Ankieta: Czy jesteś za?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
78.57%
11 78.57%
Nie
21.43%
3 21.43%
Razem 14 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Rozgrywka] Dodatkowe Ligi
Moduł, w którym chcesz coś zmienić: Rozgrywka

Opis propozycji \ pomysłu: Pomysły dokładnie są DWA. Ale zacznijmy od początku. Odwołam się do tematu kolegi, który moim zdaniem niesłusznie został wyrzucony do śmietnika i zablokowano mu jakąkolwiek linię obrony zamykając temat, kiedy zawierał propozycje rozbudowania gry o dodatkowe "państwa ligii". Temat, o którym mówię to: https://community.footballteam.pl/thread-713.html . 

Do rzeczy. Jak pewnie zauważyliście została wczoraj dodana 6ta liga. W większości znajdują się tam zespoły, które dopiero zaczynają swoją przygodę z FT. Jednakże, 6 lig to bardzo dużo. Na awans zespołu z 6 ligii do 1szej potrzeba blisko 5 miesiecy. Przez taki duży okres czasu wątpię, aby aspirujące drużyny z niższych lig były w stanie utrzymać w klubie doskonałych graczy, którzy będą chcieli się rozwijać. Po prostu pójdą oni do lepszych zespołów. Tutaj może się wysunąć argument, że w prawdziwej piłce jest niewiele klubów które rok w rok zdobywały się na awans ligę wyżej aż do "ekstraklasy". To prawda, ale nie zapominajmy też, że Administracja chce jak najbardziej ułatwić grę dla nowych graczy wiec tworzenie odległych lig nie ułatwia nikomu (temat do dyskusji). 
Propozycją jest zamiast dodawanie kolejnych lig ze zmienioną cyferką, powiększyć różnorodność państw w których te ligii się będą odbywały. Dodać Ligę niemiecką, francuską itd. W tym momencie nie musimy dodawać kolejnych linijek kodu aby puchary krajowe mogły obsłużyć prawidłowo 6+ lige dodawaną po 5 kolejce. Tutaj dochodzi 2gi pomysł aby po utworzeniu 4ch dodatkowych lig pierwszych (co da się z łatwością zrobić) Utworzyć drugi puchar na podobiznę Ligi Europy UEFA. Jak by to miało wyglądać w rzeczywistości? Mamy 8 lig pierwszych, z których do Ligi mistrzów awansują tylko pierwszy i drugi zespół. Natomiast trzeci i czwarty zespół gra w Lidze Europy. Nie oszukujmy się, ale będąc w klubie w 5 czy 6 lidze wystarczy tydzień potrenować i jesteśmy zawodnikiem na miarę klubu z 3ciej ligi minimum więc po co się marnować w odmętach okręgówki?

Uzasadnienie przydatności: Zwiększenie rywalizacji w lidze, większa różnorodność co do nagród jeśli ktoś ma ambicje na zdobycie np wszystkich możliwych pucharów, zmniejszenie niepotrzebnie dodawanych lig powyżej liczby 4. Zwiększenie elitarności pucharów europejskich, ale poniekąd łatwiej się do nich dostać poprzez zwiększenie liczby państw, w których rozgrywane są rozgrywki.

Notka dla moderatora forum Serge. Zanim zamkniesz temat, który posiada inny sposób rozbudowania gry, a nie ujednolicając go do martwego tematu na temat LE, daj autorowi tematu chociaż parę godzin aby mógł przekonać społeczność, że jego propozycja jest lepsza od obecnej. Dziękuję.
5 miesięcy to dużo??
Admin bubek pisał, że FT to minimum 4 letni projekt

4 x 12 = 48, więc 5 miesięcy na ten moment to ponad 1/9 czasu gry...na wszystko znajdziecie czas, spieszcie się powoli.

Nie można dodać innych państw bo trzeba będzie inaczej puchar mistrzów losować i mogą być problemy jak teraz z PK czy coś...

Pomysł na nie.
Tak, 5 miesięcy to dużo. Zauważ, że gramy teraz jakieś 6 tygodni, a już są zawodnicy z ovr blisko i powyżej 100. Jeśli ktoś będzie miał taką motywację jak aktualna topka aby ich dogonić to zrobi to w mgnieniu oka. W tym samym momencie dalej kluby będą się kisić w 6tej lidze albo i w 7 bo gra dalej zyskuje na popularności. Dodając kolejną niższą ligę mijamy się z celem jeśli mamy pomagać nowym. Pomyśl też ile osób z miesiąca na miesiąc rezygnuje, bo nie widzi sensu gry jeśli jego klub ma być w środku 6tej ligii gdzie nawet zarobki są zmniejszone w porównaniu do 4tej ligii. Jeśli gra ma pomóc nowym graczom oraz nowym klubom to nie możemy ich na start degradować i mówić, że jest ok bo "gra ma potencjał na 4 lata" ten potencjał łatwo ukrócić przez głupie rozwiązania.
Jestem na tak . Dobry pomysł .

Upomnienie - komentowanie propozycji powinno odbywać się w sposób merytoryczny. // Serge
(12.01.2019, 23:53)Aczak napisał(a): Inne kraje, jak inne kraje. Ja osobiście myślałem o takim systemie w każdym z 4 państw:
1 liga
2a 2b
3a 3b 3c 3d

Wiadomo, że na ten moment nie zrobimy tylu lig, jednak zespołów stale dochodzi i myślę, że za 2-3 sezony spokojnie dojdziemy do takiego pułapu, gdzie będzie to możliwe. Droga do wyższej ligi zdecydowanie by się skróciła(nagrody za puchar w ligach 4-6 i tak są takie same, więc dlaczego nie zrobić tego jako 1 poziomu ligowego?). Pozostaje system awansów, mogłoby to wyglądać tak, że spadają dalej 4 najgorsze drużyny, a awansują mistrzowie 2 podgrup ligi niższego poziomu(2a,2b)+miejsca 2-4 z obu podgrup grają ze sobą baraże(1 mecz na neutralnym stadionie/2 mecze) w systemei 2a-4b 3a-3b 4a-2b(miejsca zajęte w lidze+podgrupa ligi).

Stworzenie dodatkowych krajów ligowych jest dla mnie złym pomysłem, ponieważ jak dobrze wiemy nie ma możliwości zmiany ligi, a wtedy w nowych ligach grałyby jakieś przeciętne zespoły, za czym idzie ich dalsza gra w LM, co byłoby kolejnym ukłonem w kierunku nowych graczy(po np. mmr w pojedynkach na tricki), a jednocześnie godziłoby w graczy grających od początku gry, którzy przez to, że nie inwestują w grę pieniędzy nie mieliby dużych szans na grę w LM.

LM ma być uhonorowaniem najlepszych graczy na serwerze więc według mnie powinien zaszczyt grania w najważniejszym pucharze zostać poniekąd zmniejszony. Popatrz też, że nie ma równomiernych lig w rzeczywistości. Co roku przed rozpoczęciem rozgrywek są faworyci do wygrania jednakże nie zawsze faworyt musi wygrać i silnik tej edycji FT jest tego idealnym przykładem, że wszystko może się wydarzyć. Co do stworzenia dodatkowych lig, po 2ch/3ch sezonach sie mogą wyrównać, gracze ze średnich drużyn z aktualnych lig przejdą do nowych bo tam będzie dla nich potencjalnie większa szansa na zwycięstwo ligi.

Co do podgrup nie jestem ich zwolennikiem, bo zmniejszasz ilosć drużyn które awansują ligę wyżej. Do 1szej ligi mogą awansować tylko 4 zespoły z 32 a nie 16, więc w ten sposób zmniejszasz szanse dwukrotnie dla zespołów z 2giej ligii. Nie mówiąc alej o 3ciej i każdej kolejnej.
Mój błąd skopiowałem link nie do tego tematu. Ale taki temat z dodaniem dodatkowych lig już istnieje.

https://community.footballteam.pl/thread-647.html

P.S Napisałem już do autora z wyjaśnieniem.
P.S2 Skoro temat jest martwy, to może warto wypowiedzieć się w nim, a nie zakładać drugi taki sam?
[Obrazek: W83bKp7.jpg]
Tamten temat umarł, bo nie jest w żaden sposób rozpisany. Autor napisał coś na zasadzie "Hej dodajmy jeszcze jeden puchar, niech pół pierwszej ligi gra w pucharach, będzie fajnie" po czym olał swój wątek i spamował tylko "Odświeżam". Jak bym napisał taką ściane tekstu w tamtym temacie to będzie miał mniejsze zainteresowanie niż temat, który został świeżo założony.
Co do lig, tutaj mój błąd, bo sam nie zauważyłem tematu, że już takowy istnieje, jednakże moje dwa pomysły się ze sobą zazębiają i trochę różnią się od obecnego pomysłu, który już jest zaproponowany więc teraz są dwa podobne tematy jednakże z różnym rozwiązaniem.
Zdecydowaliśmy, że raczej pójdziemy w kierunku, który opisał Aczak. Tj. "literkowym" kierunku.
W tym sezonie, w TM, musieliśmy zastąpić 3 zespoły. Dało to obraz, iż rozszerzając ligi poziomo ryzykowalibyśmy większą ilość takich niefortunnych zdarzeń, z uwagi na większą ilość klubów w TM.
Stąd postanowiono jak wyżej.

Zamykam.