Ankieta: Czy jesteś za zmianą zasad TM i TE w formie przedstawionej w tym wątku?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
TAK
37.50%
3 37.50%
NIE
62.50%
5 62.50%
Razem 8 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Europejskie Puchary vs. Fair Play
Moduł, w którym chcesz coś zmienić: Rozgrywki/TM & TE

Opis propozycji / pomysłu: Zmiana zasad w ten sposób, że zespoły odpadające z fazy grupowej TM, które zajęły 3 miejsce, kontynuują grę w Turnieju Europejskim.

Uzasadnienie przydatności: Zauważyłem tendencję, że niektóre zespoły grają celowo w lidze o 3 miejsce. Dlaczego? Bo to jedyne miejsce, które daje nagrodę w lidze i awans do TE. Zespoły te robią tak specjalnie, bo nie mając szans zaistenieć w TM ze względów jakościowych, celują w TE, co nie jest fair w stosunku do tych, co chcą grać na maksa we wszystkich rozgrywkach. 
@Krycha
Bardzo proszę osoby, które są na nie o uzasadnienie.
@Krycha
Nie ma to sensu trzeba by było zmienić cały system rozgrywek co jest bez sensu. Drużyny które grają w TE też będą miały trudniej
(05.05.2020, 09:40)ŁukaszM napisał(a): Nie ma to sensu trzeba by było zmienić cały system rozgrywek co jest bez sensu. Drużyny które grają w TE też będą miały trudniej

Ok, niech lepiej rządzi punktatorstwo i układanka. Zmiana jest bez sensu, bo trzeba by zmienić system rozgrywek - bez sensu. Dlaczego bez sensu? Tego już nie odczytałem.
@Krycha
System rozgrywek jest teraz dobrze ułożony żeby twój pomysł miał rację bytu musiało by być 6 grup w Te co dla mnie osobiście nie ma sensu
(05.05.2020, 13:52)ŁukaszM napisał(a): System rozgrywek jest teraz dobrze ułożony żeby twój pomysł miał rację bytu musiało by być 6 grup w Te co dla mnie osobiście nie ma sensu

Łukasz,

a ma sens to, że drużyna odpuszcza ligę, żeby grac w pucharach? 

Teraz do TE kwalifikują się drużyny z miejsc 3-6. Po zmianie kwalifikowałyby się drużyny z miejsc 3-8 lub 3-6 a reszta wg rankingu.
@Krycha
W prawdziwym sporcie również istnieje ten element - nazywa się ją taktyka poza boiskiem. Co w tym złego, że ktoś potrafi w matematykę, ocenić swoje szansę i dostosować do realiów? Po prostu spryt, myślę że nie jest to niedozwolone i raczej nie ma nic wspólnego z fair play. Fair play objawia się na innych płaszczyznach
Jak to zostało określone, punktatorstwo i układanka, są karane banami dla zarządzających klubami, jak również odejmowaniem euro w takich klubach, więc nie warto tego robić Wink
Sam pomysł kiedyś przedyskutowaliśmy w gronie Administracji i został odrzucony, nadal jest, więc nie zostanie to wprowadzone.