Ankieta: Co myślisz?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Przydatne
84.62%
11 84.62%
Zbędne
15.38%
2 15.38%
Razem 13 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Statystyki klubowe
Czego mi bardzo brakowało w starym FT - statystyk klubowych.

Statystyki klubowe, a więc zapisywanie w historii klubów najważniejszych rekordów i momentów, takich jak:
- Najlepszy strzelec/asystent w historii klubu
- Najwięcej rozegranych meczów dla klubu
- Najdłużej w klubie
- Najlepszy strzelec z obecnych graczy
- Data pierwszego wygranego pucharu/ligi/ligi mistrzów
- Statystyki meczów z konkretnym rywalem. Ile wygranych/remisów/przegranych z danym rywalem.
- A przede wszystkim, zapisanego w historii nicku założyciela klubu.

Takie najważniejsze wg mnie, ale więcej głów może wymyślić więcej.

Wszelkie rodzaje statystyk tylko urozmaicają grę i zwiększają rywalizację. Każdy chce być najlepszy chociaż w jednej statystyce.
Były MC - s1, s2, s8, s9, s10 / Redaktor - s2, s8, s9 / Naczelny s10, s11 / Moderator Forum / FTArchitekt /

Piszę głównie rzeczy, których Tobie nie wypada

[Obrazek: Beztytulu_qepnnrq.png]
jak najbardziej za !Zmianę nicków bym zblokował. Nie znam innej gry gdzie można nicki zmieniać Tongue i po co w ogolę zmieniać?
Tak jak napisałeś wyżej statystyki urozmaicają grę. Fajne się ogląda statystyki ogólne klubu, jak i każdego pojedyńczego zawodnika. Ogólnie wprowadziłbym coś takiego, tylko tak jak napisałeś - te najważniejsze. Nie ma też co przesadzać z ilością.
Dobiorę kilka osób do klubu na FT. Pisać PW - tylko poważne i ogarnięte osoby. Topka. 
Na takie "historyczne" statystyki jak zwycięstwa w klubu, osiągnięcia, rekordy itp mogą być ujęte w tym jednym, najważniejszym miejscu.

Natomiast jeszcze mogą być dodatkowe statystyki każdego zawodnika w klubie (dostępne w jakimś innym miejscu), gdzie będzie rozpisana gra zawodnika na przestrzeni danego sezonu. Być może będzie można to fajnie wykorzystywać podczas ustalenia ustawienia, taktyki itp.
Dobiorę kilka osób do klubu na FT. Pisać PW - tylko poważne i ogarnięte osoby. Topka. 
(28.05.2018, 07:27)pjoter napisał(a): Tak jak określiłeś w odpowiedziach...to jest przydatne, ale zbędne xd

Na pewno fajnie by było, jakby coś takiego się znalazło, ale później dochodzi zmiana nicków, usunięcie kont, no i różnie może być
W przypadku zmiany nicków, można dodać po prostu odsyłacz do konta. Klikasz i wchodzisz w profil piłkarza, który założył klub, niezależnie jaki ma nick. Co do usunięcia, również odsyłacz, tylko, że z napisem, że konto usunięte.
[Obrazek: lxydi.jpg]
by:Anooxy
kradziej to z bazy danych kasuje.. Więc zero informacji będzie,co to za konto.
Dla większości fajna statystyka, ja również nie mam nic przeciwko. Ale zapewne dopiero po starcie, nie jest to niezbędny moduł.
Tylko oby te statystyki obejmowały wszystkie sezony, a nie ze wprowadzicie razem z patchem za 3 miesiąc przy 3 sezonie Smile
Ponadto takie statystki dużo czasu nie zajmą - a sa przydatne i potrzebne.
(28.05.2018, 22:18)Headbanger napisał(a): Tylko oby te statystyki obejmowały wszystkie sezony, a nie ze wprowadzicie razem z patchem za 3 miesiąc przy 3 sezonie Smile

Właśnie miałem to pisać. Bo później będzie liczyć nie od startu, a od dnia wprowadzenia ;d

Bo pamiętam coś podobnego na starym FT proponowałem, to odpisali, że nie da rady w trakcie gry tego zrobić dobrze.

