[Klub] [Silnik meczowy] Regeneracja zawodnika
Jest to połączenie dwóch modułów - mecz oraz klub.

Nie będzie to pojedynczy klikacz tak jak pozostałe elementy stadionu tylko podzielone na kilka ścieżek (tak jak specjalizacje w treningu)
1. Dietetyk
2. Fizjoterapeuta
3. ??? nie mam na razie więcej pomysłów

Te dwa które wymieniłem nie znalazły się przypadkowo, ponieważ będą odpowiadać za poszczególne elementy podczas meczu.

1. Dietetyk - właściciel i asystent klubu będzie miał możliwość ulepszania tej dziedziny tak jak gracze ulepszają specjalizacje. Każdy kolejny poziom wpływa na efektywność dietetyka. Do czego on służy? Otóż tutaj wkraczamy w kolejny moduł - mianowicie Mecz. Podczas meczu, każdy zawodnik który jest online w połowie meczu (TYLKO i wyłącznie w połowie), gdy jest krótka przerwa będzie mógł skorzystać z szybkiej regeneracji klubowe. Regeneracja będzie bazować na poziomie klubowego Dietetyka. Im lepiej rozwinięty, tym większa regeneracja podczas tej krótkiej przerwy. Zawodnik w przerwie meczu będzie miał dostępny panel, gdzie wybierze z dostępnych poziomów regeneracji jakąś substancję która mu to umożliwi. Kilka dowolnych żeby była różnorodność - woda, elektrolity, power bar, bananek. Dzięki temu przywróci procentowy udział energii który stracił w 45 minut. Przywrócenie ma być symboliczne i TYLKO energii którą stracił. Tzn - gdy wypije elektrolity przywróci 20% straconej energii w pierwszej połowie, dzięki czemu będzie miał przewagę nad graczami którzy są offline i nie skorzystają z regeneracji w przerwie meczowej. Regeneracja ma wpływać tylko i wyłącznie na kondycję zawodnika w meczu w którym bierze udział. Nie będzie oznaczać to, że po całym meczu nie zostanie mu odjęte 3% energii (to zostanie bez zmian), tylko będzie po prostu mógł dograć drugą połowę na większej wydajności niż dotychczas.

2. Fizjoterapeuta - właściciel i asystent klubu będzie miał możliwość ulepszania tej dziedziny tak jak gracze ulepszają specjalizacje. Każdy kolejny poziom wpływa na efektywność fizjoterapeuty. Do czego on służy? Gdy zawodnik dozna kontuzji - będzie mógł w swoim profilu skorzystać z pomocy lekarza klubowego. Będzie miał dostępny panel z wyborem kilku poziomów pomocy. W zależności od tego jaki wybierze o tyle procentowo skróci mu czas kontuzji. Tutaj do rozważenia jest poprawka aby nie było kilka poziomów pomocy do wyboru tylko jeden - w całości bazujący na poziomie rozwinięcia klubowego terapeuty. Rozwinięty słabo - skróci czas o drobny ułamek. Rozwinięty bardzo dobrze - różnica w czasie leczenia będzie zdecydowanie wyraźna.

Uzasadnienie przydatności:

Kolejne wynagrodzenie graczom, którzy są online podczas meczu i mogą jeszcze bardziej wpłynąć na mecz. Uważam, że tego typu ingerencja w mecz nie jest przesadzona a daje kolejne benefity z bycia aktywnym zawodnikiem. A jeśli chodzi o skracanie czasu kontuzji - wydaje mi się, że tego brakuje w grze. O ile kontuzja jest faktycznie kontuzją w meczu, a nie jakąś karą od adminów za przekręty (kontuzja na 7 dni a ktoś nagle sobie ją skraca o połowę Tongue - to trzeba przemyśleć)

Dodałem Ankietę /Dominik96
#2
Pierwsza propozycja naprawdę bardzo bardzo fajna i jestem jak najbardziej za.

Jednak co do drugiej propozycji, to kontuzje w tej grze występują dość rzadko, a do tego są bardzo krótkie, często trwają poniżej 24h, przez co można grać już w następnym meczu (no chyba, że jest TE/TM/PK), więc ta propozycja jest moim zdaniem bez sensu. Gdyby kontuzje trwały np. 100 godzin, to coś takiego miało by sens, np. sztab medyczny skracał by to do 80 godzin, ale w obecnej sytuacji nie ma potrzeby wprowadzania czegoś takiego.
#3
Obecnie nie chcemy regeneracji. Uważamy wręcz, że powinno pójść nawet w drugą stronę, a nie jak teraz, gdzie właściwie każdy zawodnik ma na koniec sezonu 100% zdrowia.