Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[INNE] Ochrona botowa+ system banowania multikont
Big Grin 
Dobra więc chciałbym wprowadzić lub chociaż zachęcić administrację do wprowadzenia pomysłów stosowanych na wielu innych grach przeglądarkowych.
1: Pierwszym pomysłem jest ochrona botowa (zwykły obrazek zawierający kilka losowych cyfr do wpisania wyświetlający się co 20-30 min po przekroczeniu określonej liczby klikań w grze) 
zapytacie czemu ta ochrona botowa ma służyć? no cóż nie da się ukryć osoby używające nielegalne oprogramowania do klikania mogą zyskać przewagę np top tygodnia nad osobami którzy uczciwie siedzą klikając godzinami.
2: Drugim pomysłem/zmianą system banowania multikont który moim zdaniem jest zbyt rygorystyczny.
w wielu innych grach spotykałem się z mniej łagodną wersją która polegała na tym gdy gracz posiadał 3 konta w grze np (jedno główne oraz dwa słabe multikonta na 1 lvl) zostawały one banowane, a owy gracz mógł się zgłosić do supportu po odbanowanie jednego z nich, a dopiero po drugim lub trzecim takim przewinieniu wszystkie konta zostawały banowane permanentnie i gracz tracił główne konto. z Doświadczenia wiem, że często gracze po prostu nie myślą zakładając multikonta, a taka mniej rygorystyczna kara ich zmusi do rozumu i pomyślą 10 razy zanim zachce im się robić drugie konta (zazwyczaj osoba banowana po prostu kończy grę i tracąc główne konto, a taka druga szansa na pewno nie zaszkodzi nikomu)

Może nieco chaotycznie wyjaśnione, ale główka mniej pracuje w takich późnych godzinach  Smile

Proszę zastosować się do wzoru w przeciwnym razie temat zostanie zamknięty po 24h. // Serge
Wszystko spoko wyjaśnione, ale nie wg ich wzoru, więc temat będziesz miał do poprawki, albo zamknięty.

Co do 2 pomysłu to z tego co wiem to banują za interakcje między tymi kontami, a nie za samo multikonto. No chyba, że ktoś bezczelnie gra sobie na dwóch kontach, a nie jakiś brat, ojciec czy matka. Szczerze wątpie by banowali osoby, ze ktoś tam parę miesięcy temu założył konto, rzucił grę. Powrócił zakładając nowe konto i został zbanowany za multikonto, ale mogę się mylić.
Tzw. captcha jest spokojnie do obejścia (co pokazywane było na forum, gdzie co kilka dni trafiał się chiński spam), więc to nie rozwiązywałoby problemu.
Multikonta traktujemy z całą bezwzględnością i nie planujemy tego zmienić.
Dlatego też nie będzie wprowadzonych zmian, o których piszesz.