Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silnik Gry
Witam, piszę pewnie w imieniu wielu istot grających ów w grę. Czy zostaną podjęte jakieś kroki w celu polepszenia stanu rzeczy tej gry? Może lepiej całkiem tą "losowość" wywalić z tej gry, bo jeżeli jest to niedopracowane, nie działa tak jak powinno to moim zdaniem to w ogóle nie powinno się pojawić. Osoba odpowiedzialna za to powinna jak najszybciej spróbować to naprawić... jest to nie do pomyślenia, że drużyna A (120+ OVR) przegrywa z drużyną B (90+ OVR) i to po jednym, czy to też dwóch strzałach oddanych przez drużynę B. Sami jesteśmy, byliśmy świadkami meczu, gdzie drużyna słabsza od nas o bagatela 25 OVR! remisuje z nami 2:2 i to po oddaniu 2 strzałów, jeszcze do tego drużyna B, posiadająca bardzo słabszą linię obrony zalicza, uwaga, aż 20 interwencji... Coś tu jest popsute i nie działa tak jak powinno. Ja wiem, że można to tłumaczyć losowością gry, ale losowość ta może mieć  jak to było napisane w informacjach o aktualizacjach "czasami miejsce?", a nie codziennie, w dzień, dzień... Wiele ekip poświęca wiele czasu na umacnianiu się, rozwijaniu własnych postaci, a przez takie coś, my gracze czujemy się jakby administracja pluła nam w twarz... Staramy się, budujemy mocne drużyny, z bardzo umiejętnie rozłożonymi statami, a "przychodzi" do nas silnik owej gry i skutecznie nam to zabiera, bo po prostu w meczach dzieje się często wszystko, my gracze, którzy też w jakimś sensie utrzymują tą grę, kupując kredyty i temu podobne rzeczy, powinniśmy mieć chociaż w jakimkolwiek stopniu zapewniony normalny silnik, do normalnej i przyjemnej gry, a owe rzeczy powinny być wpierw testowane gdzie indziej, a nie bezpośrednio na nas, graczach... i to jeszcze przez cały sezon, przez co jakakolwiek przyjemność z gry jest nam skutecznie zabierania. Pozdrawiam jeden z wielu zdenerwowanych graczy.

p.s mogę śmiało posłużyć się stwierdzeniem, że przez ów silnik, jesteśmy sezon w plecy Smile
Odpowiedz
Jaki byłby sens grać w tą grę jakbyś z góry wiedział, że wygra drużyna z wyższym overallem? xD
Co to jest, gra RPG, że wygrywa ten kto ma silniejsze staty? xD
Admini powinni dążyć do tego by ta gra była jak najbardziej realistyczna, a przecież Real i Barcelona też potrafi przegrać z plackami w lidze.
Odpowiedz
Ty w ogóle grasz w tą grę, że się wypowiadasz DJDJ? Smile

Losowość owszem jest potrzebna, ale nie co mecz i nie tak wyglądająca, a jeżeli już wyższe pozycje wypowiadają się, że z tym silnikiem coś jest nie tak to chyba jest coś na rzeczy, prawda? Losowość miała się się zdażać raz na jakiś czas, a nie co mecz. Mam wrażenia, że nie przeczytałeś mojego postu, albo nie przeczytałeś go ze zrozumieniem.
Losowość powinna być, ale nie codziennie praktycznie w każdym meczu. Bo według twojego myślenia to drużyna która ma 25 OVR mniej, nie musi się kompletnie rozwijać, bo silnik będzie za nią wygrywał, a nie o to tutaj chodzi.
Odpowiedz
Ja powiem tak: uważam, że losowość jest potrzebna, i myślę, że ,,ilość" tej losowści w grze nie jest zbyt duża. Przynajmniej jeśli chodzi o wyniki spotkań. Czasami zdarzają się sytuacje, że drużyna z dobrym overallem i statystykami ma problemy ze słabszymi drużynami i cały sezon idzie jej dość kiepsko, ale takie rzeczy zdarzają się też w normalnej piłce nożnej. Co prawda - czasem jest to trochę irytujące jak się co chwilę przegrywa mecze ze słabszymi drużynami, albo tak jak powiedziałeś - remisuje ze słabą drużyną, pomimo znacznej przewagi, ale wydaje mi się, że to po prostu jest pech, lub niewłaściwe ustawienie taktyczne. Poza tym jeśli admini zmniejszyliby losowość to ta gra stałaby się bardziej sztuczna i nierealistyczna (wyższy overall gwarantowałby zawsze, lub prawie zawsze, zwycięstwo).

