Ankieta: Czy dobrym pomysłem jest dodanie opcji ogólnostronowego wyciszenia powiadomień?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
100.00%
10 100.00%
Nie
0%
0 0%
Razem 10 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[INNE] Opcja wyłączenia dźwięku powiadomień
Moduł, w którym chcesz coś zmienić: Powiadomienia

Opis propozycji \ pomysłu: Dodanie do ustawień ogólnostronowej opcji wyłączenia dźwięku powiadomień

Uzasadnienie przydatności: Gong powiadomień, pojawiający się m.in. przy otrzymaniu bonusu z treningu czy znalezieniu pary do pojedynku na tricki jest niezwykle irytujący, zwłaszcza korzystając z FT na telefonie. W trakcie kulturalnego klikania treningu wylatuje bonus, wybrzmiewają trąby Jerycha, co stopuje dźwięki z jakiejkolwiek aplikacji z jakiej korzystam, niezależnie czy słucham radia, muzyki czy podcastów na Spotify lub OpenFM, czy też oglądam kompilacje rosyjskich wypadków drogowych na Youtube korzystając z podzielnego ekranu. Dodatkowo, trochę średnio mnie to interesuje, że użytkownik Matełusz_Wajhe_Przłeusz ulepszył swoje złote pantalony na poziom 420 - a to z trochę niezrozumiałego dla mnie powodu również otrzymało zaszczyt otrzymania obwieszczenia na cały FT. Po odgórnym wyłączeniu takiej opcji wygoda korzystania z FT na urządzeniach mobilnych zdecydowanie się polepszy, a i użytkownicy desktopowi nie będą pewnie narzekać na taki drobny wybór

Szybkie zbicie argumentu "przecież można wyciszyć kartę", który niemalże na pewno by się pojawił w pierwszej negatywnej odpowiedzi: po pierwsze, analizując przeciwnika w lidze, szukając nowych zawodników do klubu bądź też wystawiając boostery na rynku regularnie korzystam z więcej niż jednej karty, więc musiałbym wyciszać ich odpowiednio więcej (chociaż te lekko zdesynchronizowane powiadomienia przypominają czasy, w których na podwórku próbowało się puścić Eksplołszyn jednocześnie i równo na dwóch empetrójkach). Po drugie, idąc tym tokiem rozumowania we wszelkich aplikacjach (odtwarzacze filmów czy muzyki, gry) czy playerach internetowych (np. Youtube) niepotrzebna jest opcja regulacji głośności, skoro jest już jedna wbudowana w system. Po trzecie, nie mam takiej możliwości korzystając z przeglądarki na telefonie.

E: W sumie teraz wpadłem na pomysł dalszego rozbudowania tej funkcjonalności. Przydałby mi się (i podejrzewam, że nie tylko mi) dzwonek, gdy kończy mi się posiłek w stołówce, bo często o tym zapominam, ale nie chciałbym słyszeć informacji o ulepszeniach itemów - więc na liście powiadomień, które chciałbym utrzymać zaznaczyłbym nieaktywność w jedzeniu, ale odznaczyłbym powiadomienia o wbiciu wyższego poziomu na itemach. Możnaby na takiej liście przykładowo umieścić koniec pracy, koniec treningu tricku czy sprzedaż przedmiotu na rynku (choć do tych opcji przychodzi osobna wiadomość) - jeżeli chcemy otrzymać powiadomienie dźwiękowe, zaznaczamy, jeśli nie, to odznaczamy daną opcję.
Odpowiedz