Ankieta: Czy jesteś za wprowadzeniem pomysłu?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
100.00%
7 100.00%
Nie
0%
0 0%
Razem 7 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Silnik meczowy] Urozmaicenie wydarzeń na boisku
Moduł, w którym chcesz coś zmienić: silnik meczowy

Opis propozycji \ pomysłu: Niedawno wprowadzono tzw. długie podania i piłka znajdująca się na środku boiska czasami przechodzi o dwa sektory aż w pole karne. Dzięki temu mecz jest bardziej dynamiczny i nieprzewidywalny, a przy tym - paradoksalnie - nie zwiększa losowości przy wyniku końcowym. To dosyć mała zmiana, która tak jak długość wykopu bramkarza daje nadspodziewanie wiele radochy. Tym samym proponuję iść tą drogą i pokażę jak to widzę na przykładzie rzutu rożnego.
Obecnie możliwe są 3 opcje przy rzucie rożnym:
1. Strzelenie bramki
2. Obrona defensora, która skutkuje przeniesieniem o jeden sektor od bramki
3. Interwencja bramkarza/niecelny strzał (w tym rozumieniu liczone jako jedno), które skutkują wykopem o 2-3 sektory.

Do tego można dodać np.

4. Zamieszanie w polu karnym - piłka grzęźnie w polu karnym dalej ma ją atakujący i znajduje się w polu karnym przeciwnika.
5. Faul skutkujący rzutem karnym.
6. Faul w ofensywie
7. Wybicie obrońcy na uwolnienie, skutkujące przejście o dwa sektory i rozpoczęciem kontry.

Do obecnej już interwencji obrońcy można dodać też piąstkowanie bramkarza.
Podobne rozszerzenia można zrobić także w innych elementach silnika meczowego. 

Uzasadnienie przydatności: Oczywiście wiem, że tak rozbudowana zmiana może być trudna, ale zaznaczam, że to wersja "na wypasie" i wprowadzenie choćby części z nich byłaby bardzo fajna. Wydaje mi się, że długie wykopy, nowe komentarze, formacje i specjalizacje pomocników dały sporo jakości meczom i znowu chce się je oglądać. Dużym plusem tej propozycji jest to, że można ją wprowadzać stopniowo Smile

Dodałem ankietę. // Serge  
Albo po prostu wybicie na kolejny rzut rożny bo nawet czegoś takiego nie ma Big Grin, myślę że coś takiego jak długi strzał też by było dobrym pomysłem, czyli strzał z sektora przed polem karnym
Z czasem będziemy rozbudowywać wydarzenia meczowe o nowe taktyki, ustawienia i zdarzenia.
Z czasem. Na razie i tak gracze mają mnóstwo problemów nad rozpracowaniem obecnego systemu meczowego (i bardzo dobrze, nie może być tak, że będzie wszystko łatwe, bo podane na tacy), więc, na dzień dzisiejszy i na kilkanaście tygodni do przodu, odrzucamy pomysł.