Więc tak jak powiedziałem, że aktualnie wszystko wygląda według mnie dość realistycznie i nie potrzeba tego zmieniać.

Ja natomiast przyczepię się do silnika gry ale pod kątem indywidualnych osiągnięć. Sam miałem wielokrotnie sytuacje, że przez kilka meczów (będąc obrońcą) nie potrafiłem zdobyć ani jednej interwencji, podczas gdy inni z drużyny zdobywali po kilka w jednym meczu (pomimo, że moje statystyki były takie same lub nawet lepsze od nich). Słyszę też, że to samo dzieje się często z bramkami u napastników. Ja wiem, że każdy zawodnik (w realnej piłce) ma momenty lepszej i gorszej formy, ale mam wrażenie, że w grze jest to trochę przesadzone (a czasem nawet ta ,,gorsza forma" trwa zdecydowanie zbyt długo)

Takie są moje przemyślenia na temat silnika gry
Odpowiedz
pokaż link'a z meczu ....
Odpowiedz
Cytat:Ty w ogóle grasz w tą grę, że się wypowiadasz DJDJ? [Obrazek: smile.png]

Losowość owszem jest potrzebna, ale nie co mecz i nie tak wyglądająca, a jeżeli już wyższe pozycje wypowiadają się, że z tym silnikiem coś jest nie tak to chyba jest coś na rzeczy, prawda? Losowość miała się się zdażać raz na jakiś czas, a nie co mecz. Mam wrażenia, że nie przeczytałeś mojego postu, albo nie przeczytałeś go ze zrozumieniem.

Cóż za ignorancja Smile
Tak, zrozumiałem Twój post. Płaczesz, bo przegrałeś mecz czy dwa, z dużo słabszym przeciwnikiem i przez to nie zająłeś miejsca w lidze, które z góry sobie założyłeś.

Cytat:Losowość powinna być, ale nie codziennie praktycznie w każdym meczu. Bo według twojego myślenia to drużyna która ma 25 OVR mniej, nie musi się kompletnie rozwijać, bo silnik będzie za nią wygrywał, a nie o to tutaj chodzi.

Wg mojego myślenia nie zawsze powinien wygrywać faworyt, bo tak nie dzieje się w prawdziwej piłce. 

Cytat:jest to nie do pomyślenia, że drużyna A (120+ OVR) przegrywa z drużyną B (90+ OVR) i to po jednym, czy to też dwóch strzałach oddanych przez drużynę B

Wyobraziłem sobie jak Florentino Perez piszę skargę do prezydenta La Ligi, po tym jak zremisowali z Betisem - "przecież to jest nie do pomyślenia, że my mamy zawodników po 100 mln, a oni po 10 i z nami zremisowali" i foch xD
Wszystkich meczów: 46276
Odpowiedz
Porównywanie gry do prawdziwego życia też jest zabawne, wyjdź czasem DJDJ na dwór czy coś to może odróżnisz trochę te dwa światy Big Grin

(10.11.2019, 19:43)DJDJ napisał(a):
Cytat:Ty w ogóle grasz w tą grę, że się wypowiadasz DJDJ? [Obrazek: smile.png]

Cóż za ignorancja Smile
Tak, zrozumiałem Twój post. Płaczesz, bo przegrałeś mecz czy dwa, z dużo słabszym przeciwnikiem i przez to nie zająłeś miejsca w lidze, które z góry sobie założyłeś.