(28.05.2018, 07:27)pjoter napisał(a): Tak jak określiłeś w odpowiedziach...to jest przydatne, ale zbędne xd

Na pewno fajnie by było, jakby coś takiego się znalazło, ale później dochodzi zmiana nicków, usunięcie kont, no i różnie może być

W przypadku zmiany nicku daje się odnośnik do konta. Tak jak masz w przypadku właściciel/zastępca.
W przypadku konta usuniętego, albo wyskakuje PIERWSZY nick gracza, albo info KONTO USUNIĘTE.
Były MC - s1, s2, s8, s9, s10 / Redaktor - s2, s8, s9 / Naczelny s10, s11 / Moderator Forum / FTArchitekt /

(28.05.2018, 22:18)Headbanger napisał(a): Tylko oby te statystyki obejmowały wszystkie sezony, a nie ze wprowadzicie razem z patchem za 3 miesiąc przy 3 sezonie Smile

No dobrze napisane. Bo jeśli się maja liczyć z dniem wprowadzenia to już lepiej opóźnij start gry
Bardzo podstawowe statystyki jak najwyższa wygrana zespołu/najwyższa porażka czy inne wspomniane wyżej są ciekawe, ale zachowanie statystyk dla klubów rozwiązanych i ponownie powołanych w najniższej lidze jest totalnie nietrafionym pomysłem. Moduł klubowy będzie mocno rozbudowany i każde rozwiązanie drużyny będzie wiązało się ze stratami, które nie będą opłacalne dla wygranych w niższych ligach.

Sezonowe statystyki dla zawodnika takie jak liczba goli, asyst, interwencji, liczba minut na boisku czy kartek na pewno się pojawią.
(29.05.2018, 13:30)bubek napisał(a): Bardzo podstawowe statystyki jak najwyższa wygrana zespołu/najwyższa porażka czy inne wspomniane wyżej są ciekawe, ale zachowanie statystyk dla klubów rozwiązanych i ponownie powołanych w najniższej lidze jest totalnie nietrafionym pomysłem. Moduł klubowy będzie mocno rozbudowany i każde rozwiązanie drużyny będzie wiązało się ze stratami, które nie będą opłacalne dla wygranych w niższych ligach.

Sezonowe statystyki dla zawodnika takie jak liczba goli, asyst, interwencji, liczba minut na boisku czy kartek na pewno się pojawią.

Czyli chcecie bez zmian? Spoko.

Nikt nic nie wspominał, aby przenosić statystyki ze starego skasowanego klubu na nowo założony. Czy cokolwiek miałeś na myśli. Ktoś jedynie napisał, aby jakieś wspominki po nieistniejących już klubach zostawały w pamięci. Kluby czasem się sypią.

(28.05.2018, 17:11)abrus napisał(a): kradziej to z bazy danych kasuje.. Więc zero informacji będzie,co to za konto.

To sorry. W innej grze tak było, to tak napisałem, bo tam to nie był problem Big Grin
[Obrazek: lxydi.jpg]
by:Anooxy
Nie wiem jak było, ale ktoś wyżej wspomniał o przenoszeniu historii usuniętego klubu. Jak ktoś specjalnie usuwa zespół celem uniknięcia awansu i traktuje to jako błąd w grze do łatwiejszego wygrywania w lidze kartoflowej, dlaczego miałby dziedziczyć historię? Bo wpisał taką samą nazwę? Może jeszcze powinien dziedziczyć datę założenia? Jak chcesz odróżnic rozwiązane zespoły od tych co posypały się "przypadkiem"? I co w sytuacji gdy Twój klub będzie rozwiązany, a ktoś wybierze Twoją nazwę. Albo jakąkolwiek losową nazwę, która była używana wcześniej przez kogoś innego?

Jestem za wprowadzeniem jak największej ilości statystyk dla zawodnika, klubowych ale dziedziczenie ich to przesada. Może zróbmy moduł WAGs i niech przechodzą od razu na dzieci Big Grin
ZadneŻa dziedziczenia, to glupota. Jeśli ktoś chce dziedziczyc to niech nawet po upadku klubu dalej w nim tkwi i próbuje uratować.
Jeśli chodzi o historię klubów już usuniętych to jak najbardziej na tak - klub X został usunięty, ale możemy wejść w podgląd tego klubu i zobaczyć jego historię.
Ja bym dał historię klubu usuniętego, ale w wypadku gdy klub istniał i uczestniczył w walce na serwerze przynajmniej x sezonów. Tak, żeby nie było sytuacji, że ktoś założy klub, usunie za 4 dni i ma jakąś historię czy coś. Można to wprowadzić np. od 3 sezonów.
Każdy klub powinien być zapisany, przynajmniej potem widać gdzie gracz był i co tam robił. Tak aby podgląd istniał dla usuniętego, więc częściowo dane zostawały by po usunięciu
Kluby, które zdobyły puchary oraz zawodnicy z medalami będą wyświetlani w historii danych rozgrywek - nawet jeśli klub/zawodnik został skasowany.
Jeśli powstanie w ich miejsce klub/zawodnik o tej samej nazwie/nicku to wiadomo, że nie przypiszemy im osiągnięć bo będzie to dotyczyło innego ID.
Wszystko jasne, statystyki pojawią się po starcie.
Zamykam i od razu zapisuję na listę rzeczy do zrobienia.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości