Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nagrody
Dzień dobry Państwu.

otóż chciałbym rozpocząć dyskusję na temat aktualnego systemu nagradzania klubów.

na początku zacznę od nagród w lidze.

Jak wiemy w każdej lidze nagradzane są tylko 3 zespoły, inni grają o być albo nie być ,o pietruszkę jak zwał tak zwał. Chciał bym zauważyć ,że przy obecnym systemie klubowi średniemu zwyczajnie nie opłaca się grać w pierwszej lidze, najlepsza opcja jest oddać 3 w/o i zaczynać od 5 gdzie jest szansa na awans, na nagrody, i tak aż 4 sezony aż znów się nie wróci do pierwszej ligi, co przez ten czas jednak daje ciekawszy profit niż ciągle zbieranie porażek w pierwszej lidze? a takie rozwiązanie jest łatwe do zrobienia mimo opcji bana. Świat FT widział już wiele takich przypadków. Zresztą jeden czerwony sam powiedział ,że trzeba kombinować by mieć nagrody. A nagród może być wiele bo mówimy tutaj o nagrodach za 1-3 miejsce w lidze ,ale są jeszcze zadania, medale itd. Jeśli ktoś sądzi ,że przed tym kogoś może powstrzymać aspekt finansowy bo klub mniej euro dostaje za mecz to chyba spadł z księżyca.

Kolejna sprawa Turniej mistrzów.
Nie chodzi mi to ,że ktoś nagradza najlepszych. W żadnym wypadku. Płatnik utrzymuje serwer, taki szary żuczek co nie płaci może dzięki niemu grać. Więc im coś się od życia należy.

Ale sprawa nagród jest taka ,że ktoś powie 10000PE to dla topki tyle co nic? Ale weźmy pod uwagę to ,że jeśli w klubie jest 20 osób to już jest 200 000 PE na klub, więc w ogólnej skali to wcale nie jest tak mało. I zrobi różnice, dużą różnice.
Do tego dochodzą paczki i inne takie tam poboczne profity i to się pogkebiać będzie. Do tego wygrywając PK i Ligę ( a nikt nie powie ,że jest nie możliwe by zdobyć potrójną koronę) ta przewaga w skali klubu (KLUBU NIE GRACZA) będzie jeszcze większa. A nie daj boże, ktoś zdobędzie TM dwa razy z rzędu to już jest w skali dwóch sezonów 400 000 PE i taki klub zacznie coraz bardziej dominować i wydaje mi się ,że nawet płatnik zacznie marudzić. Bo płaci, płaci i nic. 

Mamy ligę, TM, PK a czy jest sens walki to wszystko? jak się wie ,że szansa na wygraną ,na wyjście z grupy jest mała to się odpuszcza ponieważ woli człowiek zostawić zmęczenie na ligę gdzie można powalczyć, bo po co się tłuc w PK i TK jak zero profitu a tylko same szkody w postaci zmęczenia?

co do zmęczenia z tego co się orientuję to chyba za PK i TM zmęczenia zabiera tyle samo co za ligę a przecież to takie prestiżowe rozgrywki.

Kończę żale, 
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Moim zdaniem, powinni dodać paczki za ligę dla tych pierwszych trzech zespołów, oraz oczywiście kluby z poza top 3 też mogłyby dostawać jakieś mniejsze nagrody bo jednak granie 30meczy i nie zyskać nic to jednak troszkę lipa.
Z PM to 10K energii to wielka przesada, 50% mniej to minimum od aktualnej wartości. Również byłbym za tym żeby dodali nagrody za mecz to by urozmaiciło rozgrywkę, np. za MVP meczu, lub każdy najlepszy zawodnik na danej pozycji w meczu dostawał nagrodę tzn. najlepszy pomocnik w meczu, napastnik, obrońca oraz bramkarz na 22 zawodników plus ewentualnie 6 zmienników.
Odpowiedz
Gracz meczu to dobry pomysł, jednak jakiekolwiek propozycje na darmowe profity będą z góry odkładanie na bok lub do kosza, ponieważ są raczej ważniejsze rzeczy do zrobienia bądź poprawienia.
Odpowiedz
To prawda zmęczenie da się bardzo przyjemnie kontrolować mając do dyspozycji 20 zawodników. Różnicę niekiedy robi terminarz, jak się komuś ułożą mecze przed jakąś ważną rozgrywką.

Z tym graniem w 5 lidze, zamiast w 1 to bym uważał. Z tego co wiem, dochody w niższych ligach są dużo mniejsze, i takiemu "słabszemu klubowi" chyba na rękę jest przemęczyć sezon, utrzymać się, pozbierać euro i rozbudować konkretnie?
Devils United & CopaCabana
Odpowiedz
MVP meczu to na pewno byłby dobry pomysł, zresztą chyba przed premierą gry pojawiła się informacja, że 3 graczy losowo z wygranej drużyny zostanie nagrodzonych?
Co do samych nagród w postaci 10k.. No, zmniejszenie choćby o 50% byłoby proporcjonalne. Nie chodzi o to, żeby nagrodę zabierać, tylko ją zmniejszyć, owszem klub cały sezon pracował na mistrzostwo, więc dlaczego nie ma otrzymać nagrody. No ma! Ale dwa razy mniejszą, z takowego powodu, że zawodnicy odjadą reszcie kolosalnie, i zacznie się lament.
[Obrazek: 20170607-ertz-julie]
Odpowiedz
O MVP zamykałem już temat podając konkretne przykłady czemu to zły pomysł. Wybaczcie, że nie będę teraz tracił czasu na poszukiwania tego tematu, więc przytoczę w ogromnym skrócie.
Drużyna wygrywa 1:0. Kowalski strzelił jedynego gola na wagę 3 pkt, natomiast jego kolega Nowak, bramkarz, obronił 5 strzałów, w tym jednego karnego. Komu należy się MVP? Ano właśnie...
Odpowiedz
Fakt, natrafiłam właśnie na odrzucony temat MVP - https://community.footballteam.pl/thread...hlight=mvp

Zostaje, więc kwestia nagród.
[Obrazek: 20170607-ertz-julie]
Odpowiedz
(23.01.2019, 00:57)Ten Dobry napisał(a): O MVP zamykałem już temat podając konkretne przykłady czemu to zły pomysł. Wybaczcie, że nie będę teraz tracił czasu na poszukiwania tego tematu, więc przytoczę w ogromnym skrócie.
Drużyna wygrywa 1:0. Kowalski strzelił jedynego gola na wagę 3 pkt, natomiast jego kolega Nowak, bramkarz, obronił 5 strzałów, w tym jednego karnego. Komu należy się MVP? Ano właśnie...

ale ja zobrazowałem zupełnie inny problem a nie gracza meczu. 

dlaczego nie odnosisz się do tego ,że teraz np. bardziej opłaca się grać w niższych ligach, kombinować i oszukiwać bo coś z tego się ma?
bądź do tego jaką przewagę daje obecny system nagród?
Odpowiedz
Odniosłem się do MVP, bo za daleko w tym temacie zboczyła dyskusja i chciałem z miejsca uciąć, żebyście nie tracili na to czasu.

Deiss, jak sądzę mój głos i tak nic nie da i nie przekona Cię co do nagród, więc jaki sens jest mej wypowiedzi? Przecież nie przyznasz mi racji Smile
Ale ok, skoro chcesz wiedzieć, co subiektywnie sądzę na poruszone przez Ciebie zagadnienia to proszę bardzo. Zaznaczam - subiektywnie. Jest to wyłącznie moja ocena.
Dziwnym byłoby, gdyby 10 czy 15 drużyna w lidze otrzymywała nagrody. Nagrody zawsze zgarniają najlepsi. Nie spotkałem się ani w realnym życiu, ani w jakiejkolwiek grze, aby gracze ze średniego szczebla top otrzymywali nagrody. Chyba, że na konkursach plastycznych w 3 klasie szkoły podstawowej w ramach pocieszenia, jako nagroda za samo uczestnictwo.
Tak, obecne nagrody spowodowały ciekawą sytuację - gracze top pisali, że są zdecydowanie za małe, gracze nie-top pisali, że nagrody są pod topkę. Dostałem małej schizofrenii w pewnym momencie Smile Wniosek? Jak zwykle nie da się wszystkim dogodzić, a my staramy się to jakoś zbalansować, mając niestety gdzieś z tyłu głowy tę świadomość, że zawsze pojawią się jakieś głosy niezadowolenia.

Oddawanie walkowerów, by grać w 5 lidze? Pewnie będą takie przypadki, ale nie ma to nic wspólnego z logistycznym rozwojem klubu, bo grając na stadionach topki, która ma już na pewno bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę, "średni" klub zarabia więcej pieniędzy niż grając w 5 lidze z tzw. klubami-ogórkami (bez urazy dla nowo rozpoczynających przygodę z FT). Lepsza kasa za mecz -> lepsza możliwość rozbudowy klubu -> lepsza pensja. Warto jednak grać w 1 lidze Smile
Dalej kwestia nagród - dostają najlepsi? Oczywiście! Jakoś nie widziałem, żeby za Ligę Mistrzów Legia Warszawa otrzymała więcej kasy od Realu Madryt Wink Dalej, przekładając to na realizm życia codziennego - czy pracownik szeregowego pionu zarabia więcej niż jego przełożony? Wink Tak ten świat jest skonstruowany. I to jest diabelnie logiczne.

Dalej - co do sensu walki. Spójrz na na ostatnie 2-3 dni, kiedy grali Devils i Nankatsu. Okazuje się, że przy przy obecnej silnika nikt nie może być pewny swego. I to jest piękne. Jeszcze piękniejsze jest to, że na Support takie top kluby nie piszą, że przegrały ze słabszymi klubami. A przecież mogliby. Przecież, jak to wielu pisze, w tym Ty między wierszami, utrzymują serwer i większość jest pod nich robione, byleby było im dobrze Wink

Rozpisałem się standardowo, choć na 99,99% jestem przekonany, że nie przekonam ani Ciebie, ani pozostałych. Zresztą nie to jest moim zamiarem, aż tak naiwny nie jestem. Jednak zostałem wywołany do tablicy, więc poczułem się zobligowany do udzielenia wypowiedzi, zarówno wcielając się w rolę postronnego obserwatora, jak i członka Administracji FT.

Z mojej strony to wszystko, resztę dyskusji, k u l t u r a l n e j, pozostawiam Wam, Drodzy Gracze.
Odpowiedz
Proszę w końcu coś konkretnego, jak chcesz potrafisz. Szanuje. Ten temat jest do dyskutowania ,a nie po to bym ja przekonał Ciebie do czegokolwiek bądź Ty mnie. Rozmowa na temat tego jaki może być z tego pożar.

Dla topki póki co zawsze nagrody będą za małe, nie ma co się oszukiwać ,naprawde liczę na to ,że teraz dwa sezony z rzędu jeden klub wszystko wygra, i gwarantuje Ci ,że oni wtedy się obudzą i zobaczą jednak co się stało i ile będzie ich kosztowało zniwelowanie tego, a to będzie gaszenie pożaru benzyną i lament.

Powiadasz ,że lepsza kasa ,lepsza pensja, uwierz nie ma to znaczenia. Sądzę ,że zdążyłeś zauważyć ,że nikt nie buduje swojego budżetu GRACZA (nie klubowego) w oparciu o pensje klubową bo ona tak czy siak zawsze będzie na waciki Tongue euro zdobywa się inaczej, więc tutaj akurat argumentem finansowym mnie nie przekonasz. Przykład mojego klubu, euro mamy ,rozbudowa jest taka ,że potrzeby nie ma dalej szaleć ,więc śmiało mogl bym pójść do 5 ligi i sobie spokojnie wrócić do miejsca w którym jestem przez te 5 sezonów od tak dla medali, zadań ,nagród itd przecież paczki na ulicy nie leżą Big Grin oczywiście tak tylko mówię ,bo tego nie planuje ,chyba ,że w ten sposób mogę pokazać jak można jednak poszaleć i wcale aspekt finansowy nie jest ważny.

Przy żadnym silniku nie można być pewnym swego racja, ale zauważ faza grupowa, tutaj jednak łatwo idzie wywnioskować szansę na awans ,tutaj nawet losowość nie pomoże ,bo musiała by się zdążać aż tak często by uzbierać te pkt ,więc nawet po rozmowach na chat są ludzie którzy przyznali ,że odpuszczają bo im się nie opłaci tracić zmęczenia co jest akurat logiczne , jeśli możesz osiągnąć więcej w lidze i PK to na tym się skupiasz.

Ja również nie pisze na support na temat słonika Big Grin po za tym nie pisze między wierszami ,że utrzymują serwer tylko powtarzam to głośno ,że utrzymują i dzięki takim ludzią taki ja może sobie grać i narzekać Big Grin ale między wierszami nawet nie napisałem ,że coś jest pod nich Big Grin napisałem ,że mają prawo oczekiwać czegoś więcej i to nie ironia tylko moje zdanie. Wracając do silnika to taka mała uwaga przestańcie w nim grzebać w trakcie sezonu bo od 3 dni ewidentnie coś zmieniliście Big Grin

Oczywiście ,że nagrody dostają najlepsi Big Grin no real zawsze dostanie więcej niż Legia bo dalej zajdzie Big Grin ale powiedz mi dlaczego Legii mimo to tak bardzo za każdym razem zależy by grać w tej LM? bo już nawet za sam awans ma $$. Skoro dajesz przykład zarobków ,to ja odbije piłeczkę w ten sposób, owszem nie zarabia więcej ,ale czy widziałeś by jeden zarabiał a drugiemu nie płacili wcale? Big Grin

Nie mówię o nagradzaniu graczy ,ale chyba bardziej klubów. Widzisz nagrody zawsze zgarniają najlepsi, ale jeśli już mówisz o realizmie to pamiętaj ,że w piłce opłaca się grać w najwyższej lidze bo masz sponsorów ,prawa telewizyjne i inne takie bzdety który ma każdy klub. U was faktycznie tylko najlepsi ,reszta satysfakcję ,że nie spadło się niżej Smile

Chciałbym byś się odniósł do tego czy 200 000 PE wytrenowanych w tydzień to dużo czy mało, jeśli chodzi o cały klub.
Odpowiedz
Widzę, że jednak dyskusja jest kompletnie bezcelowa. Czemu? Bowiem czytając taki wpis "Wracając do silnika to taka mała uwaga przestańcie w nim grzebać w trakcie sezonu bo od 3 dni ewidentnie coś zmieniliście" cieszę się, że nie mam mocy przechodzenia przez monitor interlokutora. Tak samo w przypadku, kiedy widzę wpis o zmniejszonym drop rate, bowiem "dobre paczki przestały mi lecieć".
Dziękuję. Tyle z mojej strony.
Zachęcam oczywiście do dalszej dyskusji. Kulturalnej, jeśli jednak opartej na negatywnych przesłankach to proszę pamiętać o konstruktywnej argumentacji.
Odpowiedz
(23.01.2019, 22:55)Ten Dobry napisał(a): Odniosłem się do MVP, bo za daleko w tym temacie zboczyła dyskusja i chciałem z miejsca uciąć, żebyście nie tracili na to czasu.

Deiss, jak sądzę mój głos i tak nic nie da i nie przekona Cię co do nagród, więc jaki sens jest mej wypowiedzi? Przecież nie przyznasz mi racji Smile
Ale ok, skoro chcesz wiedzieć, co subiektywnie sądzę na poruszone przez Ciebie zagadnienia to proszę bardzo. Zaznaczam - subiektywnie. Jest to wyłącznie moja ocena.
Dziwnym byłoby, gdyby 10 czy 15 drużyna w lidze otrzymywała nagrody. Nagrody zawsze zgarniają najlepsi. Nie spotkałem się ani w realnym życiu, ani w jakiejkolwiek grze, aby gracze ze średniego szczebla top otrzymywali nagrody. Chyba, że na konkursach plastycznych w 3 klasie szkoły podstawowej w ramach pocieszenia, jako nagroda za samo uczestnictwo.
Tak, obecne nagrody spowodowały ciekawą sytuację - gracze top pisali, że są zdecydowanie za małe, gracze nie-top pisali, że nagrody są pod topkę. Dostałem małej schizofrenii w pewnym momencie Smile Wniosek? Jak zwykle nie da się wszystkim dogodzić, a my staramy się to jakoś zbalansować, mając niestety gdzieś z tyłu głowy tę świadomość, że zawsze pojawią się jakieś głosy niezadowolenia.

Oddawanie walkowerów, by grać w 5 lidze? Pewnie będą takie przypadki, ale nie ma to nic wspólnego z logistycznym rozwojem klubu, bo grając na stadionach topki, która ma już na pewno bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę, "średni" klub zarabia więcej pieniędzy niż grając w 5 lidze z tzw. klubami-ogórkami (bez urazy dla nowo rozpoczynających przygodę z FT). Lepsza kasa za mecz -> lepsza możliwość rozbudowy klubu -> lepsza pensja. Warto jednak grać w 1 lidze Smile
Dalej kwestia nagród - dostają najlepsi? Oczywiście! Jakoś nie widziałem, żeby za Ligę Mistrzów Legia Warszawa otrzymała więcej kasy od Realu Madryt Wink Dalej, przekładając to na realizm życia codziennego - czy pracownik szeregowego pionu zarabia więcej niż jego przełożony? Wink Tak ten świat jest skonstruowany. I to jest diabelnie logiczne.

Dalej - co do sensu walki. Spójrz na na ostatnie 2-3 dni, kiedy grali Devils i Nankatsu. Okazuje się, że przy przy obecnej silnika nikt nie może być pewny swego. I to jest piękne. Jeszcze piękniejsze jest to, że na Support takie top kluby nie piszą, że przegrały ze słabszymi klubami. A przecież mogliby. Przecież, jak to wielu pisze, w tym Ty między wierszami, utrzymują serwer i większość jest pod nich robione, byleby było im dobrze Wink

Rozpisałem się standardowo, choć na 99,99% jestem przekonany, że nie przekonam ani Ciebie, ani pozostałych. Zresztą nie to jest moim zamiarem, aż tak naiwny nie jestem. Jednak zostałem wywołany do tablicy, więc poczułem się zobligowany do udzielenia wypowiedzi, zarówno wcielając się w rolę postronnego obserwatora, jak i członka Administracji FT.

Z mojej strony to wszystko, resztę dyskusji, k u l t u r a l n e j, pozostawiam Wam, Drodzy Gracze.

1. Co do MVP i przykładu, oczywiście że będa takie sytuację w których MVP meczu będzie wybierany spośród kilku zawodników. Chcesz wiedzieć komu należy się MVP? Polecam sprawdzić pierwszy lepszy Manager Online, albo Fantasy Premier League, tylko tam jest zasadnicza różnica, MVP opierany jest na statystykach a nie tylko i wyłącznie na bramkach, obronach i asystach. Podany przykład jest nieadekwatny, bo jeżeli bramkarz obronił 5 strzałów i obronił karnego to w normalnym meczu na 99% zostalby MVP meczu. Problemem nie jest wybór, problemem jest ubogi ( śmiem twierdzić że kompletny brak) statystyk na podstawie których można byłoby udzielić takiej nagrody. Z drugiej strony wiem, że tego nie pokażecie bo to by pokazało jak słaby silnik macie Wink

2.Poruszając cytowany post, zaczynając od nagród. Oczywiście, że to co piszesz jest totalną bzdurą. Chcesz przykład? Proszę bardzo, Premier League, za sam udział w rozgrywkach ( tak, bo czasami w życiu realnym jesteś nagradzany za awanse, a nie tylko za zdobycie MŚ ) kluby otrzymują po 80mln funtów, do tego są nagrody za KAŻDE miejsce w lidzeod 150 do 93 mln , dodatkowo miejsce w tabeli ma znaczenie jeżeli chodzi o prawa telewizyjne i liczba meczów transmitowanych , z czego też kluby mają dodatkowe pieniądze. Omijam fakt, że to przekłada się na premię dla zawodników które są naprawde różne i bardzo często niemałe. Nawet w naszej Ekstraklasie sa takie nagrody, więc pisząc, że tylko na plastyce się z tym spotkales mam wrażenie , że nie masz podstawowej wiedzy o piłce nożnej.

I diabelnie logiczne jest to, że gdyby klub nie dostawałby kasy za miejsca 5 i niższe, to kluby po 3/4 sezonu by odpuszczały, bo kto chce grać o nic? Komu chce się grać o miejsce które nie daje dosłownie nic? I tu macie kolejny powód dla którego jest taka rotacje w grze i w klubach. Nie wspomnę o tym że powinniście stworzyć okienka tranferowe itd ale to za dużo dla was.

3. Co do rozbudowy klubu itd to się zgodze , efekt jest długoterminowy ale opłaca sie grać w 1 lidze bo jest więcej kasy, co do pracownika szeregowego, to na upartego tak właśnie jest w piłce nożnej xD Piłkarze (pracownik szeregowy) bardzo często zarabia więcej od trenerów ( przełożonych, nie wspomnę o właścicielach którzy zainwestowali klub ale nie przynosi im zysków. Jak chcesz takie porównania to proszę bardzo, tylko tu znowu wychodzi brak podstawowe wiedzy na temat piłki noznej.

Ale skupiając się na "wynagradzaniu" zespołów z LM . Real Madryt za wygranie LM dostał 54 mln euro , więcej dostają kluby za wygranie Championship xD To jest idealny przykład tego, że w ogóle nie opieracie się na realnej piłce nożnej. Ja rozumiem, muszą być nagrody, ale to tak jakbyście dali zawodnikowi 1MLD euro za wygranie LM a gościowi który zdobył 5 miejsce w Premier League kartkę z gratulacjami, BO NAGRODY DOSTAJA TYLKO NAJLEPSI xD
Bo to jest taka skala problemu i wy albo nie zdajecie sobie z tego sprawy albo specjalnie robicie z nas idiotów bo topka przestała płacić tyle co na początku. Nagroda za wygranie LM jest za wysoka i napiszę to każdy, ale to każdy chociaż troche myślący gracz który chce pograć w ta grę nie wkładają kilku tysięcy złotych.

4. Co do silnika, ja zawsze będę twierdził że to jest kpina i żart. Pamiętacie co pisaliście jak wprowadzaliście paski? Że te paski ulatwią ustalenie taktyki i pokażą że to my nie umiemy robić kondycji. Teraz są paski i co? I nic one nie znaczą, grasz z druzyną która ma każdy dwa razy mniejszy i tracisz 2 bramki nie oddając strzału xD Ja rozumiem sytuacje w której bramkarz obronił albo zawodnik był nieskuteczny, kiedy ktoś poleciał full OVR i 0 przemyślenie statystyk. Ale nie w sytuacji w której cały zespół kierujesz pod inwestowanie w dobre statystyki, nie skupiasz sie na OVR, masz najlepszą kondycję w lidzę, masz nawet wyższy OVR i grasz przeciwko zespołowi w którym część zawodników nie ma założonych itemów a najwięcej odbiorów zgarnia obrońca który ma 100 ofensywy, 40 defensywy i pressingu xD

Rozumiem kiedy jest jakiś dobrze rozwinięty obrońca i on czyści na obronie bo ma formę, kiedy bramkarz ma przemyślany trening i broni, kiedy jest losowość i po prostu ma sie pecha, ale to jest regularnie. Nie wspomnę o sobie, mam najlepsze staty w lidze, ponad 100 ofensywy, kondycji, skuteczności. Ostatnie 5-6 meczów oddałem 3 strzały na bramkę a napastnik który ma wszystko, ale to WSZYSTKO słabsze ode mnie poza defensywą strzelił 10 bramek a gramy w tym samym zespole! I gdzie tu jest logika? Jak ma to mnie zachęcić do trenowania odpowiednich statystyk? Silnik jest po prostu źle zrobiony, i nawet widac kiedy próbujecie coś w nim zmieniać i wychodzą jeszcze gorsze sytuacje..jest ogromna różnica między przegraniem meczu z powodu złej taktyki, nieskuteczności czy po prostu pecha a totalnie nielogicznymi statystykami, komentarzami i paskami które pojawiają się regularnie w każdej lidze...

I tak jak napisałeś, nie przekonasz mnie bo argumenty są totalnie nietrafione...Jakim cudem tacy ludzie tworzą tą grę? Ja nie uważam się za najmądrzejszego człowieka który się nie myli, ale już widać różnice w osobach online, i tak jak wam pisałem już kilka razy ( konto nowe bo moderator dał mi bana za to, że go zwyzywałem bo wykasował moją wiadomość nie popierając to ŻADNYM pkt z regulaminu, bo taki miał kaprys) tych osób będzie coraz mniej, a jak nie zmienicie nagród za LM to będziecie mogli sobie grać z TOP500 jak naprawdę wam się poszczęści , ale przecież my nic nie wiemy o takich grach, wiedzą tylko Ci którzy płacą Wink
Odpowiedz
Popieram przedmówcę. Dodatkowo dorzucę pewną kwestię.

"Propozycja typu "Dajcie więcej za robienie w grze tego samego, co do tej pory, bo brakuje". Takie z miejsca są odrzucane." - Ten Dobry

Przecież to jest hipokryzja. Sami stworzyliście dokładnie taki system dając więcej nagród za robienie tego samego. Czekam na konstruktywne argumenty w stosunku do mojej wypowiedzi oraz kolegi wyżej.
Odpowiedz
To, że 3 druzyna 6 ligi dostaje jakies nagrody, a 4 druzyna 1 ligi juz nie to jest żart i każdy o tym dobrze wie. Dlatego tez tak wiele slabszych klubów rozpada sie w szybkim tempie w wyzszych ligach , nie wiem jak można uwazac ze to jest normalne.

Wielu dobrych zawodników decyduje się na grę w niskich ligach i traci na tym pierwsza liga, ktora jest slabsza/mniej emocjonujaca niż byc powinna.

Jeżeli chodzi o nagrody w LM. Przy mistrzowskiej paczcie napisane jest wyraźnie , ze 1 paczka na osobe, wiec bylem przekonany, że te 10 000 energii jest dzielone na druzyne. Przeciez to jest 2 miesieczny trening dla zwyklego gracza, ktos tu chyba zwariowal Big Grin
Odpowiedz
Ja nie rozumiem gubię się już. Z całym szacunkiem do Tych nagród co przytoczyć Pan Ten Dobry, ale pierwsze słyszę że profity zbierają tylko w lidze top3 kluby następnie tylko zwycięska pk i LM. Oni zdobywają największe i puchary. Ale inne kluby za np wyjście z grupy w LM czy awans w Pucharze kraju dalej również otrzymują jakąś nagrodę. Czy naprawdę aż tak dużo wymaga dodanie za wyjście z grupy np(jest to czysto teoretyczny przykład) 200 Energi + 5 złotych paczek + 5 boostow i idąc ta ścieżka z każdym kolejnym sukcesem dokładać kolejne? Wzmocni to rywalizację, drużyny słabsze drużyny poczują się docenione, zobaczą że ma to sens a jeszcze z tą losowoscia uwierzą że są szanse na jeszcze więcej gdyż każdy awans szczebel wyżej da im bodziec rozwojowy. Zwycięska zgarnia najwięcej ale wyjście z grupy czy awans do 1/4 to też sukces!
Pozdrowienia z Teneryfy
Bossowsky
Odpowiedz
Dajcie spokój i tak to nic nie da. Już swoje zdanie wyrazili nic nie zmieniają i nic nie poprawią będzie jak jest teraz. Zaczną tylko bany rozdawać.
Odpowiedz
Pewnie, lepiej nagradzać tylko najlepszych bo w w realnym zyciu tak jest jak to ktoś już napisał, totalna bzdura, kluby w realnej piłce dostają nagrody i za miejsca i za wyjscie z grupy a tutaj sobie ubzdurali, że dostawać będą tylko najlepsi, a potem zdziwienie że nawet zespoły które awansowały do TM sie rozpadają, a po co mają grać skoro i tak nie wygrają a nagród zero? Szkoda zachodu, tak samo PK , większość drużyn ma to gdzieś bo to jest gra o nic
Odpowiedz
Witam,

