Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wbijanie UM:)
Wyliczyłem szacunkowe wartości PE potrzebne do wbicia konkretnego poziomu zakładając, że gramy only F2P za 120 PE które dostajemy na dzień.

Zakładamy, że chcemy wytrenować na napastniku 4 UMki Ofens, Kondycję, Skuteczność i Pressing.

LVL od 20 do 30 - Potrzeba 66 PE. 13 godzin, 2 UM = 26 godzin (132 PE), 4 UM = 52 godziny  (264 PE)
LVL od 30 do 40 - Potrzeba 110 PE.  22 godziny. 2 UM = 44 godziny (220 PE), 4 UM = 88 godzin (440 PE)
LVL od 40 do 50 - Potrzeba 200 PE.  40 godzin. 2 UM = 80 godzin (400 PE), 4 UM = 160 godzin (800 PE)
LVL od 50 do 60 - Potrzeba 330 PE. 66 godzin. 2 UM = 132 godziny (660 PE), 4 UM = 264 godziny (1320 PE)
LVL od 60 do 70 - Potrzeba 1000 PE. 200 godzin. 2 UM = 400 godzin (2000 PE), 4 UM = 800 godzin (4000 PE)
LVL od 70 do 80 - Potrzeba ile? 2000 PE? (ZGADUJE) 2 UM = 800 godzin ( 4000 PE ), 4 UM = 1600 godzin ( 8000 PE) 
LVL od 80 do 90 - Potrzeba 4000 PE? (ZGADUJE) 2 UM = 1600 godzin ( 8000 PE), 4 UM = 3200 godzin ( 16000 PE ) 
LVL od 90 do 100 - Potrzeba 8000 PE? (ZGADUJE) 2 UM = 3200 godzin ( 16000 PE ), 4 UM = 6400 godzin (32000 PE)

12564 GODZIN! = 524 DNI! (Tutaj przyjmuję, że czekamy cały dzień na 120 PE i tylko z tego trenuje, pracy nie uwzględnia się w tym zestawieniu... :Smile  

To są tylko obliczenia jeżeli przeznaczamy całość PE na trening, do tego dochodzi praca bo w końcu trzeba za coś zarabiać :Smile
Droga Administracjo czy wciąż uważacie, że ktokolwiek nowy ma szansę dogonić kogoś z topki bez użycia pieniędzy? Smile

PS. Obliczenia są szacunkowe, mogę się mylić jednak raczej nieznacznie :Smile

Podzielcie się ze mną swoimi uwagami, co o tym sądzicie czy to ma sens?
Odpowiedz
Kolega powyżej pisze z sensem. Trochę to przekombinowane... Miał być serwer rywalizujący, wyrównany, nie wyłącznie pod hajs a jest zupełnie inaczej. Wychodzi na to, że system ze starych serwerów chociażby z produkcja, limitem dziennym i kartami był lepszy. Trzeba to jakoś w miarę sensownie zrównoważyć chociaż te ceny i ilość PE dzienne które się otrzymuje.
Odpowiedz
Przelew 90zł za 2150 kredytów starcza tylko na kilka dni oszczędzając przy tym kredyty, chyba trochę nie zoptymalizowali tych cen. Zapewnienia twórców, że każdy będzie zadowolony okazują się, że jest to gra dla milionerów :>

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
Ile z tych 12564 godzin spędzisz rzeczywiście przy grze? Odejmij czas który normalny człowiek poświęca na sen (8x524 = 4192), praca/szkoła, tutaj troche trudniejsze obliczenia!!!
12564-4192=8327(h) - czyli jakieś 348 dni, w 348 dniach masz ~ 49 weekendów znak przybliżenia bo nie wychodzą dokładne cyferki, czyli 49x2=98 -> co daje nam 2352 godziny samego weekendu! ale to jeszcze nie koniec przecież w weekend też śpimy 2352-784=1568
czyli po odliczeniu od Twoich obliczeń czasu poświęconego na sen i pracę wychodzi 8327+1568=9895(h) czyli jakieś 412 DNI! ale zaraz zaraz te wszystkie obliczenia zarówno Twoje jak i moje nie mają najmniejszego sensu, gra by się nudziła gdyby content się szybko wbijało a tak przynajmniej jest co robić Big Grin
pozdrawiam miłego dnia!
Odpowiedz
(07.12.2018, 10:04)Gatekeeper napisał(a): Ile z tych 12564 godzin spędzisz rzeczywiście przy grze? Odejmij czas który normalny człowiek poświęca na sen (8x524 = 4192), praca/szkoła, tutaj troche trudniejsze obliczenia!!!
12564-4192=8327(h) - czyli jakieś 348 dni, w 348 dniach masz ~ 49 weekendów znak przybliżenia bo nie wychodzą dokładne cyferki, czyli 49x2=98 -> co daje nam 2352 godziny samego weekendu! ale to jeszcze nie koniec przecież w weekend też śpimy 2352-784=1568
czyli po odliczeniu od Twoich obliczeń czasu poświęconego na sen i pracę wychodzi 8327+1568=9895(h) czyli jakieś 412 DNI! ale zaraz zaraz te wszystkie obliczenia zarówno Twoje jak i moje nie mają najmniejszego sensu, gra by się nudziła gdyby content się szybko wbijało a tak przynajmniej jest co robić Big Grin
pozdrawiam miłego dnia!

