czerpać radość z gry, gdy na każdym kroku przekręty. To boty do treningów, to boty do rynku, to jeszcze nieuczciwa postawa łasych na puchary BXS.
Odpowiedz
#10
Dlaczego w siebie nie wierzycie? Na tyle razy co graliśmy w TE, wygrać cały turniej udało się tylko raz :Tongue

A tak dla Waszej informacji zmieniliśmy tylko ligę z hiszpańskiej na włoską, a nie TM na TE Wink

Zresztą każdy ma swoją rację..

Pozdrawiam cieplutko
[Obrazek: RMGk5vy.png]

Odpowiedz
#11
A czemu wy nie wierzyliście w siebie w lidze hiszpańskiej? Smile
Odpowiedz
#12
(20.08.2019, 13:35)Gaucho napisał(a): A czemu wy nie wierzyliście w siebie w lidze hiszpańskiej? Smile

Wierzyliśmy w podium i 2 razy się udało Wink
Pogadałbym z Wami, ale każdy ma już wyrobione własne zdanie więc dalsza dyskusja zaprowadzi nas donikąd Smile
[Obrazek: RMGk5vy.png]

Odpowiedz
#13
(20.08.2019, 13:28)Boixoholik napisał(a): Dlaczego w siebie nie wierzycie? Na tyle razy co graliśmy w TE, wygrać cały turniej udało się tylko raz :Tongue

A tak dla Waszej informacji zmieniliśmy tylko ligę z hiszpańskiej na włoską, a nie TM na TE Wink

Zresztą każdy ma swoją rację..

Pozdrawiam cieplutko

Z tego co wiem wygraliście tylko raz bo w TE graliście tez tylko 1 raz.

I nie mów ze nie zamieniliście TM na TE bo jakoś was widzę w TE
Odpowiedz
#14
Xavizp Jak mówisz, że BXS grało tylko raz w TE to lepiej już nic się nie odzywaj
Odpowiedz
#15
http://prnt.sc/ov38ro
Odpowiedz
#16
(20.08.2019, 14:04)Qweasd napisał(a): http://prnt.sc/ov38ro

Czyli grają 4fun, tak jak zapewniają na każdym kroku Tongue
Odpowiedz
#17
(20.08.2019, 14:14)SIID napisał(a):
(20.08.2019, 14:04)Qweasd napisał(a): http://prnt.sc/ov38ro

Czyli grają 4fun, tak jak zapewniają na każdym kroku Tongue

Jak widać na załączonym obrazku  Angel Angel
Odpowiedz
#18
"Żeby zablokować pomysły a la BXS należałoby zakazać wszelkich fuzji, czyli tego, na czym w głównej mierze opiera się każda gra piłkarska - transferów, czyli przechodzenia graczy z klubu do klubu."

Być może nie znam się na piłce, ale jeszcze nie widziałem przypadku by cała drużyna zmieniała klub, bądź ligę dla pucharów lub zdobycia mistrzostwa, rozumiem że celem FT jest jak najbardziej zbliżyć się do realnych rozgrywek... chyba nie w tym przypadku
Co do Boixów to nietrudno zauważyć iż od samego początku gry kombinują jak tylko się da żeby ugrać wirtualny pucharek Big Grin
Kombinowanie z setami, odpuszczanie ligi celem TE, zmiana ligi "bo nie mamy szans" po trupach do celu, natomiast w przypadku niepowodzeń zawsze można wytłumaczyć że "gramy 4fun" Big Grin Big Grin
Dajcie im spełnić życiowe ambicje i nacieszyć się jedynymi rozgrywkami w których mają jakiekolwiek szanse
Odpowiedz
#19
Dlaczego perfidne przejście całego klubu do innej ligi w miejsce słabszego jest nazywane fuzja ?? Nie zaklamujmy rzeczywistości. Fuzja jest to połączenie się klubów co tutaj nie miało miejsca. Został zrobiony dobry wałek na którym ucierpią oczywiście niewinne kluby które chcą grać uczciwie.
Odpowiedz
#20
(20.08.2019, 14:57)keeshi napisał(a): Dlaczego perfidne przejście całego klubu do innej ligi w miejsce słabszego jest nazywane fuzja ?? Nie zaklamujmy rzeczywistości. Fuzja jest to połączenie się klubów co tutaj nie miało miejsca. Został zrobiony dobry wałek na którym ucierpią oczywiście niewinne kluby które chcą grać uczciwie.

Aha, ale gdyby ta zamiana klubów była spowodowana relosem to byłoby już uczciwie?
Odpowiedz
  


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości