Ankieta: Czy jesteś za wprowadzeniem pomysłu do gry?
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
Tak
66.67%
4 66.67%
Nie
33.33%
2 33.33%
Razem 6 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Silnik meczowy]Stałe fragmenty
Cześć. Piszę tu, ponieważ zauważyłem pewne niedopatrzenie w silniku gry. Chciałbym aby zostało to zmienione, bo według mnie jest to całkowicie bez sensu. Mianowicie- stałe fragmenty są wykonywane po prostu losowo.. dlaczego? Sam nie wiem i odpowiedzi pewnie nie poznam. Ale zobaczcie, w topowych drużynach, Juve, tam wolne wykonuje Ronaldo czy Dybala, którzy są najlepsi w tym. Barcelona? Messi. W Napoli teraz chociażby Milik, który strzela z nich wyborowo. Przechodząc do naszej gry. Z tego co mi wiadomo silnik losuje zawodnika, który ma wykonać rzut wolny/ rożny, a ten kto ma więcej może ma więcej stałych, to ma większy %, czyli losuje między zawodnikami z reszty drużyny między nim a innymi. Ciekawi mnie dlaczego stałych nie może wykonywać osoba, która poprostu ma tego najwięcej? Ja mając około 220 stałych fragmentów gry praktycznie nigdy ich nie wykonuje, a wykonuje je zawodnik, który ma ich 60. Mam nadzieje, że zmieni się to.

Moduł, w którym chcesz coś zmienić: Silnik Meczowy
Opis propozycji \ pomysłu: Zmiana zawodnika, który ma wykonywac stałe fragmenty gry.
Uzasadnienie przydatności:Cześć. Piszę tu, ponieważ zauważyłem pewne niedopatrzenie w silniku gry. Chciałbym aby zostało to zmienione, bo według mnie jest to całkowicie bez sensu. Mianowicie- stałe fragmenty są wykonywane po prostu losowo.. dlaczego? Sam nie wiem i odpowiedzi pewnie nie poznam. Ale zobaczcie, w topowych drużynach, Juve, tam wolne wykonuje Ronaldo czy Dybala, którzy są najlepsi w tym. Barcelona? Messi. W Napoli teraz chociażby Milik, który strzela z nich wyborowo. Przechodząc do naszej gry. Z tego co mi wiadomo silnik losuje zawodnika, który ma wykonać rzut wolny/ rożny, a ten kto ma więcej może ma więcej stałych, to ma większy %, czyli losuje między zawodnikami z reszty drużyny między nim a innymi. Ciekawi mnie dlaczego stałych nie może wykonywać osoba, która poprostu ma tego najwięcej? Ja mając około 220 stałych fragmentów gry praktycznie nigdy ich nie wykonuje, a wykonuje je zawodnik, który ma ich 60. Mam nadzieje, że zmieni się to.

Dodałam ankietę. //Xenka
Nie opisałeś konkretnie, jak miałaby wyglądać zmiana zawodnika od stałych fragmentów gry. Czy chodzi Ci o to, że właściciel lub asystent klubu mógłby zmieniać w opcjach taktycznych zawodnika od różnych stałych fragmentów?
W gre wchodza 2 opcje. Stałe fragmenty wybiera zarząd, albo poprostu silnik wybiera najlepszą osobę do tego.
Dla mnie powinno być tak, że ten kto ma najwięcej wykonuje stały fragment typu wolny / róg / karny. Nie powinno być losowości. Dobry przykład z zawodnikami klubu bo np w danym klubie nie wykonuje byle kto tylko ten kto się w tym specjalizuje.

Poza tym widać, że kilka klubów ma taktyke pod jednego gracza ofensywnego pod stałe fragmenty i jest przypał jak ktoś taki nie wykonuje stałych, bo to robi -1 zawodnika w meczu bo taki ktoś kto ma stałe nie robi praktycznie nic na boisku oprócz strat. :/
Pomysł ma sens, ale moim zdaniem, z wyborem zawodnika przez zarząd wiąże się pewne ryzyko np. właściciel klubu z pewnych powodów może pozbawić teoretycznie najlepszego zawodnika wykonywania stałych fragmentów, aby zwiększyć sobie lub innemu graczowi ilość szans na zdobycie bramki,.
Zgadam się z kolegą, w tej grze i tak jest już wystarczająco dużo losowości.
Temat wyboru wykonawcy stałych fragmentów gry przez zarząd był już poruszany co najmniej kilkukrotnie.
Każdorazowo zamykamy, zawsze z tą samą argumentacją - w wielu klubach właściciele ustawialiby siebie samych. Nawet nie mają najwięcej tej wymaganej UM.
Obecnie system dobiera, wg proporcji, dwóch graczy z najlepszą UM i do tej pory nikt na to nie narzekał.

Odrzucone.
Zamknięte.