Masz racje, niestety nie obliczyłem tutaj ile czasu jest potrzebne na grę a ile czasu potrzebujemy na zdobycie konkretnej ilości UM przy czasie ze 120 PE dostajemy w 24H Smile
Odpowiedz
To nie zmienia faktu, że ceny nie są zoptymalizowane, również wydałem sporo niż 200zł, a już dzisiaj kończą mi się kredyty, kupiłem 25 kluczy + reszta energia.
A było zapewniane, że niewielką kwotą będzie można walczyć o TOP'ke Big Grin
Jak jutro zamiast treningu tyle co robię teraz zrobię 120, to z TOP 10 spadnę do TOP 100..
[Obrazek: 2eg8ntl.png]
Odpowiedz
Anooxy i to jest to tak jak mówisz. Niezoptymalizowane to jest. Modułów gry jest mało. Można by coś dodać by te kredyty jakoś zdobywać. Łatwiej żeby było.
Odpowiedz
Też rozumiem, że nie każdy musi trenować tyle co ja, ale żeby kilka tysięcy energii i brakło po zaledwie 3 dniach grania? Takim kosztem?

Nie wiem, jak ktoś to przetestował, ale zaniedługo zaczną odpadać ludzie, nie myślę, żeby kazdy wrzucał w gierkę po kilka tysięcy. Później wszystko będzie się ograniczało do kliknięcia 120 PE o godzinie 00;00 -> 01:00 i już jest po grze. Świetnie przetestowane droga Administracjo!
Wasz tekst, że nie kazdy musi tyle trenować jest tak denny, jak pierwsze 3h startu Sad
Odpowiedz
Zgadzam się w pełni. Już teraz mam dylemat czy trenować czy pracować, więc de facto jestem już uziemiona i nie mam możliwości rozwoju żadnego. Bo albo pracuję, żeby mieć za co trenować, a wtedy nie mam energii, żeby trenować albo chwilę trenuję po czym nie mam kasy na dalszy trening i nie mam już energii na pracę. Sam zamysł bardzo mi się podoba, ale jednak powinno to byś bardziej zbalansowane.
Odpowiedz
A tam narzekacie , moze faktycznie kredyty nie sa najtansze , ale jesli trenowales 1 tren - 8 energii lub dalej to twój wybor , to jest wlasnie krok w celu wyrownania stawki. Moze bez wydawania duzej kasy nie da sie byc w top10 , ale jakies fajne miejsce mozna miec, ja kupilem 400 kredytow i teraz mam 50 OVR Wink trzeba czasem troche glowa ruszyc i sie da.
Odpowiedz
Tylko dlatego masz te 50 OVR, że trafiły Ci się w miare porządne itemy, około +20. Bez nich przyznajmy szczerze - nie jesteś taki TOP. A takim pieprzeniem jedynie, co uargumentowałeś, to że można być TOP 50000 bez wydawania pieniędzy, bądź małej kwoty. Tak można, ale ludzie walczą o TOP'ke, a ceny są większe niż w FIFIE. Bardziej opłaca się już otwierać nieopłacalne skrzynki w CS'ie.
Odpowiedz
No i widzisz oceniasz a nie wiesz jak jest. Nie wylosowalem ze skrzynki zadnego itemka wiekszego niz 10 umiejetnosci, nie dostaje tez zadnych bonusów za promowanych graczy , czy cos w tym stylu. Ty wydajesz kredyty nieumiejetnie i teraz sie zalisz, ja staram sie nimi gospodarowac lepiej i na razie nie zanosi sie zeby mi ich braklo Smile
Odpowiedz
Wydaję kredyty nieumiejętnie? Staram się trzymać w okolicach TOP 25 serwera. 600 energii przekładam dziennie na czysto na sam trening, aż wybija +16, gdzie TOPka wyżej robi jeszcze więcej. Dodając do tego cenę za Centrum Szkoleniowe w okolicach 100-300k (w zależności jaki item), no i oczywiście praca, żeby płacić 1500$ za jeden klik w umiejętność. Nie mówię, pierwsze 4k przerypałem od tak. Co było - kupowałem. Natomiast moje kolejne włożone pieniądze były wyliczane co do grosza, sprzedawane paczki, sprzedawane itemy. Starcza do czasu. I w tym momencie to Ty oceniasz, a nie wiesz, jak jest. Pograć 4Fun to możesz sobie z kolegami w piłkę, jeśli starasz się w czymś być dobry, to nie mówię, że P2W jest mega złe, ale tutaj jest to przesadzone. Bo średnio wyżyć z moim (średnio-zaawansowanym) wkładzie w ranking musisz wydać między 50-100zł DZIENNIE.
Odpowiedz
na s11 byłem top 1, inwestując UWAGA max. 200 zł, a tutaj to z dwa zera do tej sumy bym musiał dodać żeby się wgl liczyć xD
[Obrazek: bannerpng_nhhrxhp.png]
Odpowiedz
No też 200zł to był wydatek, który pozwalał sie utrzymać na całym serwerze, rozumiem, że to nie ma znaczenia, bo nowa gra, tak, tak. Natomiast wydanie 200zł to wydatek, który starcza na MAX 3-4 dni z naprawde oszczędnym trybie klikania w grę.