Cytat:Tak, tak... płacze, bo w sparingu remis był, to na pewno to, skąd wiedziałeś? Big Grin  XD 
Po prostu wejdź sobie na grę i zobacz sobie zdania innych osób, a nie próbujesz mi najechać i narzucić swoje zdanie Wink 

Wszystkich meczów: 46276

Ja to tylko tutaj zostawię, może Pan DJDJ w końcu przestanie narzucać swoje myśli  Wink 
https://iv.pl/image/Gr9WsoY
Odpowiedz
Cytat:Porównywanie gry do prawdziwego życia też jest zabawne, wyjdź czasem DJDJ na dwór czy coś to może odróżnisz trochę te dwa światy [Obrazek: biggrin.png]

Dyskusja z takimi osobami jak Ty zawsze wygląda w ten sam sposób. Doczepiacie się do jakiegoś słówka, bądź zdania i zmieniacie jego kontekst tak by ośmieszyć drugiego człowieka... Słabe Smile

Skoro nie przyjmujesz do swojej wiadomości, ze ktoś może mieć inne zdanie niż Ty, a tak bardzo chciałbyś zmienić ten silnik gry to proponuje napisać temat tutaj: Pomysły i Propozycje . 
Tam pomysły akceptuje i odrzuca administrator, którego zascreenowałeś, także na co czekasz?
Odpowiedz
Ale w którym miejscu ja przekształciłem twoją wypowiedź? O czym ty gadasz Big Grin Porównujesz tą grę do meczów z realnego świata i taka  jest prawda, w tym miejscu kończę z tobą ową dyskusje, bo nie założyłem jej po to, żeby się z jakimś furiatem wymieniać swoimi przemyśleniami, chce wiedzieć co sądzi o tym administracja, a nie jakiś DJDJ XD, także nie zapraszam do dyskusji i kończę z tobą pogadankęSmile  I żebyś mnie źle nie zrozumiał, bo zaraz to znowu odwrócisz w jakiś atak w swoją stronę, po prostu wyrażenie opinii, a dyskutowanie ciągłe i na siłę przekonywanie do swojej racji do niczego nie prowadzi, przedstawiłeś swoje stanowisko, dziękuje, fajnie, ale na tym to powinno się skończyć, a nie teraz każdą moją wypowiedź będziesz negował.
Odpowiedz
Dla wszystkich piszących, że silnik ssie, że losowość, że miałem większe OVR, a przegrałem z plackami zawsze najpierw wklejana jest lektura zawarta pod tym linkiem:
https://footballteam.pl/news/nowy-silnik-meczowy

Silnik opiera się na zasadzie proporcjonalności, zalecam doczytać. Wielokrotnie, aż do zrozumienia. Do tego wielu graczy nadal nie rozumie jak działa kondycja albo jak założenie setu składającego się ze stałych fragmentów gry potrafi wpłynąć na wynik spotkania, kiedy wykonawca lub bramkarz posiada, w danej chwili, ów set na sobie.

Już nie wspominając, że taka osoba, która narzeka, że przegrała ze słabszym przeciwnikiem nie będzie narzekać, że wygrała z lepszym. Nie widziałem takich zgłoszeń, żeby zabrać punkty, bo niesprawiedliwie wygrali będąc słabsi Wink
Szczytem natomiast wszystkiego są zgłoszenia, że drużyna wygrała...za mało. Że było tylko 2:0, a grali przeciwko takim ogórom, że powinno być co najmniej 4:0.
Na koniec zadam retoryczne pytanie: czy komuś z Was chciałoby się grać, kiedy w pierwszym dniu sezon bylibyście w stanie określić kto wygra TM, TE, daną ligę i dany puchar krajowy?
Odpowiedz
(11.11.2019, 13:19)Ten Dobry napisał(a): Dla wszystkich piszących, że silnik ssie, że losowość, że miałem większe OVR, a przegrałem z plackami zawsze najpierw wklejana jest lektura zawarta pod tym linkiem:
https://footballteam.pl/news/nowy-silnik-meczowy

Silnik opiera się na zasadzie proporcjonalności, zalecam doczytać. Wielokrotnie, aż do zrozumienia. Do tego wielu graczy nadal nie rozumie jak działa kondycja albo jak założenie setu składającego się ze stałych fragmentów gry potrafi wpłynąć na wynik spotkania, kiedy wykonawca lub bramkarz posiada, w danej chwili, ów set na sobie.

Już nie wspominając, że taka osoba, która narzeka, że przegrała ze słabszym przeciwnikiem nie będzie narzekać, że wygrała z lepszym. Nie widziałem takich zgłoszeń, żeby zabrać punkty, bo niesprawiedliwie wygrali będąc słabsi Wink
Szczytem natomiast wszystkiego są zgłoszenia, że drużyna wygrała...za mało. Że było tylko 2:0, a grali przeciwko takim ogórom, że powinno być co najmniej 4:0.
Na koniec zadam retoryczne pytanie: czy komuś z Was chciałoby się grać, kiedy w pierwszym dniu sezon bylibyście w stanie określić kto wygra TM, TE, daną ligę i dany puchar krajowy?
Może nie aż tak, żeby wszystko było wspierane... ale sami pisaliście o losowości co jakiś czas, sami... a losowość jest co mecz, czyż nie za często?
Bo to jednak boli, że z ogórkami, że tak to nazwę potrafimy w dzień, dzień przegrywać, przyjdą lepsi i nagle umiemy w piłkę grać i  z nimi wygrywamy.
Po za tym sam przyznałeś, że silnikiem rządzi totalna losowość i nie brzmiało to jak żart, więc skąd ta zmiana zdania? Wiele osób grających jeszcze za dawnych czasów, uważa, że dawniejszy silnik był lepszy...
Odpowiedz
Nie, silnikiem nie rządzi totalna losowość Big Grin Silnikiem rządzi to, co znajduje się pod linkiem, który wkleiłem wyżej.
Odpowiedz
(12.11.2019, 10:06)Ten Dobry napisał(a): Nie, silnikiem nie rządzi totalna losowość Big Grin Silnikiem rządzi to, co znajduje się pod linkiem, który wkleiłem wyżej.

Czyli jeżeli jest 4 obrońców u nas i 1 u nich, to i tak oni mają przewagę w linii ? Dla mnie to co jest tam napisane to pomyłka, bo napisane jest co innego, a w meczu wygląda to inaczej. Zawsze było w miarę spokojnie, tylko odkąd wprowadziliście ten silnik narzeka bardzo dużo graczy... Plujecie nam w twarz i mówici, że deszcz pada Smile
Odpowiedz
Cytat:3. Proporcjonalne wybieranie zawodników.
Cytat:  Zawodnik w momencie podania będzie wybierać gracza także na podstawie proporcji jego siły w danej formacji względem całej linii. Mając zawodników kolejno: 15 OVR, 35 OVR, 50 OVR, każdy będzie mieć szansę na otrzymanie podania analogiczną do wkładu w siłę ataku(w tym przypadku Gracz A może liczyć na otrzymanie 15% podań podczas gdy 50% podań będzie trafiało do Gracza X z 50 OVR). Dlaczego? Dlatego że Gracz 50 OVR będzie mieć większe szanse na pokonanie Bramkarza, a zawodnicy mają jeden cel - strzelić gola.

Skopiowałem to z linku od tego dobrego.

Może ktoś wyjaśni mi to że w trakcie akcji gdzie pomocnik będąc między środkiem boiska a polem karnym daje długa piłkę do wbiegajacego w pole karne ŚRODKOWEGO OBROŃCY którego tam nie powinno być i który nie strzela bramki bo nie ma gry ofensywnej. Do tego ten obrońca ma najmniej ovr z całej drużyny.

