Ankieta: Czy jesteś za wprowadzeniem pomysłu ?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
55.56%
5 55.56%
Nie
44.44%
4 44.44%
Razem 9 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[SILNIK MECZOWY] Oceny meczowe zawodników
Moduł, w którym chcesz coś zmienić: Silnik meczowy
Opis propozycji \ pomysłu: Podczas każdego meczu obserwujemy sam komentarz i nikt nigdy nie wie, jak dany zawodnik spisał się na danej pozycji lub jak po prostu mu "idzie" w trakcie meczu, może to pomóc również trenerom, którzy czekają żeby zrobić zmianę za zawodnika któremu mecz się nie układa. Podam przykład: każdy gracz zaczyna z oceną "6" , za dobre podanie dostaje 0,5 pkt analogicznie za złe odejmujemy, w przypadku obrońcy za odbiór piłki dodajemy, za dopuszczenie napastnika do strzału odejmujemy, napastnik za celny strzał +, za niecelny -. Dodatkowo możemy nagrodzić najlepszego gracza meczu bądź po jednym z każdej drużyny. 
Uzasadnienie przydatności: Polepszenie jakości rozgrywki w meczu, pomoc w wyborze składu, zmian w trakcie gry.

Dodałem ankietę. // Serge
Czyli za dopuszczenie do strzału napastnika cała linia defensywna dostaje minusowe punkty ?
Chociaż sam lubię statystyki to dla mnie ten pomysł nie przejdzie. Zaraz pojawi się płacz, dlaczego ten ma taką ocenę a ten taką. Ciekawszą opcją byłoby udostępnienie statystyk z danego meczu dla każdego gracza.
[Obrazek: wZ7UyRdLk6nbP3AxlkWveNM31Yp43RJs.png]
Stoję przed lustrem, trzymam głowę do góry.
Myślę, zrobiłeś to chłopak !
Podałem przykład tylko bo można to jakoś realniej rozbudować, nie musisz aż tak do serca brać tego że będziemy odejmować całej formacji. Oczywiście wszystko zależy od umiejętności które trenujemy, pozdrawiam Smile Dodam jeszcze że masz statystyki po meczu, ale generalnie najwięcej mają podane obrońcy i bramkarze chodzi mi o ilość odbiorów, czasem wydaje mi się pomocnik tylko tracił piłkę w meczu.
Też bardzo bym chciał, aby w grze pojawiły się indywidualne statystyki zawodników z danego meczu. Obawiam się tylko, czy ten silnik meczowy jest do tego dostosowany, skoro zgodnie z tym cytatem poniżej zagrania są w większym stopniu ukierunkowane a w mniejszym losowe. Dobrze by było, gdyby admini się wypowiedzieli w tym temacie co oni o tym myślą. Jeśli wyrażą zainteresowanie, żeby to wprowadzić i potwierdzą że w jakimś stopniu byłoby to wiarygodne to można by pogadać o szczegółach. Jeśli chodzi o oceny to jestem przeciwny. Bardzo mało wiarygodny wskaźnik efektywności piłkarza.

"3. Proporcjonalne wybieranie zawodników.
Zawodnik w momencie podania będzie wybierać gracza także na podstawie proporcji jego siły w danej formacji względem całej linii. Mając zawodników kolejno: 15 OVR, 35 OVR, 50 OVR, każdy będzie mieć szansę na otrzymanie podania analogiczną do wkładu w siłę ataku(w tym przypadku Gracz A może liczyć na otrzymanie 15% podań podczas gdy 50% podań będzie trafiało do Gracza X z 50 OVR). Dlaczego? Dlatego że Gracz 50 OVR będzie mieć większe szanse na pokonanie Bramkarza, a zawodnicy mają jeden cel - strzelić gola."
Bardzo dobry pomysł, a co do płaczków (tacy zawsze będą), to bym się nie przejmował. Każda zmiana ma swoich zwolenników i tych, którym to nie pasuje. Tutaj byłaby zawsze jakaś perspektywa (podpowiedź) dla właściciela klubu, żeby później odpowiednio ustawiał skład. Indywidualne statystyki po każdym meczu, to chyba zbyt duże obciążenie dla silnika, a druga sprawa - jakie statystyki miałyby się tam znajdować?
Oceny pomeczowe to bardzo subiektywna sprawa. Spójrzcie, jak to wygląda w rzeczywistości. Jeden portal dał Lewandowskiemu 6, kolejny 7, a np. zdaniem przeciętnego Kowalskiego zagrał na 8. I jak dobierane miałyby być statystki typu interwencja, asysta, gol? Co byłoby ważniejsze? Dla wielu pewnie gol, a co z interwencją ratującą przed utratą bramki? Byłoby mnóstwo nieporozumień i żalu na Support, że WG NIEGO zagrał lepiej niż kolega, bo przecież on strzelił zwycięskiego gola, a co z tego, że jego kolega obrońca 3x odebrał piłkę wślizgiem i uratował klub przed utratą 3 goli, skoro dzięki niemu - strzelcowi jedynego gola w  meczu - klub wygrał? Odpada.