Chciałbym się odnieść do rozmowy o MVP. Rozumiem, że aby wyłonić gracza meczu i podarować mu nagrodę (nie koniecznie wysoka ale np. energia, złota paczka, 2-3 boostingi), posiadamy za mało statystyk, które mogłyby określić kto został najlepszy na boisku. Ale w czym problem wyłonić po jednym najlepszym graczu z każdej drużyny? Dla chcącego nic trudnego. Otóż minimum 7-8 graczy z każdej drużyny zawsze pojawia się na meczu by śledzić jego przebieg. Mecz się kończy i np. może pojawić się zakładka w meczu/okienko z listą zawodników którzy wzięli udział w meczu - dla każdej drużyny w zależności do której należymy i przez 10 minut po zakończonym meczu można byłoby oddać głos na danego zawodnika. (Każdy oddający głos będzie wiedział kogo wybrać bo większość klubów i tak posiada konwersacje i są na bieżąco i mogą się ugadać.) W przypadku remisu np 7 głosów do 7 głosów wygrywa zawodnik którego wybrał właściciel klubu. Po 10 minutach na podstawie głosów wyznaczany jest i nagradzany najlepszy zawodnik z każdej drużyny. W przypadku meczów gdzie nikt nie odda głosu najlepszy zawodnik drużyny zostaje wybrany losowo. Ot cała filozofia Wink myślę że dobrze opisałem to co chciałem ze swojej głowy wylać na tzw. papier. Myślę że wszystko jest możliwe i do wszystkiego da się znaleźć alternatywę.
Odpowiedz
[/quote]No nie, pomysł z głosowaniem wg mnie kompletnie do bani. To ta nagroda nie będzie dla najlepszego tylko dla tego kto albo wygra to fartem przez losowanie albo przez ugadanie się na kogo głosować. Jeżeli już miałaby taka nagroda powstać to musi w mojej opinii opierać się o ocenę wyliczaną przez silnik meczowy a nie przez jakiejkolwiek głosowania.
[/quote]
Ja nie mówię o wprowadzeniu tego, po prostu opisałem jedyną możliwość która daje szanse na wybranie zawodnika meczu danej drużyny ponieważ ten silnik jest na tyle ubogi ze niestety żadne statystyki ani dane nie są wstanie tego określić... To jest alternatywą. Grałem w gry multi w których była taka opcja i jakoś gracze wybierali i nikt losowo nie dostawał takowych nagród. A jesli dostawal je losowo, to druzyna zawalila ze nikt nie zaglosowal to wtedy pretensje moga miec sami do siebie. Przez ugadanie się? I w czym problem tak czy siak zostanie wybrany tylko jeden zawodnik... np. U nas w drużynie nie ma takiego problemu... co mecz zawsze jest od razu widoczny gracz meczu i każdy sie z tym zgadza więc wrzucanie wszystkich do jednego worka mija się z celem.
Odpowiedz
Tak przynajmniej gracze mają wpływ na to kto zostaje tym zawodnikiem meczu a nie silnik na który nie mamy żadnego wpływu inna sytuacja gdybyśmy sterowali zawodnikami i od nas by to zależało jak gramy Smile
Odpowiedz