Wyeliminowaliście przypadkowość tak jak się to dało a jednak takie absurdy na boisku się zdarzają... Ja rozumiem że jest fajna długa piłka na róg boiska do wbiegającego bocznego obrońcy żeby dośrodkował, ale w prawdziwej piłce żaden "stoper" w zwykłej akcji nie wleci w pole karne między swoich napastników...
Odpowiedz
Oczyma pamięci widzę jak drewniany Pique robi tak w którymś meczu, a ja łapię się w tym momencie za głowę, kiedy chwilę później idzie kontra, a ten powolny drewniak stara się nadążyć z powrotem do obrony. Jednak wybacz, nie pomnę dokładnej daty tego wydarzenia, bo było to epizodyczne wydarzenie. I faktycznie, mnie również wydawała się ta sytuacja absurdalna, ale była realna jak to, że teraz odpisuję na post.
Z mojej strony to wszystko i dalszą dyskusję pozostawiam Panom.
Odpowiedz
Hahaha ja nie pamiętam tego, ale rzeczywiście absurdalne i musiało wyglądać komicznie. Tak samo absurdalne jak na setki meczy dziennie rozgrywanych masz tylko kilka takich sytuacji. A w FT jest to na porządku dziennym Wink albo nawet minimum raz na mecz.
Odpowiedz
Za Wami, kochani, nie trafi. Standardowo - co człowiek, to opinia Smile
Kiedy przyrównuję coś do realnych spotkań to jest kontra, że to gra, a nie real!
Kiedy znowuż piszę, że jest tak i tak, to idzie kontra, że w realu jest inaczej!
W tym wypadku napiszę, że mecz w realu trwa 90 min, a w FT ok. 20-25 min. Setki meczów x tysiące komentarzy = miliony komentarzy/sytuacji.
To wszystko z mojej strony, bo nie będę Don Kichotem Smile
Odpowiedz
(11.11.2019, 13:19)Ten Dobry napisał(a): Na koniec zadam retoryczne pytanie: czy komuś z Was chciałoby się grać, kiedy w pierwszym dniu sezon bylibyście w stanie określić kto wygra TM, TE, daną ligę i dany puchar krajowy?
Zapraszam do 1 Ligi Polskiej w której określenie zwycięscy Pucharu Krajowego oraz Ligi i (prawdopodobnie) Turnieju Mistrzów nie jest problemem Big Grin
Ale zgodzę się w pełni że bez losowości ta gra była by nudna, patrząc na to co się dzieje w życiu realnym gdzie napompowany miliardami euro klub potrafi przegrać z klubem który utrzymuje się ze sprzedaży buraków na rynku, a stadion można pomylić z orlikiem przy drodze we wsi "Wypizdówek Dolny" Wink
Odpowiedz
Powerovsky mów co chcesz, ale mimo wszystko w życiu jak jest lepszy o wiele klub w danej lidze to mimo wszystko wygrywa większość spotkań... A tutaj dosłownie co mecz jest losowość, w mojej lidze dzieje się wszystko i nic. Wyniki niespodziewane padają codziennie i to nie jeden, czy dwa, a połowa meczów przebiega losowo, a najbardziej to już chyba irytują sytuację gdzie gramy z klubem tego samego pokroju i wygrywamy 6:2, po oddaniu 6 strzałów, dla mnie to trochę nierealne, tym bardziej, że takie coś ma bardzo często miejsce.

Co do strzelania bramek przez obrońców i ich słynnych "rajdów"... TenDobry sam musisz sięgać daleko pamięcią, a to tylko dlatego, że po prostu coś takiego ma miejsce przysłowiowo raz na ruski rok, a nie co mecz, co drugi mecz...
Odpowiedz
Zapraszam dzisiaj do obejrzenia meczu 2A Włoch, Accademia di Calcio dwie bramki obrońców w meczu, rozumiem jeszcze 1, ale 2. Plus jeden strzał drużyny gospodarzy i gol, i co najlepsze od razu po starcie 2 bramki. Pomocnicy nie reagowali, obrońcy też więc chyba zostali zaczarowani. Róbcie nowy serwer bo już coraz gorzej..
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości