Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bany za boty rynkowe - globalne odwołanie
Szanowna Administracjo,
Pozwoliłem sobie otworzyć nowy wątek dotyczący banów za rzekome używanie botów do transakcji rynkowych. W innej grze internetowej zajmowałem się sprawdzaniem tego typu zachowań graczy i po przeanalizowaniu wypowiedzi ukaranych, jak i karzących, zwracam się z uprzejmą prośbą o ponowne przyjrzenie się sprawie, gdyż zachodzi podejrzenie, że karane osoby są naprawdę niewinne.
Żeby była jasność w temacie - tak, został zbanowany mój kolega z klubu Smile Zarzekał się na naszym klubowym discordzie, że jest niewinny i nie widzę powodów, dla których miałby okłamywać osoby tam obecne, więc prześledziłem tę i podobne sprawy, a zebrany materiał postanowiłem przedstawić tutaj, bez zbędnych emocji, przez które prawdopodobnie osoby pokrzywdzone nie mogły skutecznie bronić swojej racji.

Do rzeczy.

Ten Dobry napisał:
Cytat:Nie trzeba być informatykiem i pisać specjalne programy. Wystarczy używać już tych istniejących, a to własnie robiłeś, bo strona nie odświeża się w ciągu sekundy, więc nie da się w ciągu sekundy kupić. A takie logi znajdują się na Twoim koncie.
Szanowny Panie Ten Dobry, nie trzeba mieć żadnych specjalnych programów, żeby kupić coś na rynku w sekundę, wyciągasz błędne wnioski z analizy logów i wysuwasz nieprawdziwe tezy - strona z aukcjami może być odświeżona w ciągu jednej sekundy. Dzieje się tak np. gdy zmienia się kolor (tier) wyświetlanych itemów na rynku, zmieniamy rodzaj wyświetlanych paczek itp. czyli gdy operacja dzieje się w obrębie jednej zakładki (przedmioty/paczki). Zmiana odbywa się z taką szybkością, na jaką pozwala sprzęt/łącze internetowe i zazwyczaj jest niemal natychmiastowa. W tym samym momencie aktualizuje się lista przemiotów widziana przez gracza. Z doświadczenia wiem, że to jest widoczne w logach serwera i najprawdopodobniej tego typu akcje zostały uznane za "nieprawdopodobnie szybkie odświeżanie strony", a w rzeczywistości jest normalnym zachowaniem gry.

Ciężki napisał:
Cytat:Gram z telefonu z androidem od samego początku I nie sądzę aby dało się coś takiego zrobić. 
Autorzy ostatnich wątków w tym dziale, dotyczących botów rynkowych, twierdzą, że grają z telefonów. Na pewno administratorzy gry mają możliwość sprawdzenia jeśli nie urządzenia to przynajmniej np. systemu operacyjnego, z jakiego się użytkownicy logują. Zapytajcie swoich informatyków.
Gracze klikają w FT z jakichś dziadowskich Samsungów z przestarzałym androidem, które ledwo uciągną przeglądarkę internetową, a admini ich podejrzewają o zaawansowane automaty rodem z NASA, jakimi dla przeciętnego użytkownika są boty potrafiące pobrać dane z ekranu, przetworzyć je i podjąć odpowiednie działanie. W tym miejscu chciałem poprosić Pana Tego Dobrego o podanie przykładów wspomnianych przez niego istniejących programów, które potrafią robić takie rzeczy, w systemie Android, albo w ogóle na smartfonach.

Co do samej szybkości przeprowadzania transakcji - w tej kwestii osoby używające do gry smartfonów na pewno mogą je wykonywać w krótszym czasie niż ci, którzy grają na komputerach. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że łatwiej jest kliknąć kupno i zatwierdzenie dwoma palcami na ekranie dotykowym, niż za pomocą myszki Big Grin Mało tego - sprawdzana przeze mnie przeglądarka na smartfona (darmowy Puffin Browser) posiada ciekawą właściwość: nie wiem czy to jest zamierzone, czy to lag sprzętowy, ale mogę kliknąć coś, co dopiero pojawi się na ekranie! To nie jest żart, ani żadna ściema. Przykład: mając otwarte okno z rynkiem, mogę nacisnąć "KUP" i znając mniej więcej miejsce, w którym będzie guzik "TAK" do potwierdzenia transakcji, mogę natychmiast zacząć wielokrotnie klikać następną akcję, nie czekając na efekt przetwarzania poprzedniej. Nie muszę nawet się wysilać z celowaniem, bo wystarczy, że jedno kliknięcie trafi w "TAK", które dopiero pojawi się na ekranie, żeby dokonać zakupu. W tym miejscu uwaga! Dokonanie zakupu na rynku powoduje odświeżenie listy przedmiotów widzianej przez gracza, i to odbywa się w ciągu sekundy! Jeśli zdarzy się sytuacja, że sprzedający wystawia przedmioty hurtem, a ktoś akurat obserwuje rynek i czeka na okazje, to wiadomo, że kupi wszystko co się pojawi i np. ma jedno zero mniej niż następna aukcja Smile

Kończąc ten post, chciałbym jeszcze raz poprosić Administrację o rozpatrzenie sprawy banów dla osób, które zostały ukarane za rzekome używanie botów, a które w rzeczywistości jedynie wykorzystywały mechanizmy ogólnodostępne w grze, tyle że za pomocą smartfonów, na których FT najwyraźniej działa w sposób nieznany adminom. 

Pozdrawiam!
M.
Odpowiedz