Bardziej opłacalna była produkcja już na starym, która była tak bardzo hejtowana, że P2W xD
Odpowiedz
No wlasnie o tym wlasnie pisze, z twojej perspektywy to wyglada tak , że trzeba wydac dziennie te 50-100zl jak piszesz zeby zakrecic sie kolo 25 miejsca. Nie bierzesz pod uwage, ze w grze sa tez inne sposoby zeby zdobyc kredyty zupelnie za darmo ! wiec ja wole korzystac z takich rzeczy i powoli piac sie do góry.
Odpowiedz
Dodam jeszcze że z tymi 200 zł miałem prawie 600k produkcji, bo zadania na to pozwalały, można było coś osiągnąć nie sprzedając nerki xDD a teraz jak nie zapłacisz to nie pograsz bo trzeba tydzień pracować, żeby móc tydzień trenować, za te śmieszne 120 energii :V

Refus dam Ci tydzień aż dojdziesz do jakiegoś poziomu, wtedy odczujesz koszty treningu Big Grin
[Obrazek: bannerpng_nhhrxhp.png]
Odpowiedz
Jakim cudem możesz uzyskać kredyty za darmo?

Żeby otrzymać kredyty w grze jedynie co możesz zrobić to sprzedać paczkę, bo itemu z darmowego klucza nie sprzedasz. Paczka (ZŁOTA) to koszt na ten moment między 120-150 kredytów. Nie wierzę, że z OVR 50 wylociłeś 50 takich paczek, że aż taką różnice dostrzegasz.

Jak również chcesz się piąć do góry, jeśli Ty, i później my będziemy trenować tak samo? Tak samo, jak Ty cały serwer będzie trenował te Twoje +120 UM dziennie, bo nawet na Centrum Szkoleniowe nikogo nie będzie stać. Pensja z klubu? Za miesiąc? Żeby nie splajtować..
Odpowiedz
saFFri juz odczuwam place po 1200 , wy pewnie po 1500 bo rosnie co 300 , latwo nie jest ale do ogarniecia.

Trenuje sobie 300 treningow na dzien i poprawiam centrum szkoleniowym za 150 , wiec wychodzi 450 daje rade Tongue
Odpowiedz
No i jesteś w miejscu, w którym jesteś. Tych Twoich kredytów też pewnie wystarczy na pewnie maksymalnie tydzień, bo ile pociągniesz nie wydając kolejnych pieniędzy?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości